kochamma

awaria subwoofera

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko tak, na wyjściu numer 3 w tej karcie masz wyjście jack->2xRCA, jesteś pewny, że dobry cinch wpiąłeś do suba?

dodatkowo zauważyłem ze rpzy wysokich częstotlwosciach jak np szczęk mieczy pojawiają się lekkie trzaski. zauważyłem też ze odgłosy towarzyszące, jak deszcz, bazar nikną przy dialogach, to przez to że dźwięk jest pod kino ?

Bo to wygląda jak byś wpiął się w suba wyjściem na głośnik centralny (3 gniazdo to właśnie wyjście na suba i centralkę -być może pomyliłeś cincha).

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

tak jestem podłączony do trzeciego gniazda w tej karcie, tylko że kabel idzie do wzmaka, a dopiero z niego złaczem pre out do suba. próbowałem pdołączać do innych gniazd na karcie i żadne inne nie działa

http://www.saturn.pl/kabel-hama-proclass-2xcinch-2xcinch-1-5-m,id-928956

kupiłem taki kabel do suba może to pomoże coś. dopiero w niedziele będę mógł sprawdzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

tak jestem podłączony do trzeciego gniazda w tej karcie, tylko że kabel idzie do wzmaka, a dopiero z niego złaczem pre out do suba. próbowałem pdołączać do innych gniazd na karcie i żadne inne nie działa

http://www.saturn.pl/kabel-hama-proclass-2xcinch-2xcinch-1-5-m,id-928956

kupiłem taki kabel do suba może to pomoże coś. dopiero w niedziele będę mógł sprawdzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam, w trzecim gnieździe masz zarówno wyjście na centralkę i na sub, jesteś pewny, że dobrze to podłączyłeś?

Druga sprawa, jeśli to subwoofer aktywny, to po co podłączasz go przez wzmacniacz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

jestem podpięty pod 1 wyjście liniowe na głośniki przednie, bo tylko tak mi działa sprzęt.

sub mam podłaczony pod wzmaka żeby móc płynnie regulować jego głośność itp. moge się mylić, ale nie mógłbym chyba tego robić gdy byłby podłączony do karty

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ok jeszcze raz.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf-JAVA/Doc/images/167/c00059777.jpg

jestem wpięty w złącze numer 4 kablem jack => rca do wzmaka. z wzmaka idzie kabel rca => rca do suba ze złącza pre out do suba.

nie mam pojęcia jakiej jeszcze informacji oczekujesz odemnie.

będąć podłacozny pod wyjscie na głośniki centralne bedzie mniejsza jakość niż pod wyjscie stereo ?

po zmianie tego kabla w subie dźwięk jest lepszy, mniejsze jest buczenie, choć dalej nie jestem w pełni zadowolony.

mam opcje kupienia karty audigy prodigy 2 za 150 zł - jest sens wymieniać ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kablem jack => rca

Chodzi o jack-2xRCA? jeśli tak to z tego co widzę w instrukcji, jeden RCA jest od centralki a drugi od suba, stąd moje pytanie czy odpowiedni cinch wpiąłeś do suba.

 

będąć podłacozny pod wyjscie na głośniki centralne bedzie mniejsza jakość niż pod wyjscie stereo ?

 

nie tyle jakość co połowy rzeczy nie będzie słychać.

 

Kolejne pytanie do jakiego wzmacniacza się podłączasz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

wiem o co Ci chodzi. w złączu mam mini jack z którego robią się 2 chinche jeden od centrarki drugi od suba i sądzisz ze wspiołem ten od centralki do suba. napisze raz jeszcze ze jestem wpiedy do gniazda głośników przednich z nich do wzmaka i z wzmaka do suba.

planuje jeszcze karte dźwiękową wymienić. co sądzicie o tej ?

http://www.audiophonics.fr/aim-sc8000-carte-son-ampli-casque-audiophile-24bit192khz-p-6973.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ahaa, najrozsądniej by było, żebyś Podłączył to wszystko w systemie 2.1, czyli fronty przez wzmacniacz tak jak masz a suba bezpośrednio z karty dźwiękowej, tylko w ustawieniach kompa skonfiguruj to jako system 2.1 i będzie grało dużo lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ok tak zrobię :)

powiedz mi co sądzisz o tej karcie co w posćie wyzej ją umieściłem ? jest sens kupować ?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku, ja bym wyszedł z tej karty dźwiękowej która masz wyjściem cyfrowym i kupił przyzwoity DAC zamiast zmieniać kartę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Noo, w sporym uproszczeniu, chodzi mi o to, że wyszedł byś coaxialem do DAC-a, zagra to sporo lepiej niż wyjście analogowe w tych kartach dźwiękowych.

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się