Marco8888

ONKYO + KLIPSCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się poradzić w sprawie mojego zestawu tzn. ONKYO TX-NR636 + głośniki klipsch R-28F R-25 R-15.

 

Kupiłem powyższy zestaw, ponieważ mój kolega ma Onkyo 515 + głośniki Klipsch Synergy F-3, C-2, B-2 wszystko podłączone na kablach Profigold PGC7254 Przewód głośnikowy 2,5mm2, brzmienie na jego sprzęcie bardzo mi się spodobało dlatego także zdecydowałem się na zestaw ONKYO + KLIPSCH ale niestety w moim zestawie poszło coś nie tak, podłączyłem na kablach Melodika MDC2250 Purple Rain OFC klasy 4N 2x2,5mm2 z żyłą BassCore.

 

W moim zestawie Bass nie schodzi tak nisko jak na sprzęcie kolegi, wysokie tony są bardzo natarczywe, podczas ustawienia all stereo tylne głośniki są bardzo wyciszone, przy uruchomieniu funkcji podbicia basu i ustawieniu all stereo, wszystko gra bardzo cicho.

 

Czy zmiana kabli z Melodiki na inne coś pomoże ?

Czy może Onkyo TX-NR-636 nie daje sobie rady z wysterowaniem mojego zestawu klipsch ??

 

Bardzo proszę o pomoc, zainwestowałem sporo pieniędzy a nie jestem do końca zadowolony, na domiar złego wczoraj amplituner padł wyłącza się co 2 minuty nawet jak odepnę wszystkie przewody, dzisiaj wysłałem do naprawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Można podejrzewać trzy rzeczy:

- nieprawidłowo przeprowadzoną kalibrację

- nieprawidłowy tryb odsłuchu (w stereo powinno słuchać się w direct)

- nieprawidłowe ustawienie kolumn w pomieszczeniu.

 

Kable Melodika nigdy nie grają ostro, więc zdecydowanie trzeba szukać gdzieś indziej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się