MichalS

ATH-A900/X czy AKG550 - co wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panie Stanisławie, forumowicze, proszę o radę, co wybrać?

 

Obecna sytuacja:

- typ muzyki - metal, ciężkie brzmenia. flac,mp3

- źródło dźwięku - laptop w pracy

- DAC - Fiio e17

- Amp - Fiio e9, lub e17 solo

- obecne słuchawki: HD380Pro (trochę odstawione), DT770 Pro/80Ohm (głównie używane)

 

HD380Pro dudnią, trudno mi uzyskać tony średnie, wysokie bardzo schowane. O scenie i przestrzeni nie ma mowy. Za to wzorcowa izolacja. DT770/80 świetnie odzworowywują scenę, separacje poszczególnych instrumentów. Ale są mniei dynamiczne, średnio izolują a basy maja charakter punktowych 'punchów' - nie ma efektu 'mruczenia'. Dodatkowo DT770 wymagają w zasadzie indywidualnych ustawien EQ dla każdej płyty. DT można długo słuchać, ale brak im dynamiki i melodyjności.

 

Potrzebuje słuchawek:

- głośnych ale dobrze izolujących (praca). głośniejszych niż DT770, nie łomotających tak jak HD380Pro

- dobrze odwzorywujących basy i średnie (sekcje gitarowe i vocal) -  głowny priorytet , z dobrą 'przestrzenią'

 

Wybrałem kandydatów:

- ATH-A900/X (X i 'bez X' parametry te same, roznica w wykonczeniu)

- lub AKG 550 (niższe pasmo przenoszenia i moc, ale wyższe SPL)

 

Szukałem, pytałem, przeglądnąłem setki postów na forach porównujących oba modele (A900X vs 550-tki,łącznie z pasjonującym wątkiem, które bardziej śmierdzą klejem i plastikiem po otwarciu pudełka... :-) )

 

Z góry dziękuję za pomoc, komentarze, wskazówki,

Michal

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panie Stanisławie, forumowicze, proszę o radę, co wybrać?

 

Obecna sytuacja:

- typ muzyki - metal, ciężkie brzmenia. flac,mp3

- źródło dźwięku - laptop w pracy

- DAC - Fiio e17

- Amp - Fiio e9, lub e17 solo

- obecne słuchawki: HD380Pro (trochę odstawione), DT770 Pro/80Ohm (głównie używane)

 

HD380Pro dudnią, trudno mi uzyskać tony średnie, wysokie bardzo schowane. O scenie i przestrzeni nie ma mowy. Za to wzorcowa izolacja. DT770/80 świetnie odzworowywują scenę, separacje poszczególnych instrumentów. Ale są mniei dynamiczne, średnio izolują a basy maja charakter punktowych 'punchów' - nie ma efektu 'mruczenia'. Dodatkowo DT770 wymagają w zasadzie indywidualnych ustawien EQ dla każdej płyty. DT można długo słuchać, ale brak im dynamiki i melodyjności.

 

Potrzebuje słuchawek:

- głośnych ale dobrze izolujących (praca). głośniejszych niż DT770, nie łomotających tak jak HD380Pro

- dobrze odwzorywujących basy i średnie (sekcje gitarowe i vocal) -  głowny priorytet , z dobrą 'przestrzenią'

 

Wybrałem kandydatów:

- ATH-A900/X (X i 'bez X' parametry te same, roznica w wykonczeniu)

- lub AKG 550 (niższe pasmo przenoszenia i moc, ale wyższe SPL)

 

Szukałem, pytałem, przeglądnąłem setki postów na forach porównujących oba modele (A900X vs 550-tki,łącznie z pasjonującym wątkiem, które bardziej śmierdzą klejem i plastikiem po otwarciu pudełka... :-) )

 

Z góry dziękuję za pomoc, komentarze, wskazówki,

Michal

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się