Prezes

Kino domowe 2.0 docelowo 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym kupić kino domowe ale nie znam się na tym sprzęcie obecnie posiadam głośniki pc 5.1 od 14 lat te same ;] uważam że niema sensu kupować mowych głośników pc bo wszystkie grają tragicznie,  nadal działają i grają ok ale w porównaniu do porządnego sprzętu to nawet niema co porównywać więc jakie kino domowe bym nie kupił i tak będzie grało 1000x lepiej od tego co mam teraz, chciałbym na razie kupić zestaw 2.0 i chciałbym żeby był to zestaw na lata docelowo 5.1 z czasem uzbieram $$  sprzęt będzie głownie wykorzystywany do pc Muzyka, filmy, gry ale też do monitora pc z funkcją tv czasem podłączyć tel bezprzewodowo, teraz raczej wszystkie płyty główne pc mają wejścia optyczne nie wiem jak z jakością sygnału, ale problem polega na tym że głośniki będą stały na biurku i niestety mam ograniczone miejsce na nie pokój też chwilowo mały, wielkościowo i konstrukcyjnie podobają mi się głośniki Dali Oberon On-Wall tyle że one są naścienne i nie wiem czy można je na biurku trzymać a amplituner to nie mam pojęcia jaki :) , powiedzmy że limit $$ to ok 3tyś jak przekroczę o 200 zł to nic się nie stanie ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Głośniki w systemie 2.0 mają stać na biurku  i standardowo tv między nimi ;]

To plan pokoju

 

pokoj.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Okej. Jeśli słuchasz przede wszystkim muzyki to nie potrzebujesz amplitunera kina domowego i w ogóle kolumn surround. Mówię to, bo limit 3000zł jest gardłowy i sam przyzwoity amplituner kosztuje 2300zł. A przyzwoity wzmacniacz stereo kupisz za 1400zł. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jaki wzmacniaczy polecasz i czy te głośniki Dali Oberon On-Wall mogą stać na biurku  bo dla mnie wielkościowo były by idealne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No wzmacniacz mi sie podoba i chyba wezmę też bl20

A do kolumn są kabelki w zestawie czy osobno trzeba dokupić jak niema to jakie będą dobre ?

i jak najlepiej podłączyć wzmacniacz do PC   Coaxial czy Optical SPDIF kabla potrzebuje ok 2-3m

 

 

34615104-4c7d-48dc-9f3c-8d8072ed8c81_i-msi-z87-gd65-gaming.jpg

Edytowane przez Prezes

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej koaksjalnie, a kable trzeba oddzielnie. Poważni producenci nie dokladają kabli do zestawu, bo klienci chcą eksperymentować z ich zmianami. 

https://sklep.rms.pl/melodika-mdsc1525g-gunmetal-kabel-glosnikowy-ofc-4n-2x1-5mm2-dlugosci-2-5m-2szt

https://sklep.rms.pl/kable-coaxial-spdif-rca-i-podobne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się