Krzysiek S

Głośniki do zabudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym Was prosić o radę w kwestii głośników do kina domowego.

 

Obecnie jestem na etapie wykończenia mieszkania w bloku i chciałbym rozplanować nagłośnienie.

Ze względu na to, że zestaw kina domowego znajdzie się w salonie i brak miejsca na podłodze, zdecydowałem się głośniki do zabudowy (ewentualnie typu talllboy).

Jestem prawie zdecydowany na budżetowy zestaw składający się z amplitunera ONKYO TX-NR525 oraz 2 głośników TAGA TCW 400 i subwoofera TCP-200. Tymczasowo będzie to więc zestaw 2.1 głównie do słuchanie muzyki a po zakupie projektora dokupię pozostałe 3 głośniki.

 

Jako, że nie mam doświadczenia z nagłośnieniem, proszę Was o ocenę na podstawie parametrów czy takie głośniki spełnią oczekiwania, zwykłego użytkownika tj. zapewnią solidny, głęboki bas, dobre oddzielenie tonów niskich i wysokich itd.

 

Głośniki TCW 400, występują również w wersji v.2 . Cz ktoś wie czym one się właściwie różnią?

 

Inną opcją pozostają jeszcze głośniki do powieszenia na ścianę typu tallboy ale rozumiem, że każdy z Was mi takie plastikowe głośniki odradzi?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam,

Krzysiek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym Was prosić o radę w kwestii głośników do kina domowego.

 

Obecnie jestem na etapie wykończenia mieszkania w bloku i chciałbym rozplanować nagłośnienie.

Ze względu na to, że zestaw kina domowego znajdzie się w salonie i brak miejsca na podłodze, zdecydowałem się głośniki do zabudowy (ewentualnie typu talllboy).

Jestem prawie zdecydowany na budżetowy zestaw składający się z amplitunera ONKYO TX-NR525 oraz 2 głośników TAGA TCW 400 i subwoofera TCP-200. Tymczasowo będzie to więc zestaw 2.1 głównie do słuchanie muzyki a po zakupie projektora dokupię pozostałe 3 głośniki.

 

Jako, że nie mam doświadczenia z nagłośnieniem, proszę Was o ocenę na podstawie parametrów czy takie głośniki spełnią oczekiwania, zwykłego użytkownika tj. zapewnią solidny, głęboki bas, dobre oddzielenie tonów niskich i wysokich itd.

 

Głośniki TCW 400, występują również w wersji v.2 . Cz ktoś wie czym one się właściwie różnią?

 

Inną opcją pozostają jeszcze głośniki do powieszenia na ścianę typu tallboy ale rozumiem, że każdy z Was mi takie plastikowe głośniki odradzi?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam,

Krzysiek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi głośnikami i może coś doradzić?

 

Link http://sklep.rms.pl/glosniki-scienne-sufitowe-do-zabudowy-taga-harmony-tcw-400-2szt#opis_produktu

 

Zastanawia mnie jeszcze następująca kwestia. Gdy rozwinę ekran projekcyjnym, na całą ścianę przysłoni on głośniki. Czy wrażenia akustyczne na tym nie ucierpią? Czy takie głośniki nie wygenerują ruch powietrza, który może poruszać ekranem?

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi głośnikami i może coś doradzić?

 

Link http://sklep.rms.pl/glosniki-scienne-sufitowe-do-zabudowy-taga-harmony-tcw-400-2szt#opis_produktu

 

Zastanawia mnie jeszcze następująca kwestia. Gdy rozwinę ekran projekcyjnym, na całą ścianę przysłoni on głośniki. Czy wrażenia akustyczne na tym nie ucierpią? Czy takie głośniki nie wygenerują ruch powietrza, który może poruszać ekranem?

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zestaw montażowy Tagi nie należy raczej do klasy Hi-Fi, aczkolwiek w stosunku cena-jakość nie wypada aż tak źle. Na pewno nie uzyska Pan głębokiego, punktowego basu z TCP-200. W przypadku głośników montażowych zalecamy zastosowanie subwoofera wolnostojącego. Głośników nie należy zasłaniać ekranem chyba że zastosuje Pan powierzchnie projekcyjną dźwięko-przepuszczalną w innym przypadku dźwięk będzie brzmiał jak za kotary."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zestaw montażowy Tagi nie należy raczej do klasy Hi-Fi, aczkolwiek w stosunku cena-jakość nie wypada aż tak źle. Na pewno nie uzyska Pan głębokiego, punktowego basu z TCP-200. W przypadku głośników montażowych zalecamy zastosowanie subwoofera wolnostojącego. Głośników nie należy zasłaniać ekranem chyba że zastosuje Pan powierzchnie projekcyjną dźwięko-przepuszczalną w innym przypadku dźwięk będzie brzmiał jak za kotary."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za odpowiedź.

Głośniki zainstaluję więc na takiej wysokości aby ekran ich nie zasłaniał.

 

Rozumiem jednak, że zestaw składający się z takiego amplitunera, głośników ściennych Tagi oraz subwoofera aktywnego da mi lepszy dźwięk niż zintegrowany zestaw kina domowego za 1500 zł?

 

Czy taki subwoofer będzie pasował do zestawu?

http://sklep.rms.pl/yamaha-yst-fsw050-ystfsw050-subwoofer-aktywny

 

Dodam, że pomieszczenie ma około 20 m2, z tego część odsłuchowa 10 m2.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za odpowiedź.

Głośniki zainstaluję więc na takiej wysokości aby ekran ich nie zasłaniał.

 

Rozumiem jednak, że zestaw składający się z takiego amplitunera, głośników ściennych Tagi oraz subwoofera aktywnego da mi lepszy dźwięk niż zintegrowany zestaw kina domowego za 1500 zł?

 

Czy taki subwoofer będzie pasował do zestawu?

http://sklep.rms.pl/yamaha-yst-fsw050-ystfsw050-subwoofer-aktywny

 

Dodam, że pomieszczenie ma około 20 m2, z tego część odsłuchowa 10 m2.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Głośniki już zakupione, czytając recenzje - nie powinienem żałować.

 

Czy obudowa zamknięta z mdf 18 mm o rozmiarach 30x22x13 cm będzie ok na te głośniki?

Głębszej niestety nie mogę zbudować, ściana z gk jest 15 cm od nośnej.

Czy może powinienem poszerzyć obudowę?

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Głośniki już zakupione, czytając recenzje - nie powinienem żałować.

 

Czy obudowa zamknięta z mdf 18 mm o rozmiarach 30x22x13 cm będzie ok na te głośniki?

Głębszej niestety nie mogę zbudować, ściana z gk jest 15 cm od nośnej.

Czy może powinienem poszerzyć obudowę?

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem głośniki do zabudowy TAGA  TCW-300R v3, które posiadają dwa terminale wejściowe. Mają być podłączone do Yamahy 677. Do którego terminala podłączyć przewody? czy ma to jakieś znaczenie? Proszę o radę. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panie Stanisławie. Mam cztery głośniki Tagi i mają one pracować jako tył w kinie domowym. Nie znam się na tym. Nie rozumiem gł. stereo do jednego kanału ? można szerzej ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Głośnik TCW-300R to głośnik, który służy do podłączenia dwóch kanałów stereo - posiada dwa tweetery. Jest stosowany tam, gdzie szuka się taniego nagłośnienia stereo w formie jednego głośnika a nie dwóch. Stąd zasadniczo nie ma sensu używać go do surroundów, gdzie każdy kanał jest oddzielny zaś istotą instalacji jest odsunięcie kanałów daleko od siebie aby uzyskać efekty przestrzenne.

 

W przypadku, jeśli już takie głośniki zostały zakupione pozostaje podłączyć je w dowolny sposób, czy to do górnego, czy to do dolnego zacisku. Z tym, że będzie grał tylko jeden tweeter.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się