mareks6

Amplituner 5.1.4 + dodatkowa strefa - obie z HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich. Jestem nowy tu na forum ale sporo wątków już się naczytałem i nie znalazłem żadnej odpowiedzi na mój problem.

Jestem świeżo po remoncie salonu. Mam zamontowane w suficie 8 głośników JBL Stage 2 624 - 4szt nad częścią jadalną (docelowo po dwa w szeregu i stereo), oraz 4szt nad częścią z kanapą.

Jako, że od zawsze miałem amplitunery Onkyo i byłem z nich bardzo zadowolony, czekałem aż do sprzedaży trafią modele TX-RZ50 oraz TX-NR7100 i zamierzałem jeden z nich kupić. Niestety w między czasie dowiedziałem się że firma Onkyo zbankrutowała i część AV została wykupiona przez inną firmę i nie wiem czy doczekam się wspomnianych modeli na rynku. Zacząłem się więc rozglądać za innymi markami.

Z niektórych pobrałem instrukcje obsługi i ku mojemu zdziwieniu, jeśli dobrze zrozumiałem, to na rynek europejski nie ma niczego na moje wymagania. Wkurzyło mnie wręcz info że np taki Pioneer VSX-LX505 jest na europę produkowany z okrojonymi funkcjami i to chyba właśnie tymi na których mi zależy.

Jeśli się mylę, i jest coś co spełni moje wymagania to proszę mnie nakierować.

Co potrzebuję:

- Dwa WYJŚCIA HDMI (mam dwa TV w salonie, mały Samsung Frame 50 w części jadalnej oraz główny LG 86QNED913 w części z kanapą)
- Wyjście dźwięku 5.1.4 ( standardowe 5.1 w  formie kolumn na wysokości głowy + 4 głośniki w suficie), sparowane z głównym wyjściem HDMI (TV LG)
- dodatkowa strefa STEREO do części jadalnej sparowana z drugim wyjściem HDMI (TV SAMSUNG FRAME)

- możliwość niezależnego wysyłania sygnału AV na oba TV spośród podłączonych źródeł do amplitunera / radia internetowego itp

Wiadomo sprawa, że nie ma amplitunerów z tyloma wyjściami na głośniki, ale to nie problem, gdyż mogę zastosować zewnętrze wzmacniacze/końcówki mocy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się