Demios

Słuchawki do 700 zł po CAL!'ach.

Rekomendowane odpowiedzi

Prosił bym o rady jakie słuchawki byłyby dla mnie najodpowiedniejsze.

Mam amplituner Sherwood RD-6106R oraz dock do ipod'a i tak jak już wspomniałem Creative Aurvana Live.

Moje źródło to ipod classic 120 GB

Ważny jest dla mnie podkreślony bas lecz nie za mocno i czysta góra.

Moja muzyka to R&B, Pop, szczególnie Justin Timberlake.

Po przeczytaniu recenzji wybrałem kilka modeli, ale jeżeli macie jakieś inne propozycje to jestem na nie otwarty.

Moi faworyci :

Akg 272 HD

Akg 271 MK II

Beyerdynamic DT990 Pro

Beyerdynamic DT770 Pro

Sennheiser 595 HD

Sennheiser Pxc 350

Denon AH-D1001

Muzyki słucham głównie w domu, ale czasami zabieram ze sobą ipod'a i dobrze by było żeby i on mógł to słuchawki sensownie napędzić.

Myślę, że po tym zakupie przyjdzie czas na wzmaka do słuchawek...

 

Pozdr. Demios

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy brałeś pod uwagę Grado np. model SR80.

Słuchawki tak jak chciałeś charakteryzuje przyjemny bas oraz ożywiona, czysta góra.

Co ważne mają impedancję 32 Ohm dzięki czemu przyzwoicie zagrają z iPodem tylko, że... styl słuchawek może się trochę kłócić z designem apple ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja bym celował w DT 990 PRO lub DT 770 PRO

szczególnie jeśli na przyszłość planujesz zakup wzmacniacza słuchawkowego, bo iPod raczej nie wystarczy do ich napędzenia

Proponowane sr-80 są ok, łatwe do napędzenia z ładną wyraźną górą, lecz mówię CI, będzie brakować basu, szczególnie w muzyce rockowej, małe składy jazzowe będą grały poprawnie, ale nie muzyka z wykopem typu RnB

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to cały czas szukam czegoś nowego i ciągle się przestawiam na myślenie: O nie, no te słuchawki będą dla mnie najlepsze !!! na pewno ...

I za chwilę pojawiają się jakieś inne, które są jeszcze bardziej odpowiednie ...

Co do SR-80 to to słuchawki nauszne za którymi nie przepadam no i otwarte co przeszkadzało by domownikom.

Jeżeli chodzi o Beyery to bardzo mi się spodobały ze względu na to że są odpowiednie dla DJ, a właśnie zaczynam przygodę z DJ'ką ...

Teraz np. zachwycam się Akg 272 i 271 czy mógłby ktoś coś o nich napisać(o jakości dźwięku głównie) i o co chodzi w 271 z wtyczkami bo nie mam jak podpiąć mini XLR, tylko jacka, a nie wiem jakie są w zestawie przejściówki i jak to jest zastosowane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się