colma

Wybór kabla głośnikowego

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

od dłuższego czasu noszę się z zamiarem wymiany przewodów głośnikowych w moim dwukanałowym systemie audio. Kupiłem jakiś czas temu jakiś najtańszy przewód, przykręciłem do niego wtyki bananowe po parę groszy, ale plącze się toto, pęka i ześlizguje spod śrubki, więc stwierdziłem, że co się będę męczył, skoro mogę kupić jakiś gotowy konfekcjonowany (i co najważniejsze solidny) kabel. Nie ukrywam, że wybór w sklepie RMS mnie trochę przytłoczył. Chciałbym więc prosić o pomoc w wybraniu odpowiednich przewodów by podłączyć kolumny Monitor BX2 (100W) do zintegrowanego wzmacniacza Marantz PM6004. Nie interesują mnie raczej kable audiofilskie; szukam raczej czegoś w miarę niedrogiego, co przy okazji mogłoby wpłynąć na jakość dźwięku. No i przede wszystkim ma być solidne!

Póki co znalazłem to, ale widzę, że istnieje kilka podobnych wariantów: https://sklep.rms.pl/melodika-mdsc1515-przewod-glosnikowy-ofc-4n-2x1-5mm2-o-dlugosci-1-5m-2szt

 

Dziękuję!

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najtansze kable glosnikowe to łatwy sposób aby spalic wzmacniacz. Izolacja w nich kruczy, przeowdy się stykają, i wzmacniacz musi odwiedzić elektronika

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Czy możecie mi pomóc?

Mam amplituner Yamaha RX-V450 chcę do niego zestaw kolumn Quadral QUINTAS 6500 no i się naczytałem że kable głośnikowe mają znaczenie ale jak przeczytałem, że zły dobór przewodu może tylko pogorszyć to postanowiłem zapytać ludzi którzy się znają. 

To jakie kable wybrać docelowo ma być też aktywny sub więc i on będzie potrzebował przewodu:). Czy na tzw. satelity i frontowe to ten sam kabel czy jednak inny. 

Z góry dziękuję za każdy pomocny wpis:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się