djevent

Amplituner + 2 kolumny podłogowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w wyborze zestawu Amplituner + 2 kolumny.

 

Sprzęt ma być używany do słuchania muzyki elektronicznej, HOUSE, TRANCE, DANCE, POP oraz podłączony ma być TV lub dekoder SAT.

 

Zależy mi na jakości głośników mają grać czysto i mieć dobry bass ( nie zamierzam w przeciągu 3-5 lat zmieniać na system 5.1 )

 

Jeżeli chodzi o amplituner to dobrze gdyby posiadał bluetooth, i oczywiście tuner radiowy, ale to chyba wszystkie mają.

 

Wstępnie zakładam max 3000 zł

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w grę wchodzi również Amplituner stereo, fajnie gdyby miał możliwość podłączenia rj45 do radia internetowego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz, mam pytanko jak te kolumny pracują z niskimi dźwiękami? Zauważyłem, że nie mają bass reflexu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej mocy a to ma znaczenie. Te kolumny mają membrany pasywne co sprawia, że przetwarzają bas znacząco lepiej od jakiejkolwiek kolumny z bas refleksem. Normalnie tego typu rzeczy dostaje się w kolumnach za kilka tysięcy złotych. Dla maniaka mocnego basu jak znalazł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ok, to kolumny mamy wybrane, pozostaje jeszcze kwestia wyboru amplitunera.

Onkyo TX-8130 lub TX-8150

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

bardzo przepraszam jeśli to nie ten wątek, ale totalnie nie wiem, gdzie szukać pomocy.

 

Sprawa wygląda  następująco - kupiłem zestaw do domu, który składa się z:

- Gramofonu: http://www.lenco.com/p/l-90/

- głośników: http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/348-jamo-s-608

- amplitunera: https://www.denon.pl/pl/product/homecinema/avreceiver/avrx520bt

 

Sprzęt przy połączeniu z TV i innymi urządzeniami działa super, ale niestety po podłączeniu gramofonu nic się nie dzieje. Słychać, że muzyka jest odtwarzana, ale nie słychać jej przez głośniki.

 

Czy zrobiłem coś źle?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

byłem w sklepie, aby kupić ten przedwzmacniacz i powiedziano mi, że przedwzmacniacz jest wbudowany w gramofon. Sprawdziłem i to prawda. Wychodzi na to, że to nie jednak to.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma.

Myślę, że bardziej chodzi o to, że odbiór w amplitunerze ustawiony jest na cyfrowy. Niby zmieniłem na analog, ale nadal nie działa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało, ale nawet po przełączeniu sprzęt nie gra. Podłączyłem do starego amplitunera i jest dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
On 12/1/2016 at 12:17 PM, djevent said:

Witam, proszę o pomoc w wyborze zestawu Amplituner + 2 kolumny.

 

Sprzęt ma być używany do słuchania muzyki elektronicznej, HOUSE, TRANCE, DANCE, POP oraz podłączony ma być TV lub dekoder SAT.

 

Zależy mi na jakości głośników mają grać czysto i mieć dobry bass ( nie zamierzam w przeciągu 3-5 lat zmieniać na system 5.1 )

 

Jeżeli chodzi o amplituner to dobrze gdyby posiadał bluetooth, i oczywiście tuner radiowy, ale to chyba wszystkie mają.

 

Wstępnie zakładam max 3000 zł

 

 

 

odłączyłem do starego amplitunera i jest dobrze.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się