Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Zastanawiam się obecnie nad sprzętem audio do salonu (21m2). Obecnie posiadam wzmacniacz Yamaha A-520 i klony (DIY) Pylon Amber. Nie wiem jak to gra w 21m (jestem na etapie zakupu nieruchomości), ale wiem, że te kolumny nie będą mi pasować (choćby wizualnie). Wzmacniacz na pewno też będę zmieniał, bo chciałbym coś bardziej "dzisiejszego".

Z mojego bardzo niewielkiego doświadczenia:

Altusy 110 - brzmienie równie przyjemnie jak praca silnika 1.9TDI chwilę po odpaleniu w temperaturze -20C.

Klony Totem Mite (z tym, że obudowa 9l, a nie 6l) - po pierwszym włączeniu przez 10 sekund nie mogłem zamknąć ust - nie wiedziałem skąd tyle basu i skąd właściwie płynie muzyka..

Klony Pylon Amber - w zasadzie w pomieszczeniach w ogóle ich nie słucham, zresztą ustawione są byle jak i grają tylko po cichu jak znajomi wpadną (zrobiłem je głównie na imprezy i domówki u znajomych, których ostatnio prawie w ogóle nie ma). Fajnie grają na otwartej przestrzeni, ale to w sumie wszystko co mogę napisać, bo nigdy nie zwróciłem specjalnej uwagi na ich brzmienie (jedyny wymóg był taki, żeby były tanie i efektywne).

Pytanie co możecie mi polecić do np. 2000zł za kolumny? Nie wiem w zasadzie czego się spodziewać i od czego zacząć, żeby po kilku dniach znowu nie myśleć o zmianie. Kolega mocno poleca Dali Spektor 6, ale pytanie czy różnica będzie tak duża w brzmieniu między kolumnami do 2000zł a tymi Spektorami? Mieszkanie niestety w bloku i nie chciałbym wkurzać nowych sąsiadów.

Czego oczekuję? Że nie będą męczyć, będą grały czysto, dynamicznie z mocnym basem i z fajną stereofonią. Pamiętam jak miałem te klony Totem Mite, że wraz z Yamahą A500 grały bardzo "jasno" (jak dla mnie). Chciałem to brzmienie przyciemnić i kupiłem wtedy jakiegoś Denona PMA (nie pamiętam dokładnie). Wielkie było moje rozczarowanie, bo bas akurat wyszedł na plus, ale tony średnie i wysokie brzmiały trochę jakbym nakrył głośniki kocem. To są oczywiście tylko moje wspomnienia, bo te totemki miałem jakieś 10 lat temu.                 

Słucham właściwie każdej muzyki. Rock, różne odmiany metalu, rap, elektronika, klasyka, pop, dnb... Nie jestem wybredny :D

Co polecacie w cenie do 2000zł? Czy warto dopłacać do Spektor 6? Czy dla takich kolumn 21m nie będzie zbyt małym pomieszczeniem?

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę opcji edycji tutaj, więc dopiszę. A może nawet do 1500 czy 1000 znalazłyby się kolumny, które sprostałyby moim wymaganiom?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby pójść do salonu i poprosić o odsłuch tych spektorów i jeszcze z jednej pary kolumn, bo w tym momencie trudno nawet określić Twoje wymagania. Klony kolumn mają to do siebie, że są jedyne w swoim rodzaju i nie wiadomo jak one Ci zagrały. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się