krzyhuw

Nowy salon - wszystko nowe, pomoc w doborze sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziękuję z góry za chęci pomocy, bo wiem jakie to upierdliwe - każdy się nie zna i chce pomocy ;) Ja też pomagam osobiście, ale w innej dziedzinie.. Do rzeczy:

 

Salon 16,5 m2, prostokąt. Odległość uszu od telewizora ok 3 metrów. Chciałbym zestaw składający się z soundbara montowanego pod TV na ścianie, bezprzewodowego subwoofera i dwóch głośników tylnych montowanych w suficie (po prawej i po lewej od sofy).

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze tych 4 elementów i wszystkiego co niezbędne. Nie jestem audiofilem, ale wkurzać mnie będą niedoskonałości, szumy, czy tępy, płytki bas. Przeznaczenie - filmy, sport, TV, bez wodotrysków.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem.

 

Najlepiej gdyby soundbar był tak samo jak subwoofer bezprzewodowy. Chciałbym także móc odtwarzać filmy z blu ray, usb itd. Także wszystko kompatybilne z TV i do tego żeby jeszcze można było te dwa sufitowe głośniki podłączyć...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Soundbar, subwoofer, dwa głośniki sufitowe - w sumie jakieś 3-4 tysiące? Chce jak najmniej kabli i stawiam na funkcjonalność i wygodę. Odtwarzacz bluray osobno trzeba?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Soundbar, subwoofer i dwa glosniki sufitowe.. nie chce dodatkowych kolumn ani innych zewnetrznych glosnikow. Dziekuje za pomoc, ale to wszystko przeciez przekracza totalnie moj budzet :) (ok. 4 tys za calosc)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego?

 

Chciałbym dwa głośniki sufitowe, umieszczone niedaleko ściany, w suficie podwieszanym, nad sofą - po prawej i lewej stronie po jednej sztuce.

 

Podoba mi się taki zestaw: http://sklep.rms.pl/harman-kardon-sb26-sb-26-zestaw-kolumn-kina-domowego-3-1-dedykowany-do-plaskich-telewizorow-lcd-plazma-sound-bar

 

Jak do niego dobrać jakieś dwa głośniki i jak je podłączyć? Musi być aplituner?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Do takiego soundbara nie można już nic podłączyć. To nas sprowadza do pierwszego postu - mianowicie mamy dwie opcje: tani aktywny soundbar z subwooferem (nie wymaga amplitunera, ma mało funkcji, gra ok, nie ma opcji podłączenia głośników surround sufitowych czy jakichkolwiek innych) lub amplituner + drogi soundbar pasywny + głośniki surround.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość druch

krzyhuw napisał o tym, że proszenie o taką pomoc jest upierdliwe. Chciałbym jednak powiedzieć, że takie posty strasznie przydają się tez innym osobom na tym forum. Ja generalnie bardzo skorzystałem. Jestem teraz w podobnej sytuacji jak krzyhuw i te zestawienia bardzo pomogły w podjęciu decyzji jak się do tej sprawy zabrać. Dzięki wielkie wszystkim, którzy chętnie pomagają innym:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuje rozwiązania złożenia zestawu do salonu (35m)

Przewody po ścianach mam rozłożone (2 z przodu, 2 z tyłu i piąty środek z dużą rezerwą)

Interesuje mnie złożenie zestawu kina domowego +opcja słuchania z tel/komputera/tv/oraz płyty cd/mp3 +opcja bluetooth (ale to niekoniecznie choć wolałbym by była). Na dzisiaj z możliwością włożenia głośnika w sufit w centralnym punkcie. Salon w kształcie prostokąta. TV na krótszym boku na wprost

Budżet do 10 tyś

Bardzo proszę o wsparcie techniczne :)

ps-melomanem nie jestem ale chciałbym by miało to przysłowiowe ręce i nogi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych preferencji. Jestem otwarty na propozycje zatem mogą być takie i takie. Zależy mi na jakości dźwięku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj wychodzą z sufitu...ale z bardzo dużą rezerwą. Właśnie dlatego, że nie wiedziałem jak się to potoczy. Osobiście chyba wolałbym "podłogowe" - przód, tylne - sufit. Jak jednak wspomniałem nie mam konkretnych preferencji. Zależałoby mi na "optymalnym" rozwiązaniau/konfiguracji biorąc pod uwagę, że wielkim znawcą ani melomanem nie jestem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po analizie jeszcze forum - lepiej dobre stereo czy zestaw kina domowego? Filmy oglądam średnio ale lubię dobrą jakość muzyki. Można pogodzić te preferencje idąc na kompromis? Reszta jak w pytaniu w postach wyżej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale to przy kolumnach podłogowych trzeba będzie kuć ściany lub chować kable pod listwy i je pomalować.

 

Tak czy inaczej, w kwestii zestawu kina domowego z kolumnami podłogowymi do 35 metrów warto zerknąć na Polk Audio. Trudno o lepszy stosunek wielkości kolumny do ceny.

http://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a7hc-a7-hc-5-0-system-zestaw-kina-domowego-rti-a7-csi-a4-rti-a1

 

Do tego przyzwoity amplituner z Bluetooth

http://sklep.rms.pl/onkyo-tx-nr636-txnr636-sieciowy-amplituner-kina-domowego-7-2-z-hdmi-1-4-3d-4k-ultra-hd-wifi-i-bluetooth

 

 

Faktem jest, że do słuchania muzyki, stereo jest dużo, dużo lepszym rozwiązaniem i tutaj można poszaleć z dużo lepszym wzmacniaczem i dobrym źródłem dla Bluetooth, niż zintegrowanym, wielofunkcyjnym amplitunerem.  Np

http://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a7-rtia7-kolumny-podlogowe-2szt

 

do tego wzmacniacz z radiem internetowym, Spotify, Tidal i sterowaniem ze smartfona (chyba, że wolisz z pilota, to poszukamy innego wzmacniacza)

do tego ma wejście optyczne dla telewizora i dekoduje sygnał Dolby, z komputera muzykę możesz wysyłać po WiFi, wystarczy darmowa aplikacja DLNA w komputerze

http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bezprzewodowy-wzmacniacz-wi-fi-dts-play-fi

 

źródło bluetooth

http://sklep.rms.pl/mass-fidelity-relay-adapter-bluetooth

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

1 - Czy do tego rozwiązania można jakieś dodatkowo 2 głośniki (sypialnia i łazienka - najlepiej do zabudowy w suficie), którymi można by przenieść dźwięk np z telefonu czy spotify?

Oczywiście chodzi o sytuacje, że muzyka leci np tylko w sypialni itp.

2-jeśli na pky pierwszy tak czy istnieje możliwość w każdym z pomieszczeń puszczania czegoś całkowicie innego?

Z góry dzięki

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się