Sign in to follow this  
kreska_

Słuchowisko binauralne "Tunel"

Recommended Posts

Aloha!

 

Się jest nowym, się wypada przedstawić, to się przedstawię: kreska_ i jestem tu w imieniu ekipy twórców słuchowiska binauralnego "Tunel".

 

Generalnie kwestia jest tak, że jakiś czas temu powstał pomysł stworzenia słuchowiska w technologii binauralnej (jeśli kto nie słyszał: zakładacie słuchawki i macie wrażenie pełnego dźwiękowego ?3D?: rozróżniacie kierunki, z których dochodzi dźwięk, otacza Was jak w rzeczywistości. Jak ktoś ma się ochotę powgłębiać: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nagrywanie_binauralne, przy czym warto przerzucić się potem na angielską, bo dużo bardziej szczegółowo tłumaczą i więcej źródeł).

 

No, ale takie słuchowiska już były. U nas chodziło o trochę więcej: serial słuchowiskowy realizowany całkowicie w terenie, by dać słuchaczowi jeszcze więcej realizmu w odbiorze przestrzeni dźwiękowej. Więc - bez montażu dźwięku, bez cięć, prac studyjnych etc. Również bez użycia sztucznej głowy - mikrofony douszne nosił cały czas aktor grający głównego bohatera: prywatnego detektywa Rafała Kryńskiego.

 

Chcieliśmy, by słuchając "Tunelu" - którego fabuła to współczesny kryminał - słuchacz mógł poczuć się głównym bohaterem, usłyszeć świat tak jak słyszy go bohater, przez chwilę "stać się" prywatnym detektywem.

 

Jesteśmy bardzo, bardzo ciekawi, co myślicie o tym projekcie. Każda opinia, każda uwaga jest dla nas na tym etapie na wagę złota - to, co mamy na teraz, to realizacja próbna, pilot. Jest on wstępem do pełnej realizacji 10-odcinkowego serialu słuchowiskowego.

 

Pilotażowy odcinek "Tunelu" znajdziecie tutaj (i pamiętajcie, by słuchać go w swoich najlepszych słuchawkach!):

 

http://tunel.foliasound.pl/tunel

 

Krótkie wideo o tym, jak robiliśmy tunel, tutaj:

 

 

Z bieżącymi działaniami wokół projektu jesteśmy też na fejsie:

 

https://www.facebook.com/sluchowiskotunel

 

Dzięki wszystkim, którzy przeczytali i dotarli tutaj. Dajcie znać, co myślicie!

 

kreska_

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this