Aunrae

Okablowanie pod kino domowe w mieszkaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ to moja pierwsza wiadomość na tym forum to zacznę od przywitania wszystkich :).

 

Jestem w trakcie urządzania mieszkania i mimo, że nie posiadam jeszcze żadnego sprzętu chcę przygotować okablowanie pod kino domowe w salonie. Proszę was o rady aby wybrać optymalne elementy. Niestety fundusze mam bardzo ograniczone i muszę wiedzieć ile minimalnie muszę wydać aby cala robota miała sens.

 

W załączniku jest plan mieszkania. Zastanawiam się nad 2 wersjami docelowego ustawienia głośników - co o nich sądzicie?

Wersja A:

głośniki podłogowe (na planie 3) + satelity (na planie 1) + centralny + subwoofer.

Wersja B:

4x małe głośniki (na planie 2 i 3) + centralny pod TV + subwoofer.

 

Doradźcie mi proszę jakie zastosować kable pod tynk oraz gniazdka podtynkowe. Czym można kłaść je gołe czy konieczny jest peszel?

Po lekturze forum dobrym wyborem wydaje się kabel Melodika MDC2250 20zł/mb - czy są jakieś tańsze alternatywy?

natomiast kompletnie nie wiem jakich gniazdek użyć.

 

Na chwilę obecną nie mam jeszcze sprzętu, który na który przyjdzie kolej później, ale dla ułatwienia podam moje aktualne typy.

Po lekturze części forum wstępnie skłaniam się do takiego zestawu:

zestaw głośników 5.1 Polk Audio T5311

Amplituner Denon AVR-X2100W (być może coś tańszego...)

 

Szykuję mieszkanie dla siebie więc będę wdzięczny za wszelkie dobre rady.

 

Pozdrawiam.

plan-audio.thumb.jpg.7347601789a53f8e6924c9fca5b07972.jpg

plan-audio.thumb.jpg.4a420912eb2b30c02a67c6697c77a8af.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się przypomniało. Szukam jakiegoś rozwiązania na doprowadzenie wszystkich niezbędnych kabli od amplitunera do tv na ścianie pod tynkiem. Najlepiej coś w rodzaju paneli ze złączami i kabli do montażu podtynkowego pomiędzy nimi.

 

Czy możecie mi polecić jakieś rozwiązania?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się