5k7

Dobór Wzmacniacza / Kolumn / DAC'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie chciałbym podkreślić że jestem dosyć nowy w temacie, ale ciagle staram się zgłębiać go po kawałku tak by mieć jakieś pojęcie. Przechodząc do rzeczy - chciałem skompletować sobie system 5.1 Melodika. Tak więc zacząłem się interesować amplitunerami - najlepiej bez wodotrysków i aby nie było napchane zbędnej elektrnoki - niech kasa idzie w jakość muzyki. Po tonie lektury i przeczytaniu wszystkich wątków na forum - dowiedziałem się że jakość amplitunera w porównaniu do wzmacniacza stereo wypada słabo. Przemyślałem dodatkowo stosunek muzyka/film który jest myslę 80/20 nawet może więcej i??  doszedłem do wniosku że bez sensu inwestować w amplituner i najlepiej musiałbym zainwestować w dobry wzmacniacz stereo jako pierwszy element układanki. Nie zależy mi na tym by skompletować wszystko po kosztach tak więc zmieniłem koncepcje i doszedłem do wniosku że w pierwszym etapie ogranicze się do kolumn podłogowych, być może sub'a jeszcze. Zatem przestudiowałem wszystko co dało się znaleźć w necie o tych kolumnach i doszedłem do wniosku, że dobrym wyborem byłby Advance Acoustic x-i75 lub x-i105. Za pewne nie ma potrzeby aby kupować ten i105 - wystarczył by ten i75 - bo chyba nawet ktoś z rms na którymś z forum polecał kiedyś i60, ale chciałbym aby ktoś mnie wyprostował jeżeli moje pojmowanie jest nieprawidłowe.

 

To w miare mi się wszystko poukładało i zacząłem myśleć dodatkowo jeszcze o recablingu moich słuchawek no i może zewnetrznej karcie muzycznej - bo w sumie posłuchałbym sobie z laptopa - wkoncu 8h w pracy jestem. No i znowu rozgrzebałem dosyć poukładany plan;) Zgłebiłem trochę tematu i przekonałem się do Audiotraka Prodigy Cube. Idąc dalej - przydałaby się mi również dobra karta dzwiękowa do kompa stacjonarnego no i właściwie coś do podłączenia pod wzmacniacz i kolumny. Po kolejnych lekturach doszedłem do kolejnych wniosków - być może warto byłoby kupić zewnetrzną kartę USB DAC z wzmacniaczem słuchawkowym. Kupiłbym jedną część, która załatwiła by mi wszystko i wówczas mógłbym przeznaczyć na to więcej kasy. No i w tej konfiguracji znowu się urodziło mnóstwo dodatkowych elementów i zaczynam się powoli już w tym wszystkim zatracać - bo jest tego tyle że mógłbym spędzić następne 6 miesięcy na dokształcaniu się i dobieraniu sprzętu, ale podejrzewam że znowu otworzę gdzieś kolejną puszkę pandory i zakopie się znowu w czymś innym.

 

Podsumowując :

 

Interesuje mnie podejście bardziej modułowe. Nie chciałbym kupować czegoś na chwile - wolałbym kupić mniej na raz - wyższej jakości a potem dołożyć sobie kolejny klocek.

Docelowo - zestaw Melodika 5.1 składający się z (oprócz kolumn) :

 

Wzmacniacz zintegrowany stereo

Amplituner

Karta zewnetrzna USB/DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym do podłączenia pod zestaw oraz odsłuchu słuchawkowego

 

Jestem otwarty na wszelkie propozycje i wszystkie rozważę - nie upieram się przy niczym - wybory, które dokonywałem wcześniej były oparte na informacjach zawartych w necie.

Nie jestem również audiofilem - poszukuje sensownych kolumn i sensownego zestawu - dotychczas korzystałem ze sprzętu mniej sensownego typu głośniki Edifier s530d.

 

Budżet :

Kolumny podłogowe + ewentualny sub 3-4k

Wzmacniacz stereo 3-4k

Karta dziwekowa USB/DAC/Wzmacniacz - 1k

Amplituner - tutaj nie wiem właściwie ile musiałbym wydać aby dostać coś w miare sensownego (ale to raczej w późniejszym terminie)

 

Tak jak wspominałem wcześniej - wysłucham każdej opini być może to co poskładałem jest mało optymalne i można sensowniej to wszystko dobrać. Jestem również skłonny zmienić zakres budżetu gdyby, któryś z klocków był tego na prawdę wart.

 

Dzięki

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Stanisławie,

 

Faktycznie początkowo wyraziłem się mało precyzyjnie. W związku z tym że jakoś amplitunera względem wzmacniacza stero jest spora postanowiłem rozbić kupno zestawy na 2 części : w pierwszej kupno kolumn podłogowych + ew. sub'a i wzmacniacz stereo, a w drugim etapie dokupić centralny, tylne i amplituner.

 

W międzyczasie kupiłem kartę dzięwkową USB DAC ze wzmacniaczem - tak więc ten element układanki na ten moment możemy pominąć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się