Kubik

JBL Arena 5.1 + Harman Kardon AVR 161S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ;(

 

Od jakiegoś czasu rozglądam się za zestawem kina domowego. Jeśli chodzi o budżet to powiedzmy, że 6 000 zł. Zestaw miałby służyć po połowie jako kino domowe i jako stereo, które zastąpiło by w tym pomieszczeniu mojego PianoCrafta. Jeśli chodzi o słuchaną muzykę to głównie blues, rock i muzyka filmowa.

 

Salon na ok 25 mkw, ale jest to przestrzeń otwarta i łączy się z 20m jadalnią i przedpokojem.

 

Zainteresował mnie zestaw głośników z serii JBL Arena z kolumnami frontowymi Arena 180 i surround'ami 120 oraz amplituner Harman Kardon AVR 161S.

Co sądzicie o takim zestawie? Słyszałem, że amplitunery HK całkiem nieźle spisują się w stereo no i w połączeniu z JBL, bo to w zasadzie jedna firma ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak, systemy JBL i Harman grają razem dobrze. Ale tani JBL do stereo to średni wybór. Harman jest też dość ubogi w kwestii funkcjonalności. Pytanie jest takie, jeśli masz taki budżet i głównie słuchasz muzyki a przy okazji oglądasz filmy, czy nie lepiej pójść w klasyczne stereo i np dołożyć subwoofer.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 2.1 już mam (Yamaha PianoCraft), dlatego teraz chcę ją zastąpić przez KD, ale jednocześnie nie chcę tracić na muzyce, bo jakby nie patrzeć to ten zestaw  mniej więcej w połowie byłby do tego wykorzystywany. Ew. myślałem o wyższym modelu HK AVR 171S, ale nie wiem czy w kwestii stereo wniósłby coś wartego dopłaty ok. 400 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 2.1 nierówny zestawowi 2.1. Tu nie chodzi o ilość kolumn a o ich jakość. To tak jakbyś powiedział. Fiata już miałem, więcej aut z 4 kołami nie chce, pora na poduszkowiec, Porsche mnie nie interesuje bo ma 4 koła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie no, oczywista sprawa ;) Jednakże zależy mi na dźwięku przestrzennym, stąd pewne kompromisy, ale w kwesji muzycznej chcę zachować przynajmniej ten sam poziom co obecnie, a najlepiej conieck ulepszyć ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jeśli jesteś zdecydowany na system JBL + Harman to nie widzę sensu odciągać Cię od tego pomysłu z zastrzeżeniem, że im lepszy amplituner tym lepiej bo jest to najwęższe gardło tego systemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się