asztar

AKG K99

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze mialem/mam AKG K66 chcialem pojsc w to samo, wybor padl na K99. Po zakupie nastal czas na testy. Nie mam zadnego super ultra sprzetu, sluchawki maja sluzyc tylko jako zagluszac/"nieprzeszkadzator" -/dla otoczenia. Najpierw podlaczylem je pod zwykla komputerowa chipsetowke, pozmienialem ustawienia equalizera i .... moje ulubione utwory byly "brudne" mimo jakosci 192kbps, slucham innych (tych NIE-ulubionych,losowo) w 192kbps - brzmia jak lza, nieskazitelnie czyste zero szumow itp. Odgrzebalem z dysku wysokiej jakosci (256kbps) wersje mych favow i .. czad, czysto i przyjemnie, wysokie i srednie tony nie skrzecza, bass nie wali - to co lubie. Dobra ale kupilem sluchawki z zamiarem zeby siedzialy w drugiej karcie muz - SB Audigy, jako ze chipsetowka robi za sygnal dla wiezy oraz brzeczkow monitora. Ulubione "dawne" ustawienia Audigy czyli wysokie tony na 5/6 a basy na 3/6 i jedziemy... no coz nie bylo tu rewelacji jak kiedys z przesiadki z chipseta na sb, wszystkie dzwieki wydaja sie ciut cieplejsze i tyle, jak widac chipsetowki przeszly dluga droge aby byc na rowni z tym kiiiilku letnim sprzetem

 

No i recenzja sklepu RMS.pl . Sluchawki zakupilem poprzez allegro, odbior osobisty na drugi dzien przez mojego kolege - nikt nie robil z tego powodu zadnych frykasow itd. Kontakt na GG lux fachowy, pytam - odpowiadaja nawet jakkolwiek glupie i oczywiste pytanie by to nie bylo

 

Tak czy siak mam nadzieje "nawiedzic" Panstwa sklep osobiscie w nieznanej przyszlosci, odsluchac kilka zestawow amplituner+glosniki i cos zakupic, ale.... no wlasnie, wracam do roboty :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, różnice widać na każdym kroku :)

 

Dziękujemy za recenzje i zapraszamy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz. Raczej powyżej Audiotracka czy E-MU 0202 nie co skakać, bo się nie usłyszy różnicy lub jej przyrost będzie znikomy. Zaznaczam że Xonara nie słuchałem.

 

Tylko uważaj o co pytasz. Potem już apetyt tylko rośnie,  a nie można się zresetować i zacząć się ponownie zachwycać tanimi słuchawkami jak AKG99, tylko się szuka co tu zagra lepiej od PSów, GSów, AKG K1000, a Staxy 009 tanie nie są  ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz. Raczej powyżej Audiotracka czy E-MU 0202 nie co skakać, bo się nie usłyszy różnicy lub jej przyrost będzie znikomy. Zaznaczam że Xonara nie słuchałem.

 

Tylko uważaj o co pytasz. Potem już apetyt tylko rośnie,  a nie można się zresetować i zacząć się ponownie zachwycać tanimi słuchawkami jak AKG99, tylko się szuka co tu zagra lepiej od PSów, GSów, AKG K1000, a Staxy 009 tanie nie są  ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

jestem zielony w tym temacie, a więc tę kartę dźwiękową podłącza się przez USB i karta we wnętrzu komputera może być już odinstalowana wyłączona. Takie E-MU 0202 ogarnie i głośniki i słuchawki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

jestem zielony w tym temacie, a więc tę kartę dźwiękową podłącza się przez USB i karta we wnętrzu komputera może być już odinstalowana wyłączona. Takie E-MU 0202 ogarnie i głośniki i słuchawki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kartę dźwiękową podłącza się przez USB i karta we wnętrzu komputera może być już odinstalowana wyłączona

 

dokładnie tak, można też np. w foobarze wybrać po prostu z której karty program ma korzystać

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kartę dźwiękową podłącza się przez USB i karta we wnętrzu komputera może być już odinstalowana wyłączona

 

dokładnie tak, można też np. w foobarze wybrać po prostu z której karty program ma korzystać

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz wersję na USB to będziesz wpinał przez USB. Jednocześnie może działać karta zintegrowana lub na PCI i E-MU przez USB. Używając foobara możesz grać z jednej karty muzykę, a z drugiej odtwarzać coś innego, lub puszczać ten sam sygnał na obydwu.

Samo E-MU pełni rolę DACa dla PC, wzmacniacza słuchawkowego i aktywnego przedwzmacniacza liniowego dla monitorów aktywnych. Wszystko może działać jednocześnie. Dzięki zasilaniu przez USB nie potrzeba zewnętrznych zasilaczy, a cały układ jest na tyle dobrze zaprojektowany że słuchając przez głośniki można wpiąć słuchawki i nic się nie przyciszy. Do monitorów i do słuchawek są osobne potencjometry głośności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz wersję na USB to będziesz wpinał przez USB. Jednocześnie może działać karta zintegrowana lub na PCI i E-MU przez USB. Używając foobara możesz grać z jednej karty muzykę, a z drugiej odtwarzać coś innego, lub puszczać ten sam sygnał na obydwu.

Samo E-MU pełni rolę DACa dla PC, wzmacniacza słuchawkowego i aktywnego przedwzmacniacza liniowego dla monitorów aktywnych. Wszystko może działać jednocześnie. Dzięki zasilaniu przez USB nie potrzeba zewnętrznych zasilaczy, a cały układ jest na tyle dobrze zaprojektowany że słuchając przez głośniki można wpiąć słuchawki i nic się nie przyciszy. Do monitorów i do słuchawek są osobne potencjometry głośności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna powiedziec ze ten wzmaxniacz jest w moim przypadku  przyszlosciowy ? bo nie ukrywam ze jak na moje warunki nie jest tani, wiec wolałbym wiedzieć czy przy ewentualnych dalszych zmianach słuchawek będzie się dobrze spisywał. I jeszcze jedno co znaczy x64 przy wymaganiach sprzetowych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna powiedziec ze ten wzmaxniacz jest w moim przypadku  przyszlosciowy ? bo nie ukrywam ze jak na moje warunki nie jest tani, wiec wolałbym wiedzieć czy przy ewentualnych dalszych zmianach słuchawek będzie się dobrze spisywał. I jeszcze jedno co znaczy x64 przy wymaganiach sprzetowych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
co znaczy x64 przy wymaganiach sprzetowych?

 

w tym przypadku najprawdopodobniej system operacyjny 64 bitowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
co znaczy x64 przy wymaganiach sprzetowych?

 

w tym przypadku najprawdopodobniej system operacyjny 64 bitowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o E-MU 0202 USB

to jak najbardziej działa z systemami 32bitowymi  jak również x64  /Vista: ASIO 2 oraz WDM

 

 

Obsługa systemów i sterowników:

 

Windows XP /x64 /Vista: ASIO 2 oraz WDM

 

Macintosh OS X Apple Core Audio

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o E-MU 0202 USB

to jak najbardziej działa z systemami 32bitowymi  jak również x64  /Vista: ASIO 2 oraz WDM

 

 

Obsługa systemów i sterowników:

 

Windows XP /x64 /Vista: ASIO 2 oraz WDM

 

Macintosh OS X Apple Core Audio

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się