Satyr-ss

SŁUCHAWKI NAUSZNE/WOKÓŁUSZNE DO 500ZŁ

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH. PROSZĘ O POMOC W WYBORZE SŁUCHAWEK. TAK JAK W TEMACIE--- DO 500ZŁ.OGÓLNIE MÓWIĄC SŁUCHAM WSZYSTKIEGO LECZ NAJCZĘŚCIEJ ROCKA,LŻEJSZEGO METALU DLATEGO SZUKAM SŁUCHAWEK GŁÓWNIE DO TEGO RODZAJU MUZYKI. CZYTAŁEM BARDZO POZYTYWNE OPINIE O PRODUKCIE MARKI MARSHALL MODEL MONITOR. ZACIEKAWIONY OWYM PRODUKTEM UDAŁEM SIĘ NA ODSŁUCH DO SATURNA I TU MOJE ZDZIWIENIE. DŹWIĘK PRZYTŁUMIONY, MATOWY JAKBY COŚ GRAŁO ZA ŚCIANĄ. DODAM ,ŻE MARSHALLE TESTOWAŁEM M.IN. NA UTWORACH ZESPOŁU METALLICA Z PŁYTY S&M (SYMFONICZNIE). BARDZO JE LUBIĘ, NIESTETY SŁUCHAWKI WEDŁUG MNIE JEŚLI CHODZI O TAKĄ NUTĘ GRAJĄ BARDZO ŚREDNIO.NAJBARDZIEJ CO MI W NICH PRZESZKADZA TO WŁAŚNIE EFEKT TAKIEGO PRZYTŁUMIENIA. WOLAŁBYM DŹWIĘK KTÓRY UWYDATNIA CAŁĄ ORKIESTRĘ, GITARY, ITD. BARDZIEJ ŻYWY, RZEŚKI.  JESTEM KOMPLETNYM LAIKIEM W TYM TEMACIE. MOŻLIWE ŻE SIĘ W OGÓLE NIE ZNAM. BARDZO PROSZĘ O JAKIEŚ PROPOZYCJE.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na ile dobrze jest zrealizowana ta płyta. Słuchałeś może na innych słuchawkach? Może być tak, że to problem samego albumu. Ze słuchawek kablowych polecam Ci Sennheisera

https://sklep.rms.pl/sennheiser-hd-559-hd559-sluchawki-nauszne-otwarte

Z bluetooth Mee Audio Matrix

https://sklep.rms.pl/mee-audio-matrix2-matrix-2-af62-af-62-bezprzewodowe-sluchawki-nauszne-bluetooth-nfc-z-mikrofonem

 

PS Nie pisz wersalikami bo bardzo źle się to czyta. Im większymi literkami piszesz tym mniej osób Ci pomoże. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za PS. Podczas odsłuchu w saturnie miałem możliwość testowania wielu par słuchawek i z tej możliwości skorzystałem. Niestety żadne w podanej cenie nie grały jakoś wybitnie. Czy ktoś miał styczność ze słuchawkami firmy Marshall? A jeśli chodzi o takie zdjęcie możecie coś powiedzieć? Pozdrawiam

Screenshot_20180403-131021.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To tylko marketing. Wyłącznie odsłuch może Ci powiedzieć, czy słuchawki są coś warte. Jeśli żadne nie zagrały Ci dobrze to może problem nie leży w słuchawkach, a w jakości albumu? Słuchasz plików FLAC zgrywanych z płyty CD?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muzyka w formacie MP3 lub youtube. Ostatnio kupiłem córce słuchawki Philipsa, które w saturnie (wiadomo- hałas, muzyka dobiegająca z innych urządzeń na około, itd.) brzmiały tak sobie, lecz gdy włączyłem sobie kilka utworów w domu zdziwiłem się. okazało się że nawet dają radę. Chyba najlepiej byłoby zakupić trzy pary słuchawek i odsłuch przeprowadzić w domu, chyba że taką wielką różnicą był fakt, iż w sklepie grały z telefonu (urządzenie docelowe) a w domu były podpięte do laptopa. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To ma duże znaczenie do czego są podpięte słuchawki. To nie tylko gniazdo z wyjściem, ale za tym gniazdem jest wzmacniacz słuchawkowy o określonych parametrach taki jak moc, zniekształcenia, stosunek sygnał do szumu. To wszystko ma olbrzymi wpływ na końcowe brzmienie. Dodam też, że MP3 i YouTube to nie są formaty bezstratne, które dają jakościowy odsłuch. Płyta CD, która uchodzi za bezstratne źródło (tzn takie które oddaje dźwięk faktycznie nagrany w studio) daje strumień danych o gęstości ok 1400kbps, podczas, gdy format MP3 320kbps, czyli przenosi 1/4 nagranego w studio materiału. Jak łatwo się też domyślić, im lepsze słuchawki, tym wyraźniej słuchać wszystkie niedoskonałości formatów stratnych. Tak jak też wspominałem wcześniej, jest też kwestia realizacji samego materiału audio - Metallica słynie z bardzo słabych realizacji. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wierne odwzorowanie tego co w studio, to rzeczywiście bez przedwzmacniacza będzie ciężko. NIektóre słuchawki mają już wbudowany przedwzmacniacz, ale nie wiem czy to jest wygodne. Poza nimi polecam Ci ogólnie Beyerdynamic, z naciskiem na ten model
Beyerdynamic dt 240 pro
Poza nimi jest też inny model który świetnie się sprawdzi się ten model
Beyerdynamic DT770 PRO 32
Ewentualnie niezłą alternatywą jest ten model od AT
Audio Technica ATH AD900X

Edytowane przez blank

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem dzisiaj możliwość przetestowania MEE Audio Matrix3 AF68 oraz SENNHEISER HD 4.50 BTNC. Obie pary słuchawek są z tej samej półki cenowej, przynajmniej w większości sklepów, bo u was są chyba 200zł droższe. (Czemu?) Już prawie w ciemno kupiłem Matrixy, bo wszędzie je polecają jako takie niewiarygodnie dobry interes za swoją cenę. Testowałem z telefonem LG G6 przez bluetooth, muzyka ze Spotify z trybu offline w jakości ekstremalnej co odpowiada MP3 320kbps. Okazuje się, że na Sennheiserach słyszałem więcej, szczególnie w wysokich partiach. Za to z kolei Mee miało lepszą przestrzenność, Sennheisery grały tak jakby prosto do ucha, nawet na koncertowych nagraniach miałem wrażenie, że jednak ten dźwięk dochodzi tylko z dwóch punktów. Ostatecznie ani jedne, ani drugie mnie nie zachwyciły. Matrix3 są zdecydowanie wygodniejsze, całe uszy bez problemu mieszczą się w muszlach, a słuchawki dobrze trzymają się głowy, ale nie cisną. Za to w HD 4.50 już po 15 minutach uszy mi się gotowały, czułem jak mi je zgniatają, bo pałąk jest dużo ciaśniejszy, a ja wcale nie mam dużej głowy.

Pytam więc, czy jest coś jeszcze w tej cenie wartego zainteresowania?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym doskonale, po prostu szukam trzeciego kandydata na bluetooth z ANC. Chociaż tak naprawdę BTNC 4.50 byłby by wystarczające, gdyby tylko pady były wygodniejsze. Te zawsze można wymienić, chociaż to dodatkowy koszt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej odpowiedzi? Proszę rozwinąć. Co mam kupić używane? Pady, słuchawki? Jak słuchawki to jakie? Powiedzmy, że gdybym miał kupić BTNC 4.50 i pady to wydałbym 650zł, czy jest jakiś godny uwagi model słuchawek BT w tej cenie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Polecam te słuchawki. Mają naprawdę dobry dzwięk, a szczególnie bas. Są też bardzo wygodne, tak więc dłuższe sesje nie będą powodować dyskomfortu. A jak jest zbyt głośno w pomieszczeniu to zawsze można skorzystać z systemu redukcji hałasu

https://sklep.rms.pl/mee-audio-matrix3-matrix-3-af68-af-68-bezprzewodowe-sluchawki-nauszne-bluetooth 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się