adams1

Wzmaniacz Musical Fidelity m3 si

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się ostatnio nad wymianą wzmacniacza .Obecnie posiadam Marantz-a pm7001

Kwota która planuje przeznaczyć to około 6 tys. Muzyka jakiej słucham  to w większości elektronika ,pop rock.

Zauważyłem ostatnio że wprowadzana jest na rynek nowa linia Musicali i mam z tym prośbę jako że niewiele jest opinii osób które miały słuchowo do czynienia z w/w wzmacniaczem o opisanie wrażeń słuchowych .

Znalazłem niedużą opinie w temacie http://forum.rms.pl/index.php/topic,1845.0.html 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dzwięku bardzie cieplejszego ,góra wyrazna lecz nie "metaliczna" średnica (tego brakuje najbardziej w marantzie )po cieplejszej stronie mocy bas lekko zmiękczony.

 

Na razie pierwszym komponentem wymiany będzie wzmacniacz  będzie gral z Dali 5005 lecz następnym

krokiem będą kolumny które będę dobierał wraz z cedekiem ( możliwe ze m3scd)

 

Czytałem opis z Państwa odsłuchów porównawczych  i mam trosze niedosyt a i z wypowiedzi słuchacza który brał udział nie jestem pewien dokładnie co było powodem :

 

"Nie dane nam jednak było tego doświadczyć z powodu możliwości przetestowania tylko i wyłącznie grania z płyt CD- i tu właśnie widzę problem. Brzmienie było typowe dla klasycznych płyt CD - ostre, nosowe, metaliczne bez zaangażowania i charakterystycznego dla nowych studyjnych nagrać ciepełka."

 

tej opinii ?

 

Panie Stanisławie można prosić o bardziej szczegółowe pana odczucia co do testów ?

 

Za pomoc w wyborze bardzo dziękuje .

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jako uczestnik odsłuchu mogę powiedzieć, że opinia jest wywołana innymi oczekiwaniami - Pan Vinutopian był nastawiony na sprawdzenie DAC'a który znajduje się w sprzętach Musicala poprzez odtwarzanie plików. Nie mogliśmy spełnić tej prośby, ponieważ ostatnie spotkanie było przygotowane w ramach prezentacji odtwarzacza CD i wzmacniacza M3si, nastawione na odsłuch właśnie z płyt CD. A te w opinii Pana Vinutopiana są jednoznacznie gorzej brzmiące, niż pliki - stąd, jak sądzę, taki ton opinii.

W najbliższym czasie planujemy zorganizować odsłuchy, podczas których będziemy odgrywać muzykę również z plików.

 

Co do samej charakterystyki sprzętu - moim zdaniem dobrze Pasuje do Pańskich preferencji.

Sam producent opisuje swój sprzęt jako konstrukcję audiofilską, ale z "ludzkim" brzmieniem - dużą rozdzielczością górnych tonów, eksponowanych bardzo śmiało lecz wcale nie agresywnie. Średnica jest zachowana na swoim miejscu, nie jest zbyt wysunięta, ani też wycofana. Niskie tony natomiast są bardzo sprężyste, punktowe i melodyjne.

 

Jeśli ma Pan możliwość zaplanowania wizyty w Białymstoku, serdecznie zapraszam na odsłuch.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się