rybaaaaa

Rozwój zestawu stereo - wymiana wzmacniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

po długich poszukiwaniach i wielu kompromisach skompletowałem zestaw stereo. Gra to u mnie już ponad rok. Niestety, jak już się wdepnie w temat i kocha muzykę to... sami wiecie :) :) W związku z tym, marzy mi się rozwój zestawu.

 

OBECNY ZESTAW STEREO:

1. Żródło: DVD Philips 9000s

2. Wzmacniacz: Amplituner Stereo NAD C740 ( połączenie integry NAD C340 (moc ciągła 2x35W) + Tuner C420)

3. Kolumny: Kef iQ7

4. Interconnect - Monster Cable Interlink 400

5. Kable głosnikowe - Klotz Twinax

Powyższy zestaw nie był dobierany przypadkowo, tylko był to mój świadomy wybór.

 

POMIESZCZENIE:

Pokój 18m2, nieduży, ale wysoki - tzw. "otwarty" salon (2 kondygnacja w górę na schody). Kolumny zlokalizowane przy ścianie w odległości ok. 2,5-3m od siebie.

 

SPOSÓB UŻYTKOWANIA:

Sprzęt wykorzystywany na co dzień, do odtwarzania dość cicho i w "tle" radia (Trójka) oraz płyt. Podłączony również do TV i DVD (kablówka, filmy DVD). Wieczory, weekendy do głośniejszego przesłuchiwania CD w fotelu.

 

Preferowana muzyka: jazz (Cassandra Wilson, Erykah Badu, Rosenberg Trio, Siestowanie, itp. itd.), instrumental, folk, Sting, rock i coś mocniejszego. Mało elektroniki i łupanki.

 

STAN OBECNY:

Generalnie z zestawu byłem zadowolony. Przejrzyście, lekko i naturalnie. Średnica piękna. Wysokie i średnie tony - niczego nie brakuje. Wysokie w tle dogrywają średnicy, ale to jak najbardziej mi odpowiada. Scena zdecydowanie wszerz niż wgłąb.

Bas? Krótki, dobrze kontrolowany, ale zbyt delikatny. Mocno w tle, również "dogrywa" średnicy. Tutaj jest niedosyt.

 

OCZEKIWANIA:

Sama kultura "dogrywania" skrajów pasma do średnicy prezentowania przez NAD i KEF mi jak najbardziej odpowiada (wybór tych producentów był jak najbardziej celowy), jednakże brakuje mi energii w pewnych momentach. Dynamiki. Większej sceny "wgłąb", bo wszerz i stereoofonicznie jest ok. Siły przekazu, aczkolwiek zdecydowanie nie o moc i łupankę mi chodzi.

Jest delikatnie i przejrzyście, szeroko (ale nie jasno), chciałbym, żeby było trochę masywniej. Nawet niewiele więcej - i będzie miód :)

 

1. Nowe CD już jest do mnie w drodze - NAD C542.

2. Proszę o pomoc - na jaki wzmacniacz zmienić amplituner?

Kolumny iQ7 i Kabelki muszą pozostać.

Moja wstępna propozycja..... Harman/kardon HK670? Czy jest to dobry pomysł?Czy nie będzie to "krok w tył"?

 

Budżet jeszcze nie ustalony. Czekam na Wasze propozycje. Myślałem wstępnie do 1000 zł wzmacniacz.

 

Z góry uprzejmie Wam dziękuję !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. Rozważę ją. Choć do tej pory nie byłem zwolennikiem subów w stereo...

 

Czy też może spacer w stronę lepszego wzmacniacza, np. HK680 NAD C352 byłby lepszym rozwiązaniem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się