Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnim sprzętem hi-fi ,którego posiadałem był zestaw Technics ze wzmacniaczem 2 x 35 Watt. A były to lata 1997-98. Od tego czasu minęło 20 lat a technika znacznie poszła do przodu, szczególnie w sferze PC. Siedzę sobie i tak myślę: jaki mógłbym stworzyć zestaw hi-fi, hi-end czy jak to tam inaczej nazwać ? I patrząc na różne nowinki techniczne dochodzę do wniosku,że jestem już tak oświecony ,że w końcu nie wiem już nic. Ze względu na marskość mojego portfela zakupiłem ostatnio wzmacniacz słuchawkowy Nu Force uDAC-3 i słuchawki Audio Technica ATH M-50 aby posłuchać sobie muzyki Flac z Youtube ,ale niestety jestem rozczarowany. Ani nie sprawiają mi przyjemności słuchawki na moich delikatnych ,wyrafinowanych uszyskach ani moc wzmacniacza. Po prostu wolę swobodną muzykę wydobywającą się z kolumn a słuchawki mogę używać raz na tydzień.

I tu zaczyna się dylemat. Co tak na prawdę jest mi potrzebne w dodatku z prawie pustym portfelem ? Więc cała sprawa wygląda przyszłościowo ,ale i tak warto się dowiedzieć na co musiałbym zbierać zaskórniaki zamiast nowych skarpetek...

Otóż : podobają mi się audiofile słuchający muzyki z gramofonu - niestety tutaj na gramofonie się kończy a kolekcjonowanie płyt od zera w moim wieku to już lekka przesada. Może zatem Wzmacniacz plus CD ? No tak,ale ze względu na tuner radiowy musiałby być amplituner np. Yamaha. Ok. tylko czy będzie mi się chciało nagrywać płyty, szukać ,kompletowa ? Szczególnie ,że na CD nie można już nic wymazać lub dograć ... Jednak najczęściej wybieranym sposobem na słuchanie muzyki jest pobieranie płyt w jakości Flac lub słuchanie muzyki z Youtube. Więc na jaki sprzęt musiałbym patrzeć aby mieć w miarę przystojny wzmacniacz lub amplituner 2x 60, 2x 75Watt , Dwie kolumny podstawkowe ,które takowe wzmacniacze obsłużą a wszystko to podłączone pod laptoopa. i aby na takim zestawie dało się posłuchać muzykę analogową ? Proszę o jakieś sensowne doradztwo w tej kwestii, ale odtwarzacze CD i gramofony odpadają. Czy bez gramofonu lub CD to jeszcze będzie muzyka audiofilska ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Stanisławie. Nie mam kompletnie pojęcia ile mógłbym wydać kasy na coś na czym bardzo mi zależy ? Na obecną chwilę budżet wynosi ,,0'' ,ale zbierając skrupulatnie i systematycznie małe sumki można zgromadzić znaczną sumę ...  Wszystko zależy od tego czy na prawdę warto ? Ponieważ nigdy nie wydam tyle na kolumny ile kosztują B&W 805 więc pozostanę raczej w szarej strefie kolumn za 900-1000 złotych typu np. Taga Harmony B-40. W tym przypadku uzbieranie takiej kwoty jest realne.

Jednak do tych kolumn przydałby się wzmacniacz lub amplituner zintegrowany z przetwornikiem DAC a tutaj zaczyna się kosmos chyba raczej nie do przeskoczenia prze ze mnie. Takowe sprzęty widziałem w cenie 5 tyś. złotych. Chyba,że np. TEAC AI-301DA za połowę tego. Ale to i tak 2,5 tyś.złotych. Nie wspominając już kompletnie,że dobre przewody głośnikowe oraz inne też sporo kosztują.

Więc co by mi Pan mógł doradzić ? Szukać po sprzęcie używanym ? Z przetwornikiem CA raczej używek w niskiej cenie nie znajdę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moje preferencje to:

Dire Straits - You and your friend VINYL

Dire Straits - Once Upon A Time In The West

DIRE STRAITS - Sultans of Swing (vinyl)

DIRE STRAITS - Money For Nothing (vinyl)

Toto - Africa (Vinyl)

SPANDAU BALLET - True (vinyl)

The Alan Parsons Project - SIRIUS & EYE IN THE SKY (Vinyl)

COLDPLAY - The Scientist (vinyl)

itd. itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po wymienionych wyżej B&W domyślam się, że kolumny podstawkowe obronią się w pokoju w którym ma grać system? Tj. całej otwartej przestrzeni jest mniej niż +/- 18m2?

Jeśli tak, skorzystałbym z tego że jest już DAC, więc dźwięk wyciągnięty z laptopa będzie lepszy niż bezpośrednio z wyjścia słuchawkowego.

Można z wyjścia line out w tym NuForce sygnał doprowadzić do wzmacniacza, który będzie dysponował trochę mniejszą mocą, dedykowany do kolumn o wysokiej skuteczności np. Cambridge AM 10:

https://sklep.rms.pl/cambridge-audio-topaz-am-10-am10-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-35w

To bardzo dobra integra w swojej cenie, ma dociążone brzmienie z dobrą podstawą basową i ciepłym środkiem.

Zgra się z kolumnami Polka, warto dołożyć do wyższej serii RTi A3:

https://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a3-rtia3-kolumny-podstawkowe-surround-2szt?campaign-id=10

Jeśli jednak trzeba zacisnąć pasa, seria Signature w swojej cenie wypada bardzo dobrze:

https://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s20-s-20-podstawkowe-kolumny-monitory-stereo-klasy-hi-fi-2szt

 

I takie połączenie będzie spójne. W przyszłości warto zadbać o lepsze źródło - przetwornik DAC dedykowany do takiego połączenia, lub odtwarzacz CD. Warto też spełniać zachcianki - w kontekście płyt winylowych - moda na winyl wraca i nie jest za późno do zebrania co ciekawszych pozycji.

 

Powodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dziękuję za przykłady sprzętu ,który osobiście Pan by polecał. Rozumiem, idzie Pan takim tokiem myślenia, że skoro jest już DAC Nu Force-3 to wystarczy dokupić wzmacniacz i kolumny a w przyszłości zamienić przetwornik C/A na lepszy. Tak sobie myślę Panie Stanisławie iż skoro mi się aż tak nie spieszy to czy nie lepiej od razu uzbierać na lepszy wzmacniacz z C/A już zamontowanym np. taki tani przykład: http://allegro.pl/rotel-ra-11-i6911276709.html#thumb/1

Jak mniemam wyższej klasy od Cambridge ,z wyższą mocą portem usb i DAC. To tylko taka moja sugestia ...

Druga sprawa to kolumny. Widzę (bez urazy),że wszystkim Pan poleca kolumny firmy Polk Audio amerykańskiej firmy z 40 letnim doświadczeniem jednak mało znanej i cenionej w naszym kraju. Czy nie lepsze byłyby jakieś tanie kolumny np. firmy Elac , Kef, Dali czy inne ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zapytałem Szymonie czy nie lepiej ... Nie jestem w stanie podać modeli bo ostatnimi kolumnami jakie słuchałem były Technicsy 100 watt.20 lat temu. Ale tak sobie pytam bo czasem na Allegro itp. można kupić w cenie tych Polk Audio np. B&W 705 za 2.5 tyś. Oczywiście używane i nawet nie wiem jak grają. Choć podobno używane (wygrzane) grają lepiej od nowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie naiwne pytanie do Pana Stanisława : czy Onkyo R-N855 (RN855) Amplituner stereo będzie grał dużo gorzej niż sam wzmacniacz + tuner w osobnych elementach ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam się wielkich różnic, w obu wypadkach mamy do czynienia ze sprzętem budżetowym. Co do porównania Polk Audio i Bowers&Wilkins, to warto zaznaczyć, że Polk jest firmą większą. B&W robi obroty na poziomie 150mln dolarów. Zaś Polk więcej niż 200mln.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Taaak. Miałem 2 x 35 Watt i to o jakieś 20 Watt za mało a z tego co wiem 8 Ohm kolumny są lepsze niż 4 Ohm. Więc trzeba będzie się zastanowić nad czymś podobnym ,ale 2 x 50 Watt lub 2 x 75. Więcej to już przesada na pokój około 25 m 2. Wyższy model Onkyo za byłby O.K. ,ale to już 3 tyś. I do tego pewnie kolumny za jakieś 3 tyś. i mamy już 6 tyś. Masakra. A gdzie przewody ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak rozsądnie patrząc za używany sprzęt trzeba wybulić około 5 tyś. ,ale tu nie będzie DAC a za nowy pewnie najmniej 10 tyś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O.K. bo tak patrzę , że ten wzmacniacz posiada własny przetwornik C/A to do czego ten mały ? Pytam bo w sumie to ja posiadam NuForce uDAC 3 ,ale może jest za cienki ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
On 8/1/2017 at 9:21 AM, Lion50 said:

Witam. Ostatnim sprzętem hi-fi ,którego posiadałem był zestaw Technics ze wzmacniaczem 2 x 35 Watt. A były to lata 1997-98. Od tego czasu minęło 20 lat a technika znacznie poszła do przodu, szczególnie w sferze PC. Siedzę sobie i tak myślę: jaki mógłbym stworzyć zestaw hi-fi, hi-end czy jak to tam inaczej nazwać ? I patrząc na różne nowinki techniczne dochodzę do wniosku,że jestem już tak oświecony ,że w końcu nie wiem już nic. Ze względu na marskość mojego portfela zakupiłem ostatnio wzmacniacz słuchawkowy Nu Force uDAC-3 i słuchawki Audio Technica ATH M-50 aby posłuchać sobie muzyki Flac z Youtube ,ale niestety jestem rozczarowany. Ani nie sprawiają mi przyjemności słuchawki na moich delikatnych ,wyrafinowanych uszyskach ani moc wzmacniacza. Po prostu wolę swobodną muzykę wydobywającą się z kolumn a słuchawki mogę używać raz na tydzień.

I tu zaczyna się dylemat. Co tak na prawdę jest mi potrzebne w dodatku z prawie pustym portfelem ? Więc cała sprawa wygląda przyszłościowo ,ale i tak warto się dowiedzieć na co musiałbym zbierać zaskórniaki zamiast nowych skarpetek...

Otóż : podobają mi się audiofile słuchający muzyki z gramofonu - niestety tutaj na gramofonie się kończy a kolekcjonowanie płyt od zera w moim wieku to już lekka przesada. Może zatem Wzmacniacz plus CD ? No tak,ale ze względu na tuner radiowy musiałby być amplituner np. Yamaha. Ok. tylko czy będzie mi się chciało nagrywać płyty, szukać ,kompletowa ? Szczególnie ,że na CD nie można już nic wymazać lub dograć ... Jednak najczęściej wybieranym sposobem na słuchanie muzyki jest pobieranie płyt w jakości Flac lub słuchanie muzyki z Youtube. Więc na jaki sprzęt musiałbym patrzeć aby mieć w miarę przystojny wzmacniacz lub amplituner 2x 60, 2x 75Watt , Dwie kolumny podstawkowe ,które takowe wzmacniacze obsłużą a wszystko to podłączone pod laptoopa. i aby na takim zestawie dało się posłuchać muzykę analogową ? Proszę o jakieś sensowne doradztwo w tej kwestii, ale odtwarzacze CD i gramofony odpadają. Czy bez gramofonu lub CD to jeszcze będzie muzyka audiofilska ?

jakie konkretnie modele masz na mysli?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
On 8/1/2017 at 9:21 AM, Lion50 said:

Witam. Ostatnim sprzętem hi-fi ,którego posiadałem był zestaw Technics ze wzmacniaczem 2 x 35 Watt. A były to lata 1997-98. Od tego czasu minęło 20 lat a technika znacznie poszła do przodu, szczególnie w sferze PC. Siedzę sobie i tak myślę: jaki mógłbym stworzyć zestaw hi-fi, hi-end czy jak to tam inaczej nazwać ? I patrząc na różne nowinki techniczne dochodzę do wniosku,że jestem już tak oświecony ,że w końcu nie wiem już nic. Ze względu na marskość mojego portfela zakupiłem ostatnio wzmacniacz słuchawkowy Nu Force uDAC-3 i słuchawki Audio Technica ATH M-50 aby posłuchać sobie muzyki Flac z Youtube ,ale niestety jestem rozczarowany. Ani nie sprawiają mi przyjemności słuchawki na moich delikatnych ,wyrafinowanych uszyskach ani moc wzmacniacza. Po prostu wolę swobodną muzykę wydobywającą się z kolumn a słuchawki mogę używać raz na tydzień.

I tu zaczyna się dylemat. Co tak na prawdę jest mi potrzebne w dodatku z prawie pustym portfelem ? Więc cała sprawa wygląda przyszłościowo ,ale i tak warto się dowiedzieć na co musiałbym zbierać zaskórniaki zamiast nowych skarpetek...

Otóż : podobają mi się audiofile  crossword solver sip calculator słuchający muzyki z gramofonu - niestety tutaj na gramofonie się kończy a kolekcjonowanie płyt od zera w moim wieku to już lekka przesada. Może zatem Wzmacniacz plus CD ? No tak,ale ze względu na tuner radiowy musiałby być amplituner np. Yamaha. Ok. tylko czy będzie mi się chciało nagrywać płyty, szukać ,kompletowa ? Szczególnie ,że na CD nie można już nic wymazać lub dograć ... Jednak najczęściej wybieranym sposobem na słuchanie muzyki jest pobieranie płyt w jakości Flac lub słuchanie muzyki z Youtube. Więc na jaki sprzęt musiałbym patrzeć aby mieć w miarę przystojny wzmacniacz lub amplituner 2x 60, 2x 75Watt , Dwie kolumny podstawkowe ,które takowe wzmacniacze obsłużą a wszystko to podłączone pod laptoopa. i aby na takim zestawie dało się posłuchać muzykę analogową ? Proszę o jakieś sensowne doradztwo w tej kwestii, ale odtwarzacze CD i gramofony odpadają. Czy bez gramofonu lub CD to jeszcze będzie muzyka audiofilska ?

Lion50 jakie konkretnie modele masz na mysli?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się