davinci88

Odnowienie Realistic Lab-290

Recommended Posts

Hej! Jak w temacie... Dostałem w prezencie złomka z lat 80  http://www.retrotronics.co.nz/detail&id=614 chciałbym dać mu drugie życie i trochę odświeżyć. Zaznaczam że to mój pierwszy gramofon ale mam głównie nowe płyty a stare są w bardzo dobrym stanie i chciałbym aby takie pozostały jak najdłużej...

1. co muszę przesmarować, przeczyścić i czym w napędzie/ silniku?

2. Chcę odnowić drogę dźwięku tzn. igła jest uszkodzona i  raczej bym chciał zmienić też całą wkładkę (aktualnie jest chyba jeszcze oryginalna Shure R47EDT. ale Shure zaleca ją wymienić na  https://sklep.rms.pl/shure-m97xe-wkladka-gramofonowa ) Zastanawiam się się czy nie wymienić również przy okazji główki i kabli w ramieniu aby dźwięk po drodze nie tracił na jakości. Czy taka inwestycja ma sens? Czy w związku z tym że ramię jest proste wymaga jakiejś specjalnej główki? Czy jeżeli zakupię główkę razem z wkładką będę miał mniej kalibracji? Czy któraś z tych główko/wkładek będzie pasowała? https://sklep.rms.pl/ortofon-2m-red-pnp-wkladka-gramofonowa-mm-z-glowka-ramienia-headshellem  , https://gramofonika.pl/wkadka-gramofonowa-Audio-Technica-AT95E-HSB  ,   https://gramofonika.pl/Wkadka-gramofonowa-Audio-Technica-VM520EB-H    ?

3. jeżeli nie ma sensu wymieniać główki (zaznaczam że nie jest połamana czy coś) to jaką inną wkładkę założyć? Co będzie kompatybilne do mojego sprzętu? Zastanawiam się nad https://sklep.rms.pl/goldring-e3-violet-e-3-gl0058-wkladka-gramofonowa-typu-mm-ze-szlifem-super-eliptycznym bo super eliptyczna to zawsze lepiej niż eliptyczna... we wkładki mc nie wchodzę bo to nie moja kieszeń... liniowe szlify też raczej poz moim zasięgiem zwłaszcza że jako świeżak boję się że zniszczę szybko igłę.

Zgóry dzięki za odpowiedz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now