Litwos

Solo 6c umiejscowienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem długo głośników do 500-600zł i postanowiłem, że zakupie Solo 6c New. Wydają mi się najbardziej rozsądnym wyborem do tej kwoty. Źródłem dźwięku byłby komputer (AIM SC808).  Siedząc przed monitorem uszy mam na wysokości ok. 120cm więc potrzebuje zmontować sobie stojaki wysokości ok. 95cm. Odległość od kolumn wynosiłaby ok. 90cm - 1 metra.

Głośniki zamierzam umieścić ok. 30cm od ściany maksymalnie. Więc chciałbym się dowiedzieć się jak dobrze wygłuszyć pokój, bo już po szybkim przemeblowaniu słyszę echo.

 

1.Czy panel z pianki na całej długości od początku pierwszego głośnika aż do końca drugiego na wysokość 1 metra wystarczy?

2. Jakiej  pianki wygłuszającej użyć?

3. Jakie polecacie kable RCA chyba, że istnieje lepsze połączenie Solo 6c z AIM SC808?

4. Jaki polecacie kabel głośnikowy (bo zakładam, że ten z zestawu jest kiepski)

 

 

Pozdrawiam

 

(czerwone kropki na planie to planowane głośniki na stojakach)

5a4783c586c7a_pokj.thumb.jpg.2e0e8a1c7afec8f2f87fc112d2b61e16.jpg

5a4783cb4d198_pokj.thumb.jpg.82dc1269f5469a3ea76c94e85b995244.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że nie da się edytować postów chciałbym dopisać parę rzeczy.

 

 

Witam,

 

Szukałem długo głośników do 500-600zł i postanowiłem, że zakupie Solo 6c New lub R2600. Te dwie opcje wydają się jedne rozsądne w tej cenie. Źródłem dźwięku byłby komputer (AIM SC808). Siedząc przed monitorem uszy mam na wysokości ok. 120cm więc potrzebuje zmontować sobie stojaki wysokości ok. 95cm. Odległość od kolumn wynosiłaby ok. 90cm - 1 metra.

Głośniki zamierzam umieścić ok. 30cm od ściany maksymalnie. Więc chciałbym się dowiedzieć się jak dobrze wygłuszyć pokój, bo już po szybkim przemeblowaniu słyszę echo.

 

1.Czy panel z pianki na całej długości od początku pierwszego głośnika aż do końca drugiego na wysokość 1 metra czy po jedenym kwadracie pianki 50x50cm za głośnikiem wystarczy?

2. Jakiej pianki wygłuszającej użyć? pianka

3. Jakie polecacie kable RCA chyba, że istnieje lepsze połączenie Solo 6c z AIM SC808? (myślałem o PROLINK EXCLUSIVE)

4. Jaki polecacie kabel głośnikowy (bo zakładam, że ten z zestawu jest kiepski)

5. Czy jest między solo 6c a R2600 duża różnica po za tym, że R26000 mogą stać bliżej ściany?

6. Jaka powinna być minimalna odległość R2600 od ściany?

 

Pozdrawiam

 

pokój ma wysokość 2,7 metram, na szafie, komodzie i szafce są rzeczy dobrze pochłaniające dźwięki. Tak naprawdę jedyną gołą ścianą jest ta nad łóżkiem i biurkiem.

(czerwone kropki na planie to planowane głośniki na stojakach)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się