Gość sevo

Czy ktoś ma?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sevo

Chcę kupić jakiś odtwarzacz blu-ray koniecznie przystosowanego do 4k. Myślałem o Panasonic DMP BDT700EG, czy ktoś miał styczność z tym cudem? Warte to swojej ceny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość sevo

Na ten moment nie ma odtwarzaczy zdolnych do odtwarzania płyt 4K ultra hd

 

Dziękuję za odpowiedź. Chyba wyraziłem się trochę niejasno w swoim poście, ale może też nie mam wystarczającej wiedzy, aby pewne rzeczy zrozumieć. Czy mógłbym Cię poprosić, abyś trochę mi rozjaśnił, czym jest funkcja 4K Direct Chroma Up-scaling? Bo coś takiego znalazłem i jakby tym się sugeruję przy próbie zakupu odtwarzacza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ta funkcja oznacza sztuczne podbicie rozdzielczości odtwarzanego sygnału z rozdzielczości niższej na wyższą. To tak jakby FullHD przerabiać na 4K. Funkcja ta nie ma nic wspólnego z prawdziwym sygnałem 4K a sam Up-scaling nie zawsze działa sprawnie, szczególnie jest to widoczne na dynamiczniejszych scenach.

 

Prawdziwe odtwarzacze 4K na rynku mają się pojawić na przełomie 2015/2016 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość sevo

Ta funkcja oznacza sztuczne podbicie rozdzielczości odtwarzanego sygnału z rozdzielczości niższej na wyższą. To tak jakby FullHD przerabiać na 4K. Funkcja ta nie ma nic wspólnego z prawdziwym sygnałem 4K a sam Up-scaling nie zawsze działa sprawnie, szczególnie jest to widoczne na dynamiczniejszych scenach.

 

Prawdziwe odtwarzacze 4K na rynku mają się pojawić na przełomie 2015/2016 roku.

 

Dzięki za wyjaśnienie. A czy wobec tego proponujecie inwestować w taki odtwarzacz? A jeśli nie, to czym na chwilę obecną kierować się przy wyborze blu-raya?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli zależy Panu na prawdziwym 4K to zaczekałbym na odpowiedni player do końca roku. Ten Panasonic do tanich nie należy - wydać takie pieniądze proponuję na coś konkretnego a nie półśrodki.

 

Proszę śledzić naszą stronę RMS.pl. Jak tylko będziemy mieli stosowne urządzenia to na 100% o tym napiszemy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość sevo

Panasonic do tanich nie należy, ale z tego co pamiętam to ta firma bubli nie robi. A przynajmniej pamiętam jak jeszcze rodzice tak mówili, bo jednak większość sprzętu w domu rodzinnym była właśnie Panasonica :) Więc może jednak warto coś wybrać z ich asortymentu?

Ja się tak skupiłem, jak widać przedwcześnie, na 4K, ale kilka dni temu wysypał mi się zupełnie mój blu-ray i powiem szczerze bardzo brakuje mi odtwarzacza, dlatego chciałbym jakiś nabyć...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość sevo

Halo, halo! Bo chyba o mnie Koledzy zapomnieliście :P A ja nadal się miotam pomiędzy tymi wszystkimi Sony, Samsungami, Panasonicami i innymi i nie wiem co robić :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość sevo

Posiadam kino domowe Panasonic SC-BTT465EGK, do niego mam zamiar podłączyć odtwarzacz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a ten odtwarzacz blu-ray który Ci się wysypał jak rozumiem też był z kompletu od Panasonica?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość sevo

Odtwarzacz Blu-ray za 2000zł do kina domowego za 1000zł i telewizora który ma wbudowany uspcaling? To nie ma sensu. Kup najtańszy odtwarzacz blu-ray od Panasonica i będziesz zadowolony.

 

Zmiana TV z czasem też wchodzi w grę ;) z reguły sprzęt - w miarę możliwości - kupuję na wyrost. Czy mógłbyś mi zatem polecić jakiś konkretny model tego Panasonica?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość sevo

a ten odtwarzacz blu-ray który Ci się wysypał jak rozumiem też był z kompletu od Panasonica?

 

Tak, lekko już starszy model (ale nadal całkiem spoko) Panasonic DMP-BDT160. Dlatego chciałem zainwestować w coś lepszego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość sevo

rafko, czy dobrze rozumiem, że nie polecasz bluray'i Panasonica, bo się wysypują?

dlaczego polecasz akurat tego Pioneerka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość cinek

Może Panasonic DMP-BDT500? Opinii na jego temat jest trochę w necie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się