Matifcb

Acoustic energy 103 porównanie z klipsch r-26f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, narazie na pare lat salon 15mk z aneksem kuchennym 8mk. Wymiary salonu 3m na 5m, chciałbym ustawiać głośniki na dłuższej ścianie. Tv zaczyna się na wysokości 80cm dlatego boję się że klipsch beda za duże..

Kompletnie nic nie wiem o AE 103 w necie prawie nic o nich nie piszą, boję się co w przyszłości jak powiekszy sie salon czy dadzą radę. Sluchalem obu głośników na wzmacniaczu yamaha a50 i dla mnie laika obydwa graly zadowalajaco..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi - do czego chcesz używać tych kolumn? Filmy czy muzyka - a jeśli muzyka, to jaka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi - do czego chcesz używać tych kolumn? Filmy czy muzyka - a jeśli muzyka, to jaka?

 

tak naprawde to wiekszosc tv i filmy 70% muzyka tylko z mp3 i z youtuba na imprezie jak znajomi wpadna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Acoustic Energy 103 mają bardzo słaby głośnik wysokotonowy, a Klipsche grają bardzo ostro. Ja bym kupił Melodikę BL40, zostawi w tyle obu konkurentów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Acoustic Energy 103 mają bardzo słaby głośnik wysokotonowy, a Klipsche grają bardzo ostro. Ja bym kupił Melodikę BL40, zostawi w tyle obu konkurentów.

 

hmm plus ze tansze sa te Melodika.. ale bass reflex z tylu troche mnie martwi bo beda musialy stac daleko od sciany a u mnie to dosc ciezko wyglada... sciana jest nieregularna bo po jedenj stronie jest skonsna sciana z balkonowymi drzwiami. nie chcialem kolumnt trzymac daleko z drugiej strony. Ile one musialy by byc oddalone od sciany ? no i wymiary kolumn ja bym chcial jak najnizsze  te AE103 sa nizutkie bo tv mi sie dosc nisko zaczyna nie chcialbym go zaslonic duzymi kolumnami w malutkim saloniku. a te Klipsche i Melodika dosc wysokie i duze..  co o tym sadzisz ?

 

7646303600_1448207870_thumb.jpg 3951879600_1448207874_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak pomyśl o Polk Audio TSx330T. Są niewiele wyższe od AE103 (95cm), bas-refleks też mają z przodu. Brzmieniowo powinny zagrać lepiej, niż AE103.

 

http://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx330t-tsx-330t-kolumny-podlogowe-2-szt

 

ciezko bedzie je odsluchac :( cos mi proponujecie rzadkie modele :) bylem w MM i nie mialem nawet sensuczas zabierac sprzedawcy na odsluchy maja same dziwne kolumny.

 

Kazdy podaje jakis nowy model a ja narazie fizycznie narazie sklonilbym sie do AE103 bo male sa jednak a nie chce wysokich jak beda urywac dupe to moga byc i male czemu nie tylko wlasnie jak ktos pisze ze cos w nich jest na niskim poziomie wtedy zapala mi sie lampka! czy podzielacie opinie o tych slabych wysokich tonach w AE 103 ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

po miesiacach odsluchow i wnioskow chyba jednak najlepiej bedzie podstawkowe kupic kolumny gabaryty na moj salon chyba za duze.. teraz bede musial odsluchiwac bo moje wnioski o malych wziely sie po odsluchaniu duzych Np ELAC FS 77 i porownanie ich za podobne pieniadze do B&W CM1 gdfzie te drugie pobily je na wejsciu..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Pisaliśmy Ci o tym od początku - jeśli się da, zawsze lepiej wziąć monitory w tej samej bo są robione na dużo lepszych przetwornikach, a dzięki mniejszej obudowie lepiej wpasowują się akustycznie w pomieszczenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się