Maden

Słuchawki do kamery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem operatorem kamery i ostatnio naszła potrzeba na bieżąco odsłuchiwać nagrania. Poszukuję więc słuchawek które bardzo dobrze tłumią otoczenie. Budżet jaki dostałem do góra 250 z przesyłką więc bardzo ograniczony. Wyjście z kamery ma 316 mV oraz 600 Ω.  Zastanawiałem się nad następującymi modelami:

AKG K 81 DJ

Sennheiser CX 400-II Precision Titanium

Jestem otwarty na propozycję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogą to być większe słuchawki to polecam albo te AKG lub lepiej Shura:

http://sklep.rms.pl/index.php?p4217,sluchawki-profesjonalne-shure-srh-240-srh240

Shury mają większe nausznice, lepiej przylegają do głowy i lepiej tłumią dźwięki.

Z Shurami myślę że zmieściłbyś się w cenie razem z przesyłką.

 

Jeśli mniejsze słuchawki to CX400 lub ew. CX300 lub najlepiej też Shure:

http://sklep.rms.pl/index.php?p3206,sluchawki-douszne-dokanalowe-shure-se-102-se102

Ale tutaj byłoby chyba troszkę drożej.

 

Ale moim zdaniem lepsze będą nauszne słuchawki niż douszne jeśli chodzi o najlepszą izolację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój znajomy, zajmujący się profesjonalnie kręceniem wesel, korzysta z modelu Audio-Technika M40fs (http://sklep.rms.pl/index.php?p764,sluchawki-przewodowe-studyjne-audio-technica-ath-m40fs). Jest to odrobinę droższy model od założonej przez Pana kwoty, ale jest już przede wszystkim sprawdzony i radzi sobie świetnie. To na co musi Pan zwrócić uwagę, to to, by dobrze w słuchawkach brzmiał ludzki głos, zwykła mowa musi być jak najbardziej naturalna. Słuchawki te są podłączone do według mnie jednej z bardziej popularnych kamer weselnych firmy Sony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Audio-Technica ATH-M40fs prezentują się bardzo dobrze (Ładny szeroki zakres) lecz posiadają wejście na dużego jack'a. Czy po założeniu przejściówki na małego nie pojawią się dodatkowe niepożądane artefakty?

 

Myślę pozostać przy modelach nausznych, na pewno okażą się wygodniejsze w pracy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie żadnych artefaktów w dźwięki i różnica nie będzie wielka - przejściówka zresztą jest już z tego co pamiętam dołączona do słuchawek.

Awentualna alternatywa - to co pisałem wcześniej to Shure SRH-240.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacać do audio-technici? Czy brać shur'a? Bo w sumie to mam dylemat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Audio Technica M40fs to już słuchawki profesjonalne, często stosowane w radiu, czy w studiach. Moim zdaniem warto. Będą służyć dłużej (są lepiej wykonane) i jakość dźwięku będzie również wyraźnie lepsza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się