LeeOn

Zestaw 2.0/2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam zestawu do oglądania filmów i słuchania muzy. Salon + kuchnia o powierzchni 30m2. Budżet ok 3 tyś. Stąd raczej stereo niż 5.1. Koniecznie amplituner z funkcjami sieciowymi typu radio z neta, chętnie dlna, usb, zarządzanie z koma po bluetooth. Fajnie żeby miał wyjście na suba ale póki co planuje zakup dwóch kolumn. Pytanie czy w tej kasie można kupić już coś rozsądnego. Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze dwa pytania.

1. Jak do Pana propozycji ma się zestaw Heco Victa Prime 702 (ew. II 701) + Yamaha R-N602?

2. Czy osoba o przeciętnym słuchu będzie w stanie usłyszeć różnice w dźwięku stereo między ampli 2.1 (proponowany Pioneer lub równoważna Yamaha)  a 5.1 np pokroju Yamaha RX-V481/483?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

AD 2. Zdecydowanie tak. Trzeba posłuchać i porównać, bo każdy ma inny gust. Na pewno nie jest to złe zestawienie, aczkolwiek tanie Yamahy ani w kinie ani w stereo nie są mistrzami świata. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Padło na:

https://sklep.rms.pl/pioneer-vsx-932-vsx932-amplituner-kina-domowego-7-2-z-dolby-atmos-dts-x-4k-ultra-hd-hdr10-i-dolby-vision

Na odsłuchu testowałem wspomniane wyżej Polk Audio T50. Do tego jeszcze "oczko wyższe" TSx330T w konfrontacji z Melodika BL40. Nie jestem ekspertem więc powiem tylko tyle że warto dopłacić do droższego Polka. Różnica w odbiorze dźwięku bardzo duża. Natomiast wybór między TSx330T a BL40 to już kwestia indywidualnych preferencji bo oba zestawy grają jednakowo dobrze. Ja się zdecydowałem na:

https://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx330t-tsx-330-t-kolumny-podlogowe-2-szt

Dziękuję Panu Stanisławowi za podpowiedzi. Duży plus również dla fachowej obsługi z salonu w Białymstoku a w szczególności dla Pana Przemysława. Szczerze polecam sklep RMS.

pozdrawiam

LeeOn

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się