zaba1405

Potrzebna pomoc ! Brak dźwięku 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

 

Jak w tytule potrzebuje pomocy z konfiguracją sprzętowa. Posiadam kino domowe Onkyo ht-r500 do którego podłączone mam PC i PS4 oba poprzez kable optyczne. Problem polega na tym iż odtwarzając na PC przykładowo film z dźwiękiem 5.1 grają jedynie dwa przednie głośniki czyli zamiast np DTS mam Stereo. Co robię źle ? proszę o pomoc.

Karta dźwiękowa w komputerze to TerraTec Aureon 5.1 PCI Fun.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy trzeba sprawdzić:

czy amplituner jest ustawiony na dźwięk 5.1 oraz czy karta wysyła optykiem dźwiek 5.1, tym samym czy film jest zakodowany do 5.1. No i wreszcie - czy to jest kodek, który Onkyo da radę zdekodować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kartę dźwiękową na Asus Xonar DG. W programie zmieniłem dźwięk na 5.1 wyjście optyczne itd i dalej to samo tylko dźwięk stereo o dwóch głośnikach.

 

Jeśli chodzi o sam dźwięk 5.1 to jestem pewny że takowe pliki posiadam po pierwsze mam płytę Onkyo do samej prezentacji i testów kina domowego.

Nawet gdyby tam nie było dźwięku 6-kanałowego to mogę w programie ze sterownikami sprawdzić odsłuch na poszczególnych głośnikach. Dźwięk jest tylko na dwóch.

 

Wniosek nasuwa się sam mam coś źle ustawione na amplitunerze :(

 

Może ktoś coś z tym zaradzić ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nasz dział instalacyjny doradza następująco:

 

Najpierw sprawdź czy masz włączone wszystkie 5 głośników - na frontowym panelu przycisk "speaker adjust" i sktrzałkami "preset/adjust" ustaw tak aby na wyświetlaczu było pięć "kwadracików" i napis "5CH" (storna 18 instrukcji obsługi). Jeśli amplituner dostaje cyfrowy dźwięk przestrzenny to na wyświetlaczu powinny świecić się ikony DOLBY/ DTS/ PCM.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zaleceniem wciskam "speaker adjust" i dostaje opcje "Crossover: 80, 100, 120 Hz" do wyboru nic więcej. Na wyświetlaczu mam cały czas PCM.

 

Zauważyłem iż w samym sterowniku karty jest opcja testowania DTS i DolbyD. Po uruchomieniu testy na wyświetlaczy Tunera pojawia się znaczek czerwony DTS i DD, lecz nadal dźwięk jest jedynie w dwóch głośnikach.

 

Podeśle zdjęcia z PC i Onkyo może zauważysz jakiś błąd.

 

62371e6ed790493bm.jpg

6a72b09313720f42m.jpg

9a33113ee51b13f0m.jpg

a55e774503e9eec6m.jpg

86f4cc07feaa635dm.jpg

004734c05b816aebm.jpg

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się