marcin0501

Głośniki do pionieer VSX-S510-K

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

 

Jestem nowy na tym forum. Poczytałem sobie troche informacji ale nie znalazlem odpowiedzi co tu kupic za sprzęt audio.

Chcialem zakupic sprzęt audio do nowego domu. Posiadam salon ok 40m2. Mozliwosci mam jednak niewielkie bo amplituner ktory bym chcial kupic nie moze miec wiecej niz 10cm wysokosci (takie meble). Znalazlem sprzęt Pioneer VSX-S510-K który nie przekracza tej wysokosci. Nawet wyczytalem dosc dobre opinie na tym forum co do tego sprzętu. Pytanie moje jest takie. Jakie dokupic do tego głosniki? Wiem ze to jest sprzęt kina domowego ale mnie interesowalyby 2 kolumny do typowego stereo. (kolumny do ustawienia na półce).

Co możecie zaproponowac? Chyba ze ten pioneer to zły pomysł?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz tylko dwie kolumny to lepiej wzmacniacz stereo. Po co miałbyś kupować amplituner kina domowego?

 

Są wzmacniacze przyjmujące sygnał kina domowego z Blu-ray i do tego są bardzo płaskie np

http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bezprzewodowy-wzmacniacz-wi-fi-dts-play-fi

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-amp-wamp-bezprzewodowy-audiofilski-wzmacniacz-strumieniowy-multiroom-play-fi-dts-wi-fi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Fajne te sprzęty ktore zaproponowales. Musze pomysles o tym.

Ale moje pytanie jeszcze jest jedno. Jakbym kupil tego pioneera to nie podlacze do niego tylko 2 glosnikow stereo ? Musi byc zestaw kolumn do KD?

Pytam bo jesli kiedys mi sie zachce kina domowego to sprzet juz by byl.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz zdanie to ten sprzęt będzie zużyty i przestarzały, a kino domowe przechodzi teraz na Dolby Atmos, gdy 5 lat temu 7.1 to było coś. Warto przygotować instalacje, kable w ścianach, ale nie warto kupować amplitunera kina domowego bo dźwięk z niego dużo, dużo, dużo gorszy w stereo niż ze wzmacniacza w tej samej cenie.

 

Wszak we wzmacniaczu cała kasa idzie w 2kanały, a w amplitunerze ten sam budżet na budowę urządzenia dzielimy na 5 kanałów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jakie kolumienki do tego 2 linku bys polecil. (podstawkowe)?

 

Czy ten sprzet tez bym mogl brac pod uwagę?

http://sklep.rms.pl/simple-audio-roomplayer-amp-odtwarzacz-z-wbudowanym-wzmacniaczem-2x50w

 

Powertowalem sobie ten sklep troche. Fajne rzeczy tam maja.

Człowiek nie orientuje sie w tej branzy to nawet sklepów takich sie nie zna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A moze sa jakies podstawkowe wieksze? Albo moga podłogowe stac na komodzie? Kompda ma 4 metrowy blat  wysokosci 40cm. Na niej moze stac kolumna o wysokoci do 90cm. Tylko czy tak moze byc?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się