LukaszM

Zmiana stereo plus gramofon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

chciałbym prosić o poradę i pomoc przy zmianie systemu stereo wraz z doborem drugiego mojego gramofonu w życiu. W chwili obecnej chcę przesiąść się z Yamahy Pianocraft E810, która grała z NX-E800. Słucham głównie popu, rocka i reggae choć zdarzają się też inne mniej lub bardziej wysublimowane gatunki :D Pokój to salon z aneksem kuchennym oddzielonym szafką z blatem, część odsłuchowa ma około 18m2 (3m wysokości). Budżet do wydania, to w sumie do 7000 zł maksymalnie. Sam zastanawiałem się nad poniższym zestawieniem:

 

1. Marantz PM6006

2. Dali Zenssor 3

3. Pro-Ject Debut Carbon DC SB

4. Melodika MDPH10

 

Do odtwarzania płyt użyty byłby już obecny odtwarzacz Yamaha BD-A1060 a kolumny podpięte byłyby do wzmacniacza za pomocą też już obecnych Melodik MDC2150. Czy taki zestaw ma sens czy może udałoby się dobrać coś lepszego? Czy konieczny do gramofonu z wkładką 2M RED (ewentualnie kiedyś lepsza, np. Goldringa) będzie przedwzmacniacz czy ten Marantz może sobie poradzi bez tego, nie psując brzmienia. Jestem otwarty na rady i sugestie.

 

Z góry dziękuję za pomoc i rozwianie wątpliwości.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Marantz i Dali to zbyt ostre i natarczywe brzmienie. Zdecydowanie lepiej do Marantza dołożyć Polk Audio RTi A3

https://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a3-rtia3-kolumny-podstawkowe-surround-2szt

 

Ewentualnie pójść w cieplejsze brzmienie Atolla

https://sklep.rms.pl/atoll-in30-in-30-wzmacniacz-zintegrowany-stereo

 

i do tego super monitory Def Tech SM45

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-45-kolumny-stereo-surround-2szt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, też zastanawiałem się nad Polkiem ale tu gdzie jestem obecnie, czyli we Wrocławiu, nie miałem możliwości go przesłuchać w takiej konfiguracji. Jak by Pan go porównał do Zensora 3, którego miałem okazję posłuchać z pm6006, przyznam się, że to połączenie odpowiadało mi. Lubię detaliczny dźwięk perkusji, gitary i wokalu a przy tym wyraźny bas. I  kwestia przedwzmacniacza, czy będzie konieczny czy to zbędny wydatek w porównaniu do obecnego przedwzmacniacza gramofonowego w pm6006?

 

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jeżeli atoll to typowe angielskie brzmienie, i jeszcze podobne jak w exposurach to jest to zdecydowanie nie to co preferują moje uszy  :D

 

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wyeksponowany głównie środek pasma, ciepłe i delikatne brzmienie, bez dawki energii i kopa, podobnie jak w Exposure 1010, którego słuchałem i był wg mnie gorszy od Pianocrafta RX-E810.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. W takim razie rozwiązaniem będzie Onkyo, który gra mocnym detalem i równo, ale w przeciwieństwie do Marantza dysponuje dużym zasilaczem i zapasem mocy. 45W to bardzo skromny wynik. Tutaj jest 75W na kanał co jest rozsądnym minimum jeśli chcemy podłączyć tak niskoskuteczne monitory jak Zensor 3

https://sklep.rms.pl/onkyo-a-9050-a9050-zintegrowany-wzmacniacz-stereo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź, musiałbym go przesłuchać a chwilowo nigdzie we Wrocławiu go nie mają. Miałem natomiast okazję posłuchać pm6006 z polk audio rti a3 i brzmiało to ciekawie, trochę mniej detalicznie niż dali ale też mi przypadło do gustu. Co do samego onkyo to wydaje mi się, że oferuje gorsze wykonanie i brzmienie niż marantz, ale tak jak mówię nie miałem okazji go przesłuchać a to co pisze o onkyo to tylko zasłużone opinie. Jeżeli szczerze Pan poleca taki zestaw pm6006 z polk audio rti a3 to chętnie bym rozważył taki zakup. Jaką cenę mógł by mi Pan zaoferować razem z dostawą do Wrocławia?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się