amrrz

spotify/fm/cd w mieszkaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 

Nie wiem do jakiego działu to wrzucić więc daję w ogólną dyskusję, administrację proszę o przeniesienie jeśli jest taka konieczność ? przepraszam za kłopot.

 

Zastanawiam się nad zakupem "systemu" audio do mieszkania.

Na chwilę obecną wszystko wskazuje na DENON HEOS 7 cechy które mnie do niego przekonują to:

1. zintegrowanie całości

2. obsługa USB i spotify.

Z kolei jego funkcja wielu głośników w różnych pomieszczeniach jest mi kompletnie zbędna.

 

Jednak mając do wydania powiedzmy 2500zł zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej jest kupić jakiś "pełnoprawny" sprzęt hi-fi umożliwiający poza obsługą bajerów typu spotify/tidal/itp/itd również zwykłe FM i ew. CD jest bardzo mile widziane

I tutaj prośba do was jako wyjadaczy w temacie ,czy możecie coś doradzić?

 

Podsumowując oczekiwane cechy sprzętu:

1. obsługa wifi/Ethernet - spotify

2. Radio FM

3. kolumny podstawkowe

4. odczyt CD (opcja)

 

Jeśli chodzi o to jaka muzyka będzie na tym słuchana do określę to bardzo ogólnik: Depeche Mode/Sinatra/Tarja Turunen (i oczywiście masa innych).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

2500zł to skromny budżet jak na pełnoprawny sprzętu hifi. Tyle kosztuje sam wzmacniacz wyposażony w funkcje sieciowe. Co do Heosa, to jest on problematyczny, szczególnie w kwestii użytkowania Spotify - użytkownicy i sklepy mocno narzekają na sypiącą się aplikację.

 

W tej cenie najbardziej niezawodną aplikację i dobry dźwięk oferuje VOCO

http://sklep.rms.pl/voco-v-spot-bezprzewodowa-kolumna-glosnikowa-z-odtwarzaczem-strefowym-audio-video-z-spotify-i-youtube

 

w dodatku dystrybutor dokłada 3 miesiące Tidala za darmo

 

Tutaj zrzuty ekranu z apki

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navvo.android.grasshopper

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź (musiałem założyć nowe konto, tamten mail zaginął, ale nieistotne)

 

Po przeanalizowaniu kosztów trochę rozciągnąłem budżet. Idąc dalej tropem pełnoprawnego sprzętu hi-fi doszedłem do takiej konfiguracji:

 

Onyko TX-8130 + któreś kolumny:

 

1. Indiana Line Tesi 260,

2. Monitor Audio Bronze 2,

3. Polk Audio RTi A1.

 

Oczywiście Indiana Line wygrywa w kategorii cena, jak inne nie wiem.  Czy możecie coś powiedzieć o takim zestawieniu, tych kolumnach?

 

 

 

Jest też opcja na TX-8150 (BT-WIFI i inne cuda) ale tu pytanie do was i onyko (nie znalazłem ich działu ?pomocy?): Czy jeśli amp będzie podłączony kablem Ethernet (bez wifi) do internetu to będzie można sterować nim(amp'em) ze smartfona przez bluetooth? Tzn np. uruchomić przez telefon z bluetooth spotify(muzyka idzie przez Ethernet, sterowanie przez BT).

 

 

Wiem że to może być dziwne pytanie (?no przecież każdy ma wi-fi?)  ale może potraficie na to pytanie odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie amplitunerem idzie przez Wi-Fi, a nie przez Bluetooth. Bluetooth tylko wysyła muzykę, czyli odpalasz apkę Spotify na smartfonie, sterujesz nią smartfonem i puszczasz przez Bluetooth muzykę, ale do sterowania głośnością czy źródłami potrzebujesz albo pilota, albo kolejnej apki od Onkyo.

 

Tutaj masz inny wzmacniacz, mocniejszy od Onkyo, gra też cieplej z większym basem

http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bezprzewodowy-wzmacniacz-wi-fi-dts-play-fi

 

Do jakiej muzyki mają być te głośniki?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

Jeśli chodzi o OmniA1to wszystko pięknie ale brakuje mi portu Ethernet.

 

Co do mocniejszego basu, to nie zależy mi na bardzo mocnym basie. Bas jest niezbyt istotny. Wybrałem tu przedni bass reflex ze względu na łatwość ustawienia.

 

Muzyka? Bardzo ogólnie: Depeche Mode/Sinatra/Tarja Turunen/ (i oczywiście masa innych, pokrewnych).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok, na razie zostaję przy tx-8050 ale co możecie powiedzieć o 3 kolumnach wymienionych wyżej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
On 1/7/2016 at 2:01 PM, amrrz said:

Witam, wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 

Nie wiem do jakiego działu to wrzucić więc daję w ogólną dyskusję, administrację proszę o przeniesienie jeśli jest taka konieczność ? przepraszam za kłopot.

 

Zastanawiam się nad zakupem  Nox Vidmate VLC "systemu" audio do mieszkania.

Na chwilę obecną wszystko wskazuje na DENON HEOS 7 cechy które mnie do niego przekonują to:

1. zintegrowanie całości

2. obsługa USB i spotify.

Z kolei jego funkcja wielu głośników w różnych pomieszczeniach jest mi kompletnie zbędna.

 

Jednak mając do wydania powiedzmy 2500zł  Nox Vidmate VLC zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej jest kupić jakiś "pełnoprawny" sprzęt hi-fi umożliwiający poza obsługą bajerów typu spotify/tidal/itp/itd również zwykłe FM i ew. CD jest bardzo mile widziane

I tutaj prośba do was jako wyjadaczy w temacie ,czy możecie coś doradzić?

 

Podsumowując oczekiwane cechy sprzętu:

1. obsługa wifi/Ethernet - spotify

2. Radio FM

3. kolumny podstawkowe

4. odczyt CD (opcja)

 

Jeśli chodzi o to jaka muzyka będzie na tym słuchana do określę to bardzo ogólnik: Depeche Mode/Sinatra/Tarja Turunen (i oczywiście masa innych).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Bas jest niezbyt istotny. Wybrałem tu przedni bass reflex ze względu na łatwość ustawienia.

Edytowane przez hanifanze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 4 latach bez zakupu trzeba wrócić do tematu. 

Na chwilę obecną najciekawiej wygląda Yamaha MCR-N870D. Bas reflex skierowany na przód wydaje się najlepsza opcją w normalnym mieszkaniu więc sensowne wydają się: 

RTI A1

TESI 262

DIVA 262

Coś innego? 

A może zupełnie inne rozwiązanie niż yamaha? Byle było radio/cd/usb/spotify. No i jakość w cenie do 4000zł za zestaw :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt (onkyo) ale trochę się nie zrozumieliśmy :) albo jak tak napisałem. 

W każdym razie 4000 to zakładany budżet na całość. głośniki+sprzęt. Przy rti a3 czy borea- zostają ~2000 na resztę. 

I tu pytanie czy nie lepiej oddzielny sprzęt np. wzmacniacz + streamer (np. AIOC triangle do spotify) [cd można odłożyć jako zakup pod choinkę (w promocji z płytą kolęd ^^)].

Czy nie da to (oddzielne elementy) lepszej jakości finalnie?

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
On 1/7/2016 at 6:31 PM, amrrz said:

Witam, wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 

Nie wiem do jakiego działu to wrzucić więc daję w ogólną dyskusję, administrację proszę o przeniesienie jeśli jest taka konieczność ? przepraszam za kłopot.

 

Zastanawiam się nad zakupem "systemu" audio do mieszkania.

Na chwilę obecną wszystko wskazuje na DENON HEOS 7 cechy które mnie do niego przekonują to:

1. zintegrowanie całości

2. obsługa USB i spotify.

Z kolei jego funkcja wielu głośników w różnych pomieszczeniach jest mi kompletnie zbędna. https://chatiw.chat/

 

Jednak mając do wydania powiedzmy 2500zł zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej jest kupić jakiś "pełnoprawny" sprzęt hi-fi umożliwiający poza obsługą bajerów typu spotify/tidal/itp/itd również zwykłe FM i ew. CD jest bardzo mile widziane https://camzap.onl/

 

I tutaj prośba do was jako wyjadaczy w temacie ,czy możecie coś doradzić?

 

Podsumowując oczekiwane cechy sprzętu:

1. obsługa wifi/Ethernet - spotify

2. Radio FM

3. kolumny podstawkowe

4. odczyt CD (opcja)

 

Jeśli chodzi o to jaka muzyka będzie na tym słuchana do określę to bardzo ogólnik: Depeche Mode/Sinatra/Tarja Turunen (i oczywiście masa innych).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

2500 zł to dyskretny plan finansowy na niepodważalne urządzenie hi-fi. Są to po prostu edycje boostera wyposażone w możliwości sieciowe. W przypadku Heosa jest to niebezpieczne, zwłaszcza jeśli chodzi o korzystanie ze Spotify – klienci i sklepy narzekają na rozpadającą się aplikację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się