Sword81

Wzmacniacz do Klipsch icon kf 26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Szukam wzmacniacza do kolumn Klipsch icon kf 26. Muzyka jakiej słucham to Rock, Pop, Metal wiec raczej dynamiczna. Ale czasem jakieś spokojniejsze klimatu jak muzyka wokalne tez się znajdzie. Zastanawiam się nad dwoma wzmacniaczami: Advance Acoustic XI 60 oraz NAD 326 bee.

Co chciałbym osiagnac: dźwięk dociazony czyli więcej niskich tonów oraz troszkę "zmniejszyc" wysokie tony. Chciałbym aby dźwięk miał więcej tzw "miesa".

 

Jak myślicie który z powyższych wzmacniaczy byłby lepszy?

Bardzo podoba mi się charakter grania kolumn Klipsch ale chciałbym skorygować trochę górę a dodać dołu.

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dodam że obecnie słucham na wzmacniaczu Pioneer a 676. Dźwięk mi w sumie odpowiada, jedyne co bym chciał zmienić to te dwa aspekty co w pierwszym poście opisałem. Ruchem do zmiany jest możliwość sterowania głośności z pilota, czego w obecnym wzmacniaczu mi bardzo brakuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.  Właśnie ten AA bardzo mnie zainteresował.  Myślę że z Klipschami dobrze by się uzupełnial.

Metraż pomieszczenia to 20m2. Jestem ciekawy czy warto dokładać do modelu AA xi 90, czy raczej model Xi 60 powinien wystarczyć?  Czy poza mocą są jeszcze jakieś różnice?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo jest lepiej, jest większa moc, masz podwójne wyjścia głośnikowe, więc aż się prosi zrobi biwiring i wywalić standardowe zworki z kolumny

 

Zwróć uwagę, że masz po drodze jeszcze Xi75

http://sklep.rms.pl/advance-acoustic-x-i75-xi75-wzmacniacz-zintegrowany-75w

 

http://sklep.rms.pl/advance-acoustic-x-i90-xi90-zintegrowany-wzmacniacz-stereo

http://sklep.rms.pl/advance-acoustic-x-i60-xi60-zintegrowany-wzmacniacz-stereo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . Ten model xi 75 również wydaje się całkiem ciekawy. Czy mógłby Pan opisać jak wypada on brzmieniowo do xi 90? I jak jest z tymi szumami? Na różnych forach ludzie nieraz piszą , że te modele dość mocno szumia, ale nie wiem czy nie przesadzają.  W każdym bądź razie widzę ze moc tego xi 75 ma 75 W przy 8ohm wiec jest pomiędzy tymi dwoma poprzednimi ale patrząc do środka to wydaje się bardzo solidnie zbudowany. Czy ten xi 75 ma opcje Loudness? Gdyż z tego co wiem modele xi 60 i 90 posiadają takową.  Przy cichym słuchaniu całkiem się przydaje:) Generalnie mało informacji jest na temat tego xi 75 w internecie wiec interesuje mnie przede wszystkim jak wypada brzmienie do xi 90?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie ma większych różnic. Jesli każdy grosz się liczy to jest to dobra opcja. Wzmacniacze, które mieliśmy i u siebie i słuchaliśmy oraz te które sprzedaliśmy klientom nie miały żadnych objawów szumienia. Tyle mogę powiedzieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Teraz zostało mi tylko wybrać czy to będzie Xi 90 czy Xi 75.

 

Pozdrawiam ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się