Adamx25

słuchawki bluetoot a źródło dzwieku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie przesyłania dźwięku przy wykorzystaniu bluetko. Nie mogę tego nigdzie znaleźć.  Jaki wpływ na jakość dźwięku  ma  urządzenie odtwarzające? Czy chodzi tylko o rodzaj kodowania , np. apt-x?  No bo jeśli dobrze rozumiem to dźwięk wysyłany jest w formie cyfrowej więc DAC urządzenia nie ma żadnego znaczenia.  W takim przypadku , pomijając oczywiście jakość odtwarzanego materiału, odpowiedzialność za jakość dźwięku  biorą na siebie  słuchawki i ich DAC. Czy takie rozumowanie jest poprawne?

Wynikało by z tego że kupując dobre słuchawki podłączone do telefonu z apt-x ale z kiepskim DAC-iem  osiągnie się lepsze rezultaty niż kupując doskonały muzycznie telefon ale gorsze słuchawki.

 

Druga sprawa.

Czy kupując porządniejsze słuchawki , np.:

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-symphony-1-aktywne-audiofilskie-sluchawki-bluetooth-z-dac-usb-i-redukcja-szumow

podłączone do telefonu z apt- x  mogę liczyć na dźwięk bez zakłóceń na bardzo dobrym poziomie? Jak w tej chwili kształtuje się jakość dźwięku  lepszych słuchawek  bluetooth  w porównaniu z odpowiednikami kablowymi w podobnym przedziale cenowym.

Chodzi mi o to czy może nie warto zwracać sobie głowy telefonem  tylko kupić jakikolwiek z kodowanie aptx  i porządne słuchawki  i cieszyć się muzyką.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Twoje myślenie jest prawidłowe, jeśli odbiornik czyli słuchawki są bardzo wysokiej klasy to dźwięk będzie bardzo wysokiej klasy, bo dźwięk jest transmitowany cyfrowo. Symphony to bodaj najlepsze na świecie słuchawki Bluetooth.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się