piesyda

Co zmienic w swoim sprzecie audio aby nabył na jakości dzwieku ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ,

Posiadam kino domowe Denon avr-x500 plus glosniki wherfedale quartz q7/qc/q1 ale uzwyam tylko podlaczenia  2.0 - kolumn q7 .

 

Jakie macie opinie na temat tych kolumn oraz amplitunera ?

co musialbym wymienic aby mooje audio zyskalo na jakosci ? wymienic ampli na jakis lepszy czy bardziej kolumny ?

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To jest problem typowych zestawów marketowych, gdzie zarówno wzmacniacz, jak i kolumny to urządzenia bardzo niskiej klasy. Prawidłowa odpowiedź brzmi - powinieneś wymienić wszystko, bo oba elementy są niskiej jakóści. Jednak na początek spróbowałbym z kolumnami. A potem wzmacniacz, ale stereo, a nie kina domowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem , kiedys zrobiłem błąd . Chce teraz zrobic to rozważnie .

Stary sprzet sprzedam za jakies grosze i chcialbym kupic sprzet stereo do ok 8 tys zl.

 

Mam jednak kilka watpliwosci nad wyborem sprzetu , ponieważ czesto slucham muzyki z laptopa  / spotify itp / usb .

 

Co bedzie najlepsze ?

czy amplituner ktory jakosciowo ma slabszy dzwiek ale ma wszystko w sobie . ?

czy osobno wzmacniacz zintegrowany plus odtwarzacz strumieniowy

czy moze wzmacniacz ktory posiada Dac , przetwornik , funkcje sieciowe typu np. NADc338 ( przykładowo)

Ponieważ jezeli puszczam muzyke z laptopa - z spotify to po co mi wtedy streamer ?

 

Kolumny musza byc podlogowe , powierzchnia ponad 20m2.

 

Poleci ktos jakies najlepsze rozwiazanie dla mnie . Zaznacze , ze zalezy mi na jakosci dzwieku .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , ze opcja zewnetrznego daca wplynie na jakosc dzwieku i bedzie lepsza niz wbudowanego ?

Jednak to co mi jeszcze zalezy to laczenie sie ze wzmacniaczem przez telefon np wifi.

 

Wiec najlepiej aby mial funkcje sieciowe wlasnie. Jaki wzmacniacz wtedy i czy jest ro oplacalne ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny DAC to znaczący zysk na jakości dźwięku, z powodu oddzielnego zasilania i braku szumów z sekcji analogowej wzmacniacza. Ze wzmacniaczy sieciowych polecam sprawdzone i stabilne urządzenia

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-amp-wamp-bezprzewodowy-audiofilski-wzmacniacz-strumieniowy-multiroom-play-fi-dts-wi-fi

https://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bezprzewodowy-wzmacniacz-wi-fi-dts-play-fi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumuje to najlepsza opcja będzie dobry wzmacniacz plus zewnętrzny przetwornik DAC po to aby wzmocnic zrodlo przesylanego dzwieku z laptopa , wiec w tym przypadku nie będzie mi potrzebny streamer .

 

Do tego dobrac jakies rozsadne kolumny i powinno byc ok ?

 

Wiem , ze kolumny trzeba odsluchac ale jakie beda dobre  do takie j muzyki Trance gdzie wazne sa szczegóły , zarówno jak i wokal jak i nizsze brzemienia .

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ok , dzieki za porady , niedlugo bede sie wybieral do sklepów na odsluchy.

 

Mam jeszcze jedna prosbe odnosnie akustyki w pokoju oraz rozmieszczenia .

 

Na załączonych plikach pokazałem wymiary pokoju itp

dlugosc 4.5mx szer 4,20

 

Na 1 załączniku pokazane jak to wyglada teraz a na 2 załączniku jak mysle wg jak to ustawie wszystko .

 

Czy to na 2 zalaczniku jest ok ? a moze jakos inaczej ? jakie odleglosci powinny byc zachowane pomiedzy ustawieniem kolumn a miejscem odsluchu czyli kanapy/lozka.

Czy kolumny moga stac przy samej scianie ?

pokoj.png.6b839de3100bd3c4fa43290a7860bda2.png

pokoj2.png.999b7dc1c2d67c4752a94563a6409674.png

pokoj.png.8b44bfb318e0b794c5408cd4c4b12e9b.png

pokoj2.png.3978ca2b95bf87899a5c4a0a8ca93b5f.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

jakas konkretna odleglosc powinna byc zachowana od sciany ?? 50 cm czy mniej ?

 

co mozna zastosowac przy mniejszym nakladzie finansowym aby jakos zredukowac ilosc halasu wydobywajacego sie z mojego pokoju ? jakies proste zasady , które maja wpływ .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
On 5/25/2017 at 6:14 PM, piesyda said:

Hej ,

Posiadam kino domowe  Nox Vidmate VLC Denon avr-x500 plus glosniki wherfedale quartz q7/qc/q1 ale uzwyam tylko podlaczenia  2.0 - kolumn q7 .

 

Jakie macie opinie na temat tych kolumn oraz amplitunera ?

co musialbym wymienic aby mooje audio zyskalo na jakosci ? wymienic ampli na jakis lepszy czy bardziej kolumny ?

 

 

 

Jednak na początek spróbowałbym z kolumnami. A potem wzmacniacz, ale stereo, a nie kina domowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
On 5/25/2017 at 6:14 PM, piesyda said:

Hej ,

Posiadam kino domowe  Denon avr-x500 plus glosniki wherfedale quartz q7/qc/q1 ale uzwyam tylko podlaczenia  2.0 - kolumn q7 .

 

Jakie macie opinie na temat tych kolumn oraz amplitunera ?

co musialbym wymienic aby mooje audio zyskalo na jakosci ? wymienic ampli na jakis lepszy czy bardziej kolumny ?

 

 

 

Jednak na początek spróbowałbym z kolumnami. A potem wzmacniacz, ale stereo, a nie kina domowego.

Edytowane przez hanifanze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się