Sign in to follow this  
Wasyl

CD vs. winyl vs. pliki - odsłuchy w RMS.pl 17 lipca 2015

Recommended Posts

Szanowni Państwo,

 

podczas ostatnich odsłuchów przetestowaliśmy nową serię urządzeń Musical Fidelity M3s w połączeniu z kolumnami Polk Audio LSiM 703 i Definitive Technology Studio Monitor 65. Źródłem dźwięku były płyty CD odtwarzane przez Musical Fidelity M3scd. Nasi goście zasugerowali wówczas rozszerzenie palety źródeł, aby poszukiwanie najbardziej wiernego, bogatego brzmienia było pełniejsze.

 

Wychodząc naprzeciw tej prośbie, tematem kolejnego spotkania, na jakie chcemy Państwa zaprosić uczyniliśmy porównanie brzmienia płyt CD, winyli oraz plików muzycznych. Użyjemy do tego urządzeń z najwyższej półki, sygnowanych przez brytyjskie Musical Fidelity:

 

    M6si - wzmacniacz o olbrzymiej mocy pół kilowata w konstrukcji full dual mono z trzema niezależnymi transformatorami zasilającymi (układ dwóch pełnych monobloków oraz niezależnego przedwzmacniacza)

    http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m6si-m6-si-audiofilski-wzmacniacz-zintegrowany

    M6scd - odtwarzacz CD audiofilskim 32-bitowym przetwornikiem DAC Burr-Brown PCM1795, który potrafi przyjąć i przetworzyć praktycznie dowolny sygnał cyfrowy w jakości do 32-bit/192kHz, przy czym korzysta z autorskiego algorytmu upsamplowania

    http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m6scd-m6-scd-audiofilski-odtwarzacz-cd-z-przetwornikiem-dac

    Round Table - wysokiej klasy gramofon, wyposażony w niskorezonansowe 9-calowe ramię z systemem anti-skating oraz stalowe łożyska umieszczone w obudowach z cyrkonu

    http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-round-table-gramofon-analogowy

    MX-DAC - pierwszy przetwornik C/A Musical Fidelity, który pracuje w domenie DSD, oferując jednocześnie upsampling do jakości 32-bit/192kHz, oparty o w pełni zbalansowaną konstrukcję analogową oraz sekcję cyfrową opartą na tym samym przetworniku, co M6scd

    http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-mx-dac-zbalansowany-przetwornik-dac-cyfrowo-analogowy-dsd-32bit-192khz?campaign-id=10

 

Odsłuchy prezentują się więc niezwykle interesująco. Okazja do porównania różnych typów brzmienia na tak znakomitym sprzęcie nie zdarza się często.

 

Planowany termin odsłuchów to 17 lipca 2015. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że jest to środek sezonu urlopowego. W związku z tym organizacja i przebieg odsłuchów będą zależeć od liczby chętnych uczestników. Prosimy o przemyślane zgłoszenia. Odsłuchy jak zwykle odbędą się pod adresem:

RMS.pl Salon Audio-Video

Sala odsłuchowa RMS.4D

Handlowa 7

15-399 Białystok

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: 607 266 622 lub mailowy, pod adresem prasa@rms.pl. Jak zwykle decyduje kolejność zgłoszeń na poszczególne godziny. Osobom, które nie potwierdzą swojej obecności nie będziemy w stanie udzielić gościny, ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk odsłuchowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this