Adams

Melodika 5.1 vs Definitive Technology 8040

Recommended Posts

Witam,

Posiadam salon ok 25m2 w bloku, głównie nastawiam się na muzykę hiphop dance itp

Od jakiegoś czasu mocno chorowałem na kolumny stereo Definitive Technology BP8040 (kolumna z wbudowanym subwooferem) https://sklep.rms.pl/definitive-technology-bp-8040st-bp8040st-kolumny-podlogowe-bipolarne-z-wbudowanym-aktywnym-subwooferem-2szt atuty przemawiające za zakupem to mega oszczędność miejsca

Jednak ostatnio natknąłem się na kolumny Melodika BL40 MKII które zbierają same superlatywy z magazynów branżowych w stosunku jakości do ceny (ok 2500 zł), wykorzystywane będą głownie do muzyki ale nie chiałbym rezygnować z basu przy oglądaniu filmów, tv jest podpięty, więc trzeba dołożyć subwoofer,  w zestawie 5.0 kosztuje to ok 4000 http://melodika.pl/pl/kolumny-glosnikowe/14-back-in-black/73-zestaw-kina-bl420 + subwoofer daje nam ok 6000 zł za zestaw 5.1

I tu zaczynają się schody, 

- co zagra ładniej/czyściej/szczegółowiej w stereo pod względem jakości dźwięku DT czy Melodika 

- DT można dosunąć do ściany a Melodika ma otwór bass reflex z tyłu, czy je też można przytulić do ściany czy nie zabardzo?

-  kolumny DT wyglądają na dosyć skomplikowane, co w przypadku jakiegoś uszkodzenia? zwłaszcza że są aktywne i mają sporo elektroniki w środku, czy one są w ogóle naprawialne (chodzi o opłacalność - producent pisze o niesamowitych patentach i technologiach),  nie kupuję na krótki okres czasu tylko chciałbym aby mi trochę posłużyły :) bo te z firmy Melodika wyglądają na prostą konstrukcję, w razie czego chyba da się porozkręcać samemu :) 

- na stanie jest amplituner pioneer sx 316,  da radę ? https://www.engadget.com/products/pioneer/sx-316/specs/ czy szukać ?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amplituner wygląda solidnie, myślę, że na początek można go zostawić. Co do Twojego wyboru, to dobrze kalkulujesz. Naturalnie, jest większe ryzyko, że elektronika w kolumnie kiedyś się spali, ale głównym winowajcą jest sam użytkownik, który albo przesteruje sygnał ze wzmacniacza, albo rozkręca przesadnie subwoofery, tak że je przegrzeje lub przesteruje. Jeśli jesteś rozsądnym użytkownikiem osobiście do kina domowego polecałbym Def Tech Bp8040. 

Co do Melodiki - to bardzo dobra kolumna, ale jest ponad dwa razy tańsza od BP8040 i nie ma co ukrywać, że tę różnicę słychać. Zresztą, w jednym przypadku dostajesz kolumny stereo za 6000zł w drugim cały system 5.1. Różnica będzie bardzo wyraźnie słyszalna pomimo tego, że Melodika jest kolumną najlepszą w swojej cenie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now