sremal

Konwerter HDMI - RJ45

Recommended Posts

Dzień dobry,

Proszę forumowiczów o pomoc w rozwiązaniu problemu z zastosowania konwertera HDMI - RJ45 do przedłużenia sygnału z komputera do dwóch monitorów.

Zakupiłem dwa konwertery Lindy HDMI - RJ45  LINK w celu przesłania sygnału z komputera (2x wyjście Display Port) do monitorów (DVI -D). Od strony komputera użyłem 2x przewód Display port - HDMI dalej HDMI wchodzi do konwerterów. Do transmisji pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem użyłem po dwa przewody CAT5e długości 20m nieekranowane. Dalej z odbiornika wychodzi przewód HDMI - DVI-D i wchodzi do monitora. Po podłączeniu niestety nie działa to tak jak trzeba, albo obraz jest na chwilę, albo jest na jednym monitorze a na drugim nie ma, czasami jest tak że jest na obu monitorach i na jednym co chwilę miga. Dwa razy zdarzyło się że wszystko już działało, ale po upozadkowaniu przewodów lub ich drobnym przesunięciu przestawało działać. Próbowałem różnych konfiguracji przewodów, próbowałem z zasilaniem odbiornika i bez, generalnie bez sukcesu. Dodam, że kable CAT 5 poprowadzone są w korytkach razem z kilkoma innymi przewodami (przedłużenie myszy, klawiatury, głośników). Przewody przedzwonione - wszystko ok, skróciłem je też do około 16m ale nie przyniosło to większej poprawy. Proszę o podpowiedzi co mógłbym jeszcze zrobić? Czy wymiana przewodów na ekranowane lub CAT 6 ekranowane może coś poprawić?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

Problem udało mi się rozwiązać. Okazało się że błędem było zastosowanie przewodów Display port - HDMI. Te dwa standardy różnią się miedzy sobą sposobem transmisji danych. Konieczne okazało się użycie konwertera aktywnego z DP do HDMI i dalej podłączenie się do nadajnika konwertera przewodem HDMI. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now