armbi

jak podłączyć słuchawki do media box

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam słuchawki Sennheiser 380pro, MXQ Android media player i TV LED, w którym padło wejście słuchawkowe. Ten media box ma złącza: av, spdif i 4xUSB. jak mogę podłączyć te słuchawki jackiem do tego media box? Czy karta dźwiękowa usb rozwiąże problem czy jest ona dedykowana tylko do komputerów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Panu dziękuję! Cholera żebym wczesniej tu napisał to nie utopiłbym kasy :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno. Bo ten wzmacniacz ma dwa złącza jack, a ja muszę mieć z jednej strony coaxial lub optyk, bo w TV mam optyczne (słuchawkowe zepsute) a w media box playerze coaxial/spdif

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No ale ten LINDY co mi pan zaoferował jest praktycznie taki sam, tez ma wyjście coaxial i ten miał działać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za laickie pytania, ale dlaczego to ma nie zadziałać jesli z jednej strony wpinam słuchawki do złącza JACK, a z drugiej strony DACa łączę kablem coaxial z media boxem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że to tylko wtyk. Musi on byc podłączony do właściwego odbiornika. Dlatego tam jest napis IN lub OUT. Złącze koaksjalne nie działa w trybie wyjście/wejście. Może działać tylko w jednym: albo wyjście albo wejście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic tańszego niż ten za 499zł nie dostanę? Albo osobno wzmacniacz i osobno konwerter?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ostatnie pytanie. Gdybym się zdecydował na wzmacniacz i konwerter osobno to czy takie połaczenie ma w oógle sens? Nie za dużo pośrednich urządzeń w połączeniu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panie Stanisławie to teraz juz nie kumam zupełnie. Konwerter osobno + wzmacniacz osbno będzie działać, a dac ze wzmacniaczem nie? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zostało wyjaśnione w odpowiedzi - różnica między WEJŚCIEM a WYJŚCIEM koaksjalnym.

 

DAC ze wzmacniaczem ma WYJŚCIE koaksjalne, który nie przyjmuje a wypuszcza sygnał. Konwerter zaś ma WEJŚCIE koaksjalne, które nie wypuszcza przyjmuje sygnał. Haraszo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem audio laikiem, nie bardzo własnie jarzę o co chodzi z tymi wejściami i wyjściami  :-[

 

Ok, to reasumując panie Stanisławie - jaki wzmacniacz mam dokupić do tego konwertera, który już mam i jak go podłączyć? Proszę o pomoc, bo już zupełnie zgłupiałem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz przetwornik z wejściem coaxial. Trzeba dokupić:

- kabel coaxial czy też wygrzebać w pudełku od jakiegoś urządzenia

- wzmacniacz słuchawkowy z wejściem analogowym

np ten

http://sklep.rms.pl/fiio-e6-e06-fujiama-przenosny-wzmacniacz-sluchawkowy

zwróć tylko uwagę, że potrzebujesz do niego ładowarkę USB 5V 500ma, w komplecie jest tylko kabel usb - micro usb

http://allegro.pl/ladowarka-sieciowa-usb-zasilacz-5v-500ma-gsm-ipod-i5922926990.html

 

jeśli wolisz na stałe zasilanie to taki jest najtańszy

http://sklep.rms.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-regulowany-b-tech-bt-928-bt928

 

- kabel łączący przetwornik i wzmacniacz:

http://sklep.rms.pl/kable-jack-3-5mm-stereo-2x-rca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz! Ten wzmak za 274 zł wydaje się solidniejszy.

 

Kabel coaxial łączący przetwornik z media box juz mam. Ale chyba bedzie problem z połączeniem przetwornika i wzmacniacza bo na obu byłyby złącza 2xRCA

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze inaczej. Bo mam takie biedne głośniki na jacka, a gdybym kupił sobie SOUNDBAR, jak do niego podłączyć sluchawki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o soundbarze z wyjściem na słuchawki. Nie sądzę, aby taki powstał, bo to ma bardzo nikły sens.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się