Matifcb

wzmacniacz + 2 kolumny podstawkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po wielu postach i waszej pomocy wydaje mi się, że do naszego salonu 15m2 jednak wystarczą podstawkowe małe kolumny. Będąc na odsłuchu podłogowych kolumn sprzedawca pokazał nam B&W CM1, które mega fajnie zagrały ( mówił - lepiej wyższej klasy podstawkowe niż za podobna kasę podłogowe)  Te B&W CM1 niestety były za drogie. Budzet 4000-4500zl ale już z wszystkimi kablami kolumnami i wzmacniaczem..

 

W podstawkowych kolumnach boli mnie to ze te wszystkie stojaki kosztują fortunę a nasz stolik RTV ma wysokość około 30cm wiec chyba kolumny musza mieć stojaki co generuje kolejny koszt ( tutaj myślę żeby zrobić sobie samemu takie stojaki bo jak oglądałem stojaki np do tych B&W CM1 600zl sztuka to już przesada dla nas ).

 

Chciałbym konsole i laptopa podłączyć po hdmi jak jest dotychczas pod TV Panasonic tx42st60e a z TV wyjsc optykiem do wzmacniacza.

 

Oglądamy dużo filmów przez laptopa i ogólnie tv. Konsola jak to konsola od czasu do czasu ją włączam. Pewnie do filmów lepiej dla nas byłoby kupić jakieś Bose ale zostaje nieraz słuchanie muzyki przez laptopa ( mp3 lub FLAC no i piosenki z Youtuba) nie słuchamy żadnego radio, nie potrzebujemy miliona stacji z amplitunerow, dziewczyna nieraz włącza program Eska a ja słucham drum n bass, troche hip hopu i różnych jungli i reggae.

 

 

Proszę o opinie które kolumny polecacie z jakimi wzmacniaczami posluchać i porównać.

Proszę również o opinie czy podłączenie tego wszystkiego jak mówiłem ma sens ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

czy ten wzmacniacz jest porownywalny do tych wielkich wzmacniaczy np Yamaha AS501 ? wiem ze sie nie znam ale jakos cos mnie odrzuca od niego nie wiem sam dlaczego:) tak jak mowie - nie znam sie.

 

Podobno podlaczenie po hdmi laptopa do tv i z tv optykiem do wzmacniacza to nie jest dobre podlaczenie ? podobno slaba jest jakosc ? czy lepiej jest np kupic DAC albo wzmacniacz z DAC i polaczyc laptopa bezposrednio ze wzmacniaczem ? czy takie lajki jak ja i dziewczyna wyczulibysmy roznice ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz posiada wbudowany DAC, w dodatku z dekodowanem Dolby, tak że zdekoduje dźwięk cyfrowy w każdym filmie, co jest rzadkością wśród normalnych, stacjonarnych DACów. Testowałem go w domu i ma moc ok 80W - dużo za dużo do większości kolumn podłogowych w cenie do 3000zł. Ja testowałem ze swoimi kolumnami za 5000zł i bas był potężny.

 

Z identycznymi funkcjami, innym wyglądem i nieco lepszym dźwiękiem mamy jeszcze taki player

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-amp-wamp-bezprzewodowy-audiofilski-wzmacniacz-strumieniowy-multiroom-play-fi-dts-wi-fi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a czy ja nie potrzebuje USB zeby podlaczyc laptopa ? w opisie jest napisane USB DAC - NIE. A ja glownie tego potrzebuje do podlaczenia laptopa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

telewizor wiem ze lepiej niz anologowo bedzie podpiac otykiem do wzmacniacza.

 

a konsole lepiej bedzie podpinac anologowo czy hdmi do tv i z tv optyk bedzie szedl ? co bedzie lepiej ? bo raczej optykiem nie polacze bo 2 optyki rzadko sie zdazaja we wzmacniaczach..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

no i teraz tylko laptop ? czy lepiej szukac wzmacniacza z wbudowanym dac czy dac zewnetrzny bedzie lepszy ? czy ja amator uslysze roznice ? jesli podlaczac pod daca to przez usb czy mini jacka ze strony laptopoa ? i czy lepeij do usb czy np tego drukarkowatego wyjscia po stronie wzmacniacza/daca ?? ktora opcja bedzie najlepsza po to bede szukac elektroniki z wbudowanym lub konkretnych zewnetrznych dacow

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mini jack to łącze analogowe. Do DAC stosuje się cyfrowe, więc tylko USB/opt/coax.

 

Poza tym, ten wzmacniacz ma wbudowany streamer Wi-Fi dlna, co oznacza, że nie musisz stosować żadnego kabla. Po prostu, instalujesz prostą aplikację typu Servio, odpalasz aplikację na telefonie i masz dostęp do całej muzyki z laptopa która gra na wzmacniaczu.

 

W tej cenie żadne inne nowe rozwiązanie lepiej Ci nie zagra. Pamiętaj, że dokupując zewnętrzny dac idziesz w kolejne koszty, bo komplet kabli RCA, które nie pogorszą brzmienia to min 100zł. Do tego kable cyfrowe kolejne min 100zl.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

my chcemy podlaczyc laptopa glownie do ogladania filmow. Muzyki to sluchamy z youtuba tylko w czasie imprez wiec zdecydowanie mniej. OK wiem ze wtedy od strony kompa to USB. a Wzmacniacza albo DACa to bez roznicy czy usb czy to od drukarki ?

tu pytam jesli bym poszedl w kable?

 

 

a jesli twoje rozwiazanie to trzeba miec jakis dobry internet czy cos w tym stylu ? jakos ten dzwiek musi sie transportowac do tego wzmacniacza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

jednak jakos jestem cos za tym kablem i polaczeniem tego ze wzmacniaczem takim duzym pudlem... nie wiem dlaczego jakos tak wole hdmi podlaczyc do tv i usb za 75zl potrzebuje nawet 0,5m ale 1m starczy i tez bedzie ok. I juz bym mial zalatwione podlaczenie tylko wybrac wzmacniacz co faktycznie moze troche obnizyc ich wybor ja znalazlem Yamaha AS501  i tutaj widze USB ma wiec kabel usb-usb albo np Advance Acoustic X-i60 i tu potrzebuje koncowke od drukarki.

 

co sadzicie ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę na to z boku to sądzę, że i tak nie słuchasz niczyich porad tylko robisz po swojemu, bo tak. Więc zrób i nie trać dłużej cennego czasu ludzi którzy próbują pomóc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

chyba mylisz porade z rozkazem. Ja tu na forum nie przyszedlem po to zeby w sklepie rms kupic cos co mi powie sprzedawca. Nie wiem po co sie tlumacze ale tylko z szacunku do wlasnie czasu INNYCH uzytkownikow ktorzy mi poamagaja. Watek mam zalozony zeby dowiedziec sie o roznych opcjach i nie koniecznie sie zakonczy na tym co mi tutaj napisza. Oczywiscie sam nie wiem jak sie skonczy dlatego sobie prowadze dyskusje. 

 

 

Jesli jeszcze inny uzytkownik ktorego pogladow slucham chcialby nadal poswiecic czas to chcialbym kontynuowac nasza dyskusje, ale z gory mowie jak cos kupie w Panstwa sklepie bedzie to przemyslany, przedyskutowany zakup i niekoniecznie skonczy sie tym co komus pasuje a raczej mi. Opini chetnie slucham i biore je pod uwage. Czekam cierpliwie na porownanie Pana propozycji do mojej. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skoro faworyci już są to pora udać się na odsłuch i porównać wyobrażenia o dźwięku z faktycznymi możliwościami urządzeń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

bardziej bym powiedzial ze to tylko kandydaci. Myslalem ze Yamaha as501 sie nada ale sie dowiedzialem ze to USB ktore ma to nie jest do podpinania laptopa wiec lipa... rozmyslam poprostu nad roznymi opcjami i chetnie poslucham innych kandydatow od was

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
On 1/10/2016 at 6:44 PM, Matifcb said:

Witam,

 

po wielu postach i waszej pomocy wydaje mi się, że do naszego salonu 15m2 jednak wystarczą podstawkowe małe kolumny. Będąc na odsłuchu podłogowych kolumn sprzedawca pokazał nam B&W CM1, które mega fajnie zagrały ( mówił - lepiej wyższej klasy podstawkowe niż za podobna kasę podłogowe)  Nox Vidmate VLC  Te B&W CM1 niestety były za drogie. Budzet 4000-4500zl ale już z wszystkimi kablami kolumnami i wzmacniaczem..

 

W podstawkowych kolumnach boli mnie to ze te wszystkie stojaki kosztują fortunę a nasz stolik RTV ma wysokość około 30cm wiec chyba kolumny musza mieć stojaki co generuje kolejny koszt ( tutaj myślę żeby zrobić sobie samemu takie stojaki bo jak oglądałem stojaki np do tych B&W CM1 600zl sztuka to już przesada dla nas ).

 

Chciałbym konsole i laptopa podłączyć po hdmi jak jest dotychczas pod TV Panasonic tx42st60e a z TV wyjsc optykiem do wzmacniacza.

 

Oglądamy dużo filmów przez laptopa i ogólnie tv. Konsola jak to konsola od czasu do czasu ją włączam. Pewnie do filmów lepiej dla nas byłoby kupić jakieś Bose ale zostaje nieraz słuchanie muzyki przez laptopa ( mp3 lub FLAC no i piosenki z Youtuba) nie słuchamy żadnego radio, nie potrzebujemy miliona stacji z amplitunerow, dziewczyna nieraz włącza program Eska a ja słucham drum n bass, troche hip hopu i różnych jungli i reggae.

 

 

Proszę o opinie które kolumny polecacie z jakimi wzmacniaczami posluchać i porównać.

Proszę również o opinie czy podłączenie tego wszystkiego jak mówiłem ma sens ?

Poza tym, ten wzmacniacz ma wbudowany streamer Wi-Fi dlna, co oznacza, że nie musisz stosować żadnego kabla. 

Edytowane przez fabrizcaidyn

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się