Rekomendowane odpowiedzi

witam

po wielu perypetiach nie udało mi się dojść do porozumienia z subwooferem boston 250. po awarii i oddaniu go do serwisu dźwięk się polepszył, ale w dalszym ciągu nie jest to dźwięk jakiego oczekuje. poważnie zastanawiam się nad wymianą suba na coś innego - póki co mam 4 typy : taga 200 , jbl 260 p, polk 125, klipsch 450. tutaj pojawiają się dwa pytania po pierwsze czy wymiana suba ma sens wogule i dwa który z tych modeli doradzacie.

z tym bostonem już cuda wyczyniałem ustawiałem go po całym pokoju, zmieniałem kable, ustawienia suba i to wszystko jak krew w piach ;/ to że w muzyce czasami przydudni - ok przeżyje, ale że przy wybuchu albo sub jest nie słyszalny albo dudni tego nie przeżyje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

zamknięty sub z pasywna membraną sprawdzi się w kinie ?

czy to jest możliwe żeby ten sub mój przy 40% głośności w zmaku( wszystkie ustawienia na 0, loudness wyłączony, zakres pracy suba na najniższy, głośnosć suba na 50%) żeby nie było uderzenia tylko buczenie ?

do suba jest potrzebny specjalny kabel subwooferowy czy wystarczy zwykły lepszey rca-rca ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszych specjalistów do kina domowego niż Definitive Technology. Membrana pasywna powiększa znacząco rozmiar całkowity przetworników co pozytywnie wpływa na generowane ciśnienie akustyczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

subwoofer powinien być podłączony do wzmacniacza przez złącze LFE czy normalnie rca ?

to są takie same złącza tylko jedno podwójne drugie pojedyncze czy różnią się czymś ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego, ale gdy podłącze suba złączem LFE to sporo mniej dudni. z początku sadziłem ze jest to przez to ze w złączu LFE sub gra na pełnym zakresie a przy normalnym podłączeniu miałem go ustawionego na odcięcie 50 hz i sądziłem że gdy sub uderza basem poniżej 50 hz i następuje chwila dźwięku powyżej 50 hz to wtedy dudni, ale gdy ustawiłem przy zwykłym podłączeniu na najwyższe odcięcie to też sub dudnił.

potrzebny jest specjalny kabel do subwoofera ? wzmacniacz do karty dźwiękowej mam połączony tym kablem http://www.saturn.pl/kabel-hama-proclass-2xcinch-2xcinch-1-5-m,id-928956, do suba też mogę kupić taki sam czy musi być jakiś specjalny ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sama struktura kabla jest taka sama jak w kablu subwooferowym. Aczkolwiek kupując kabel 2xcinch-2xchinc i podłączając subwoofer złączem LFE zostaje Panu jeden przewód zbędny.

 

Więc w tej cenie można nabyć pojedynczy przewód, ale lepszy - gęstszy ekran, czysta miedź:

http://sklep.rms.pl/melodika-mdsw15-kabel-do-subwoofera-rca-rca-purple-rain-1-5m

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

opłaca się dopłacac do tego kabla purpe rain w kontekscie kabla hamy który podałem wyżej ?

jest sens w jbl i denonie wymieniać zwykłe kable 2,5 na te z purple rain ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

opłaca się dopłacac do tego kabla purpe rain w kontekscie kabla hamy który podałem wyżej ?

jest sens w jbl i denonie wymieniać zwykłe kable 2,5 na te z purple rain ?

 

Zdecydowanie opłaca się wymienić kable głośnikowe. Te Melodiki o których mowa dają niesamowitą kontrolę dźwięku, bardzo dobry bass, dobrą scenę dźwiękową. Różnica jest słyszalna natychmiast po przesiadce ze zwykłych przewodów.

 

Co do kabla do subwoofera to w przypadku wymiany na Melodikę zyskasz przede wszystkim na ekranowaniu tego przewodu. Tak gęste ekranowanie jest niespotykane w innych kablach tej klasy. Samo ekranowanie zabezpieczy subwoofer przed negatywnym wpływem np kabli zasilających, nie będzie szumieć, trzeszczeć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość kazia8

co tanie  to drogie:)ja czytam  zawsze  dokładnie opis:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się