djmuody

NAD C326BEE vs AMC XIA vs Marantz PM6005 do BX2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

To mój pierwszy ważny post. Mam problem z wyborem wzmacniacza do kolumn Monitor Audio BX2. Obecnie kolumny są podpięte do Amplitunera DENON AVR 1312. A źródłem dźwięku jest ONKYO c-n7050. Niestety Ampli gra za bardzo górą, w sensie góra jest detaliczna, ale strasznie męcząca i brzmi to troche cyfrowo. Odtwarzacz z ampli spięty Coaxialem Melodika. Na pewno przerzucę się z Coaxiala na RCA ANALOG. Monitory wstyd się przyznać,ale spięte jakimś przewodem 2x2.5mm miedź,ale tylko 3 zł za metr...Przewody tez do wymiany będą.  Zastanawiam się nad NAD C326BEE, AMC XIA, Marantz PM6005. Chyba że polecicie coś co lekko ociepli dźwięk, ale żeby nie drastycznie podcinał góry. Bo bardzo lubię jak dźwięk jest jak to nazwać krystaliczny, ma fajna scene i sterefonie a bass tez ma "mięsko", ale nie bez przesady. Skłaniam sie ku NAD C326BEE, ale boje się że stracę tą krystaliczność na rzecz mięsistego basu. Słucham Elektroniki, trochę klasycznego Hip-Hopu, po Pink Floyd, Jean-Michel Jarre, George Michael, Madonna, R.E.M., Armin Van Buuren. Czyli bardzo różną muzykę.;) Bardzo bym prosił o rady. Z góry dzięki.;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie mam dylemat co do tego wzmacniacza co mi podales, a NAD 326.NAD jest bardziej popularniejszy i ludzie czesciej laczyli go z BX2.Moglbys skonfrontowac te wzmacniacze, pokazac roznice brzmieniowe?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam małe pytanie? Mozesz bardziej szczegołowo opisać granie tego wzmacniacza?Odnośnie góry, środka i dołu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

X-i60 ma bas głęboki, miękki, nie zasłania reszty pasma. Dobrze kontrolowany i punktowy. Środek jest delikatnie wyeksponowany, natomiast górne rejestry są bardzo klarowne - można dokładnie zlokalizować poszczególne elementy składu, tworzy się też bardzo dobra stereofonia. Przy dłuższym odsłuchu góra nie męczy, głowa nie boli od szelestu. Jest mocno uniwersalny (nawiązując do Twoich preferencji muzycznych), niewybredny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z kolei natknąłem sięna taką opinie:

"Specyficzny wzmacniacz. Na pewno nie dla każdego. Wyglądem przypomina zdecydowanie droższe urządzenia. Jakość wykonania super. Obsługa prosta. Wbudowany DAC daje mnóstwo możliwości. Brzmienie ocieplone, trochę haczące o lampy. Gra mocną średnicą oraz potężnym wysokim basem. Dól wygładza, ale nadal jest moc. Góra wyokrąglona, nic nie skrzypi, piszczy itd. co nie znaczy, że nie słychać wysokich tonów. Generalnie nie jest to Hi-End oraz sprzęt dla audiofila. Wzmacniacz nie jest szczegółowy. Sama przestrzeń czy stereofonia jest ok, ale detaliczość raczej nie istnieje. Wszystko się zlewa, ale nie rozmywa. Zamiast dania ładnie podanego na talerzu, przyozdobionego z widocznymi wszystkimi składnikami dostajemy zupę...gęstą zupę, która smakuje:) Koniecznie trzeba przełączyć z tyłu na High Bias. Mamy namiastę A-klasowego wzmacniacza do kilku watów oczywiście. A teraz pora na wady. Co skłoniło mnie do rezygnacji z zakupu to wysoki poziom sumów oraz słaba izolacja poszczególnych wejść cyfrowych. Zdarzało się słychać w tle dźwięki z komputera podpietego pod USB kiedy to muzyka leciałą po optyku. Nie wiem czy to byla wina mojego egzamplarza, ale warto przed zakupem posłuchać i wypróbować."

 

Więc sam jużnie wiem co o tym sądzić...

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To kwestia egzemplarza - możesz zawsze Twój konkretny sprawdzić w salonie przed kupnem lub odesłać przy zakupie przez Internet. Więc nie martwiłbym sie o to, że ktoś trafił felerną sztukę. Górę zawsze możesz podciągnąć jeszcze kablami oraz ustawieniem kolumn.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się