Matifcb

sprzet dla amatorow na lata - 15mk salonik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

nastał ten dzień, kiedy namówiłem dziewczynę na nowe audio do naszego salonu. Temat jest o tyle trudny ponieważ kompletnie nie wiem nic o audio zestawach. Zanim pochodzę po sklepach chciałbym dzięki wam nastawić się w ogole jaka my mamy opcje wyborów.

 

po pierwsze: nie mam pojęcia jaka jest różnicą miedzy zestawem stereo a kinem domowym czy samymi kolumnami - co dla nas będzie najważniejsze.

 

chciałbym scharakteryzować nas i o dopasowanie za czym powinniśmy się rozglądnąć.

 

Używam teraz podłączonych Logitechow X530 jak widać na zdjęciu. Sa one podłączone przez mini jacka do tv. Nowy strzep chciałbym w granicy 3-3,5k PLN. Zawsze wole dać trochę więcej jeśli się opłaci dla amatorów jakimi jesteśmy oboje.

 

Oglądamy bardzo często seriale i filmy przez komputer w dużej rozdzielczości. Zdarza się oglądać coś w tv w weekend tvn turbo czy meczyki jakieś na canal+. Ap ropo muzyki będzie ona puszczana ale tak hmm 20-30% czasu do 70-80% oglądania we dwoje filmów i tv.

 

w weekend na domówce albo przy okazji sprzątania przez dziewczynę nieogaru jaki w salonie zostawiam :(

 

Nie mam pojęcia co robią amplitunery i czy ja potrzebuje takie coś u siebie. Na zdjęciu widać ze salon jest dość mało okolo 3m x 5m nie licząc aneksu.

 

Na pewno to co kupie będzie służyło mi wiele lat i nie zmienię tego szybko. Możliwe nawet ze za 2-3 lata będę używać tego w innym mieszkaniu.

 

7646303600_1448207870_thumb.jpg 3951879600_1448207874_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, czy chcesz te 5 głośników rozlokować za plecami (wtedy trzeba ciągnąć kable po ścianach)? Jeśli nie, lepiej postawić na dobre monitory stereo z subwooferem.

 

ja chce kupic nowy sprzet. Nie wiem czy 2 kolumny czy KD 5.1 dlatego pytam o porady. Nie  wiem czy ma to sens miec z tylu za sofa 2 glosniki prawie przy uszach ? Monitory stereo czyli dokladnie co to ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

system 5 głośników daje efekt przestrzenny, ale radzi sobie dużo gorzej w muzyce, z kolei klasyczne monitory stereo to coś takiego

http://sklep.rms.pl/indiana-line-tesi-260-n-tesi260n-kolumny-stereo-surround-czarne-2szt

http://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a1-rtia1-kolumny-podstawkowe-surround-2szt

 

muzyki akurat jest bardzo malo w porownaniu do filmow i telewizyjnyhc programow. Wydaje mi sie ze mam taki maly metraz ze tylko ewentualnie takie male kolumny podstawkowe by byly ok. W przyszlosci moze jakbym powiekszyl salon to mozna by bylo te kolumny dac na tyl a kupic wieksze frontowe ? i jeszcze mam pytanie co do tych kolumn sie dokupuje ? wzmacniacz czy amplituner ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

w Twoim budżecie lepiej kupić wzmacniacz stereo, czyli dwukanałowy, bo wtedy cała para idzie w dwa dobrze przygotowane kanały. A przy stosunkowo niewielkim budżecie 5 kanałowe urządzenia do kina domowego są mało wydajne, grają przeciętnie i są dość awaryjne, bo mają mnóstwo funkcji.

 

Polecałbym do tych monitorów np

http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bezprzewodowy-wzmacniacz-wi-fi-dts-play-fi

 

Co będzie źródłem dźwięku? Tylko telewizor z wyjściem optycznym czy coś jeszcze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

w Twoim budżecie lepiej kupić wzmacniacz stereo, czyli dwukanałowy, bo wtedy cała para idzie w dwa dobrze przygotowane kanały. A przy stosunkowo niewielkim budżecie 5 kanałowe urządzenia do kina domowego są mało wydajne, grają przeciętnie i są dość awaryjne, bo mają mnóstwo funkcji.

 

Polecałbym do tych monitorów np

http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bezprzewodowy-wzmacniacz-wi-fi-dts-play-fi

 

Co będzie źródłem dźwięku? Tylko telewizor z wyjściem optycznym czy coś jeszcze?

 

chba tylko telewizor. Nie wiem jak rozwiazac to ze np z komputera bede chcial cos puscic. Laptop sie podpina do tv i koniec ? Jak bede ogladal filmy albo bede chcial muzyke z youtuba czy winampa puscic ? nie wiem co moze byc jeszcze zrodlem dzwieku chyba juz nic..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz pobiera po Wi-Fi muzykę z laptopów, komputerów. Wystarczy działająca w tle aplikacja DLNA np darmowe Servio. YouTube z pewnością masz w telewizorze?

 

nie nie ogladalbym wszystko raczej przez podlaczony laptop do komputera. Wygodniejsze to wszystko jest przez lapka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Saturnie. Podobno można dostać od kierownika rabat bo na wyprzedaży maja kolumny Klipsch RF-62II. Posłuchałem ich są troszkę niższe niż standardowe frontowe. Sprzedawca jak to sprzedawca zachwalał... a co wy powiecie na ich temat do moich upodobań i salonu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale to potęzne kolumny podłogowe - zupełnie nie wpisują się w koncepcje o której pisałeś?

 

no wlasnie pokazalem mu zdjecia salonu on nie widzial problemu poniewaz sa troche nizsze niz wszystkie ktore staly obok.

 

dlaczego piszesz  potezne ? one rzeczywiscie byly nizsze niz inne.

 

Dlatego wole w necie on kogos bezstronnego sie dowiedziec niz od kogos kto mi wciska cos na co ma target...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak duże podłogówki w 15m kwadratowych to zapowiedź problemów, jeśli nie masz możliwosci swobodnie nimi manewrować po salonie. Na szafkę ich nie postawisz, a gdzie jeszcze masz miejsce to nie wiem, ale doradzam ostrożność. Monitor jest łatwą w ustawieniu kolumną, podłogówka to sprzęt humorzasty, jeśli masz małe pomieszczenie i w dodatku nie możesz spokojnie pojeździć nią po podłodze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak duże podłogówki w 15m kwadratowych to zapowiedź problemów, jeśli nie masz możliwosci swobodnie nimi manewrować po salonie. Na szafkę ich nie postawisz, a gdzie jeszcze masz miejsce to nie wiem, ale doradzam ostrożność. Monitor jest łatwą w ustawieniu kolumną, podłogówka to sprzęt humorzasty, jeśli masz małe pomieszczenie i w dodatku nie możesz spokojnie pojeździć nią po podłodze

 

własnie tylko ten aspekt jeszcze tzyma mnie w wyborze albo podlogowek albo narazie malych ktore w przyszlosci ewentualnie pojda na tyl. Spojrz na zdjecia ja chcialbym postawic podlogowki po lewej i prawej stronie rtv ewentualnie - uwazasz ze to bedzie malo miejsca ? nie wiem czy potrzeba im 0,25m2 czy ile. Tam mialbym na kazda kolumne okolo 0,5mx0,5m po kazdej stronie na ruszanie ich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wieczór i czytanie różnych rzeczy na temat audio w domu i nowe niewiadome. Wiem, że skoro ja oglądać chcę filmów zdecydowanie więcej niż muzyki powinienem kupić kino domowe. Jednak myślę, że narazie kupie 2 kolumny a w przyszłości ewentualnie to rozbuduje. Dużo osób sie wypowiadało ze 2 kolumny też dadzą rade w kinie pograć.. mam mały salon wiec myślę, że zdecydowanie narzazie na 2 kolumnach kończę. Wydaję mi się, że chyba lepiej podłogowe kupić niż podstawkowe.. Zmienię salon na większy zawsze mogę zostać przy 2 dużych jak nie będzie salon za duży a jakby był mega duży to dokupić ewentualnie coś kiedyś do nich.

 

Jeśli chodzi o pudło tu mam orzech twardy do zgryzienia. Czytałem, że wzmacniacze za te same pieniądze dadzą lepszy efekt niż amplituner. Amplituner to np radio, które mi nie jest potrzebne. Ja chce TV ( programy tv na codzien ) i Laptopa ( filmy i seriale puszczamy przez KM playera tego będzie najwięcej ) i konsole podpiąć - gram bardzo mało ale gram :)

 

Czy da rade kupić wzmacniacz żeby w przyszłości podpiąć więcej kolumn ? czy jest sens do takiego dopłacać jak może 3 lata co najmniej będę w tym mieszkaniu na 2 kolumnach ?

Wzmacniacz to niby stereo czyli muzyka a to jednak amplituner do kina ale myślę, że skoro one tracą tak na wartości to ewentualnie w przyszłości dokupie amplituner po prostu.

 

Czekam jak zawsze na wasze opinie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

po miesiacach odsluchow i wnioskow mial Pan racje. Chyba jednak najlepiej bedzie podstawkowe kupic kolumny.. teraz bede musial odsluchiwac bo moje wnioski o malych wziely sie po odsluchaniu duzych Np ELAC FS 77 i porownanie ich za podobne pieniadzedo B&W CM1..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się