Kecage

Pianocraft brak dzwieku dialogow DRC.? PCM ? DST ratunku;)

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani witam na tym forum prosze o pomoc

Mam wieze pianocraft Yamahy z dwoma kolumnami B&W

i w czasie

Odtwarzanie filmow mam dzwiek podkladu piekny stereo i cichutkie prawie nieslyszalne dialogi

Probowalem chyba wszystkich ustawien settings obszarze audio

Nie bardzo rozumiejac znaczenie takich rzeczy jak  DRC, PCM czy DTS?

Wielkie dzieki

Zbyszek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kochani witam na tym forum prosze o pomoc

Mam wieze pianocraft Yamahy z dwoma kolumnami B&W

i w czasie

Odtwarzanie filmow mam dzwiek podkladu piekny stereo i cichutkie prawie nieslyszalne dialogi

Probowalem chyba wszystkich ustawien settings obszarze audio

Nie bardzo rozumiejac znaczenie takich rzeczy jak  DRC, PCM czy DTS?

Wielkie dzieki

Zbyszek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten sam problem w pianocraft MCR840. słychać tylko jeden kanał (muzyka, tło) kanału głownego (dialogi, dzwieki) brak.

przeszukuje zagraniczne fora i naprawdę jestem już załamany.

Podłączenie mam standardowe jak w instrukcji odtwarzacz  ze wzmacniaczem, i tylko obraz puszczony przaz HDMI na TV, a wiec źródłem dźwięku jest wzmacniacz pianocrafra i dwa głosniki.

Znalazłem tylko taki opis problemu:

https://techsupport.cambridgeaudio.com/hc/en-us/articles/200540741-What-do-the-different-Audio-settings-in-my-DVD-player-s-setup-menu-do-

 

Wiec próbowałem kombinować wszystkie warianty w ustawieniach:

DTS Downmix

OPTICAL DIGITAL OUT.

STEREO (default)

Lt/Rt

 

Digital Audio Out settings

Digital Out

Dolby Digital Out

DTS Out

96 kHz PCM OUT

MPG OUT

 

I żadnego efektu,

Proszę kogoś o pomoc bo tak wkurzającego problemu ze sprzętem to w życiu nie miałem i nie wiem już gdzie leży błąd

pozdrawiam

ZED

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, to źródłem jest jakiś odtwarzacz DVD lub Blu-ray i w nim trzeba ustawić właściwe opcje, czyli stereo. Najlepiej przy tym skorzystać z wyjścia analogowego 2xRCA i tak też podłączyć do Pianocrafta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pianocraft MCR-840 to zestaw wzmacniacz i odtwarzacz DVD. Podłaczenie jest ok, bo wszystko inne działa. Np film na płytce w formacie DVIX działa normalnie, dzwiek stereo.

Tylko kanały audio w filmie w formacie dvd przekształca na jakies swoje kanały DTS DOWNMIX, AUDIO DRC i niewiadomo co się dzieje, nawet jak jest menu filmu to dzwiek działa normalnie, ale w filmie już słychać jeden kanał (muzyka, dzwieki poboczne) i to słychać w dwóch głosnikach, a kanał gówny (dialogi, dzwieki gówne) jest wyzerowany.

To jest problem typowo przetwarzania dźwięku przez systemy odtwarzacza.

 

w manualu

http://download.yamaha.com/api/asset/file/?language=en&site=au.yamaha.com&asset_id=23091

tylko tyle jest, strona 39 (AUDIO DRC) i 40 (Digital Audio Out settings) i 43 (DTS Downmix)

może ktoś wiec co to robi i jaki powinna być konfiguracja żeby było słychać dialogi, albo w czym jest rzecz to prosze o pomoc

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

na innym forum znalazłem o to samo pytanie, ale jest wskazanie w czym moze być problem:

cytuje:

"pianocraft mcr-840 i problem z dżwiękiem ...

dzisiaj dzieciaki poprosiły o jakąś bajkę z dvd, odpalam a tu jakiś zonk, muza gra, ale dialogów brak

sprawdzam audio i jest przyczyna - włączyło się dd3 i dźwięk 2.1 a powinien być 2.0

oczywiście jak zawsze w takich sytaucjach zapodziała się gdzieś instrukcja obsługi i nie jestem w stanie ustawić prawidłowo dźwięku, czy może ktoś z Was wie jak przywrócić prawidłową konfigurację???"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ROZWIAZANIE:

Problem nie jest ani w podłączeniu ani w tych ustawieniach którymi kombinacjami marnowałem całe godziny, ani w formacie dolby digital 3/2.1

To jakieś dziwne wewnętrzne nastawy systemu które miałem od zakupu pianocrafta, a do których przez interface nie dotrzesz.

Należy przeprowadzić procedure resetowania odtwarzacza dvd , jest to na ostatniej stronie instrukcji i wybrać "DVD INIT" jest to przywrócenie ustawię fabrycznych.

I WSZYSTKO JUŻ DZIAŁA

Mam nadziej że pomogłem wszystkim którzy tak i ja chcieli już wywalić pianocrafta przez okno

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się