Michalito

Jakie głośniki instalacyjne ścienne 2.0 do TV.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym zamontować dwa głośniki instalacyjne w ścianie pod TV czyli około 70cm-90cm nad ziemią i podłączyć je? do no właśnie czego? Amplituner czy bardziej wzmacniacz? Głośniki używane by były prawie tylko podczas oglądania TV. Wiem że lepiej zainwestować w kino domowe z prawdziwego zdarzenia, ale ja nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem audio. Ważne żeby dźwięk był czysty, bas chociaż trochę odczuwalny a same głośniki mało widoczne (dlatego taki wybór). Na cały zestaw chciałbym wydać max 2500zł. Głośniki chciałbym żeby były okrągłe ale przy tym się nie upieram. W sumie większość głośników ściennych jest prostokątnych.

A to moje typy:

Polk Audio SC80 IPR

Polk Audio V80

Definitive Technology Di 3.5R

Bose FreeSpace DS40F

Jaki sprzęt możecie polecić żeby to zasilić? Takie coś jest coś warte? AMPLITUNER ONKYO TX-SR343

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

Poważnie? Takie maleństwo? Aż ciężko uwierzyć ale wierzę na słowo :) Wolałbym jednak ukryć te głośniki. Nie da kupić się chociaż średniogo głośnika za 800-1000zł? Na tej stronie czytałem o głośnikach w przedziale 500-1000zł: http://rms.pl/glosniki-instalacyjne/przeglad-glosnikow-instalacyjnych-czesc-ii-przedzial-cenowy-500-1000zl

Te głośniki wyglądają na porządne: Indiana Line Tesi Q 

A jak wygląda sprawa Soundbara? Jest do dobre rozwiązanie czy już lepiej takie głośniki ścienne?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiliśmy odsłuch soundbara i tej kostki grającej. Zmiotła go z powierzchni ziemi. Ale jeśli ma być klasycznie to już lepiej głosniki z dedykowanymi skrzynkami i subwoofer jakikolwiek do tego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hmmm aż chciałbym posłuchać tego sprzętu. Ale to się nadajo jako sprzęt do oglądania TV? Tak żeby położyć przed TV na regale? A może mi Pan powiedzieć co to znaczy głośniki z dedykowanymi skrzynkami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No własnie głośnik ma dedykowane wejście optyczne dla dźwięku z telewizora. Tesi q ma dedykowane skrzynku montażowe dlatego zagra dobrze. W innym wypadku, trzeba takie skrzynki zrobić, inaczej głośnik nie poradzi sobie dobrze po prostu wmurowany w ścianę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak będę w jakimś sklepie to bliżej przypatrze się temu głośnikowi. Jak tak Pan mnie przekonuje :) A jaki poleca Pan subwoofer no i wzmacniacz albo jeśli lepiej to amplituner. Sprzęt będzie używany prawie tylko do TV więc nie wiem co lepiej wybrać. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem. Chyba się wkręciłem w te Definitive Technology. Uważa Pan że warto dodać i kupić większe W9? Jest duża różnica w dźwięku w porównaniu do W7? Gdzie nie czytam o tych głośnikach to wszyscy piszą że są naprawdę dobre! Jak działa ten bezprzewodowy internet. Naprawdę nie musi być podłączone do łącza internetowego? Dzięki za dobry typ!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W7 i W9 przeznaczone są do różnej wielkości pomieszczeń. W7 sprawdzi się do 20m kw, W9 do 30 i więcej. Wystarczy podłączenie do routera aby sterować głośnikiem i słuchać muzyki z komputerów i serwerów DLNA oraz podłączyć kablem optycznym telewizor. Ale radia internetowe, Tidal, Spotify już nie pójdą bez dostępu do Internetu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Namieszał mi Pan w głowie z tymi kolumnami i zacząłem szukać i wiem jedno? żadnych głośników ściennych :) Jestem zdecydowany na system multi-room tylko teraz nie wiem jakiej firmy. Na każdym forum jakim czytam przewija się jedna nazwa? SONOS. Nie ukrywam że jest moim faworytem. Duża dostępność różnych głośników, dobrze rozwinięta aplikacja, dobra jakość dźwięku. No ale Definitive Technology też ma taki system i ostatnio byłem bliski kupna DEFINITIVE TECHNOLOGY W Studio Soundbar

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-studio-wstudio-multiroom-play-fi-wi-fi-bezprzewodowy-soundbar-5-1-z-subwooferem

w super cenie 4000 zł w Media Markt. No ale jednak nie kupiłem. Jak bym miał teraz kupować do bym się zdecydował na SONOS Soundbar + SONOS Sub za około 6000zł? A chciałem wydać 2000zł :P. Używał Pan może tego systemu? Naprawdę jest taki dobry jak wszyscy piszą? A może uważa Pan że jest nie warty swojej ceny? Może DEFINITIVE TECHNOLOGY jest jakościowo lepsze? A może jakaś inna firma jest godna polecenia? Za wszystkie informacje będę wdzięczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sonos to firma, która była zaczęła bezprzewodowe multiroomy. Dzisiaj jest wiele firm o bardzo podobnej funkcjonalności ale lepsze jakości dźwięku. Problem Sonosa polega na tym, że nie produkuje sam głosników. A np Definitive Technology to firma, która od 26 lat robi kolumny i wie jak zrobić super grający system

 

np takie kolumny

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-mythos-st-l-stl-supertower-polaktywne-kolumny-podlogowe-2szt

 

Z soundbarów proponowałbym w studio micro

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-studio-micro-w-studio-micro-multiroom-play-fi-bezprzewodowy-soundbar-3-1-z-subwooferem

 

Co do okazji na Def Tech w Niemczech. Byłbym ostrożny, bo koszty wysyłki mogą Cie nieprzyjemnie zaskoczyć. Do tego dostaniesz obcojęzyczną instrukcję obsługi do sprzętu, gdzie jest mnóstwo funkcji. No i w końcu, w Polsce nie zrealizujesz gwarancji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Problem języka i gwarancji to raczej nie problem ponieważ na stałe od ładnych kilku lat mieszkam w Niemczech. No ale właśnie zobaczyłem że ten Definitive Technology W Studio w Media Markt już nie jest przeceniony i kosztuje 1499euro. Czyli tyle co w Polsce. Napisał Pan że są inne także dobre multiroomy, to może mógłby Pan napisać które są naprawdę warte uwagi. Które mają dobry dźwięk i dużo głośników do wyboru tak jak SONOS właśnie. Bo faktycznie trochę jest tego typu sprzętu na rynku i wszystkie są podobno te NAJLEPSZE :) BOSE, Yamaha, Raumfeld, Philips, Sony itd. Wszystkie mają w swojej ofercie takie zestawy. Nie wiem czemu ale wydaje mi się że taka firma Sony która jest od wszystkiego nie zrobi dobrego sprzętu grającego. Może się mylę ale zawsze mi się wydawało że jak coś jest do wszystkiego to znaczy że jest do niczego :) Jak by Pan miał wybrać top 3 najlepszych multiroomów to były by to?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że Definitive Tech ma też siostrzaną markę Polk Audio, która działa w tym samym systemie DTS PlayFi. Tym samym jest to największy multiroom na rynku - 12 produktów. Do tego masz wybór kolumn do wzmacniaczy, słuchawek etc z tej samej marki. Więc moim zdaniem to są dwa najlepsze multiroomy, jeśli chodzi o jakość dźwięku i dostępność produktów.

 

Jeśli chodzi o funkcjonalność to najlepsze bez dwóch zdań jest VOCO - ma nawet możliwość komend głosowych

http://sklep.rms.pl/s?q=VOCO&cat=

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to jest nie wątpliwie plus. Ciężko się zdecydować ale na pewno coś wybiorę. Na pewno przejdę się do jakiegoś sklepu posłuchać jak grają poszczególne multiroomy zanim coś kupię. Trochę żałuję że nie kupiłem tego Definitive Technology W bo cena była naprawdę dobra. W MediaMarkt jest teraz coś takiego jak Outlet i można znaleźć dobre przeceny. No trudno? Jesteśmy na etapie przeprowadzki do nowego mieszkania i wiadomo, są inne wydatki niż sprzęt grający więc trochę rozsądek zwyciężył :P Dziękuję za pomocne odpowiedzi i porady :) Tak to pewnie bym dalej lgnął w te głośniki ścienne z myślą że to najlepsze rozwiązanie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się