Sign in to follow this  
Xalen86

Pomoc w wyborze zestawu

Recommended Posts

Cześć,

 

Jakiś czas temu nabyłem sobie TV do salonu - Panasonic TX65DX900. Minęło kilka tygodni i teraz równie chętnie chciałbym nabyć zestaw kina domowego z odtwarzaczem blu ray ultra hd (chciałbym móc wykorzystać efekt HDR).

 

Niestety jestem laikiem jeśli chodzi o dźwięk. Nie słucham w ogóle muzyki poza kawałkami treningowymi z byle głośnika lub komórki.

 

W tym jednak przypadku chciałbym coś wykrzesać z nowego zestawu. Salon ma jakieś 26 metrów, tv nie jest ustawiony centralnje - jest przesunięty w prawo w stronę jednej ze ścian. Poprzedni właściciel puścił w ścianach kable pod nagłośnienie do projektora także w każdym rogu salonu pod sufitem mam możliwość instalacji głośników. Nie znam się totalnie na firmach, parametracha zależy mi na ładnym dźwięku podczas oglądania filmów i seansów serialowych. Mam prośbę o podanie 2 zestawów, w cenie do 6000 i do 9000 tys zł.

 

Czy może wystarczy mi soundbar + odtwarzacz blu ray ? Czy przy 26 metrach potrzebuję wzmacniacza/ amplitunera ? Czy rozmieszczenie głośników pod sufitem w narożach ma sens ?

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wzmacniacz czy amplituner potrzebny jest zawsze, bez niego nie ma dźwięku. Kwestia jaki, i czy oddzielny czy w ramach soundbara. Nagłośnienie w narożnikach salonu to najgorsza możliwa opcja. Nadaje się co najwyżej do kawiarenki przy kotlecie.

 

Czy bierzesz pod uwagę budowę kina 5.0 lub 5.1 z głośnikami surround z tyłu? To oznacza ciągnięcie kabli albo w ścianach, albo w podłodze, albo po podłodze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedź. Ciągle czytam na temat różnic między Soundbarami a kinem 5.1 i doszedłem do takich wniosków, że mieszkanie było remontowane 2 lata temu a ja nie będę prowadził kabli po podłodze ani tym bardziej kuł ścian. Doczytałem, że istnieją kina domowe bezprzewodowe - czyli, że głośniki tylne działają po BT. Dobrze zrozumiałem ?

 

Czy może do metrażu 25 m^2 wystarczy wysokiej jakości soundbar z subwooferem ?

 

ps. o kablach w narożach pod sufitem zapominamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie, nie ma poważnych kin domowych Bluetooth. Są np takie rozwiązania, ale i tak tylne głośniki surround wymagają wymagają podłączenia do prądu

 

czyli trzy frontowe kanały obsługuje taki soundbar

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-studio-micro-w-studio-micro-multiroom-play-fi-bezprzewodowy-soundbar-3-1-z-subwooferem

 

a dwa tylne surroundy dwa takie głośniki

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-w7-bezprzewodowa-kolumna-aktywna-multiroom-play-fi-dts-wi-fi

 

 

ewentualnie tańszy wariant i tutaj faktycznie są głośniki z aku na 10h pracy

https://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-sb1-bezprzewodowy-soundbar-3-1-z-subwooferem-wi-fi-dts-play-fi

 

i surroundy

https://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-s2r-s2-rechargeable-bezprzewodowy-glosnik-przenosny-multiroom

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chłonę wiedzę jak szalony... a nie odrywając się za bardzo od ziemi. Jeśli dobrze zrozumiałem to zasilanie może być puszczone z dowolnego źródła tak ? Jeśli tak, to mam za kanapą listwę przeciwprzepięciową z wolnymi gniazdami, więc samo zasilanie nie jest problemem. Poczytam o tych produktach. I dziękuję za odpowiedź - przynajmniej teraz wiem, jak ugryźć temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this