nico

słuchawki do komputera do 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

rozważam zakup słuchawek do PC w graniach 500zł - w słuchawkach jako takich się przesadnie nie orientuje, a już w tych dedykowanych do komputera to już całkiem.

 

czym się kierować przy wyborze? lepiej kupić same słuchawki czy słuchawki i wzmacniacz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

mam laptopa HP z jakąś zintegrowaną dźwiękówką. zastosowanie do muzyki przede wszystkim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zintegrowaną dźwiękówkę nie widzę sensu szukania aż tak super słuchawek bo nie wykorzystasz ich potencjału, musiałbyś myśleć nad zewnętrzną dźwiękówką/DACiem. A w z pieniędzmi nie wiem czy się wyrobisz bo nie znam cen zewnętrznych dźwiękówek. Co do DACa, którego sam nawiasem szukam, to sprawdź Audinst HUD-mx1 USB DAC i NuForce uDAC-2 niestety nie pomieścisz ich na pewno w tym budżecie ze słuchawkami. Albo musiałbyś powiększyć budżet (trudniejsze) albo szukać czegoś dużo tańszego niż zakłada twój temat i tym samym zejść z jakości słuchawek.

 

To jest oczywiście moja prywatna opinie. Można się z nią nie zgodzić ;) (Kto pierwszy? xD)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Grabczas-em. Do laptopa słuchawki za 500 zł to może być lekka przesada. Świetnym wyjściem byłby http://sklep.rms.pl/index.php?p6996,styleaudio-ruby-2-mini-dac-przetwornik-cyfrowo-analogowy-z-usb-i-gniazdem-sluchawkowym + do tego słuchawki, ale to nie ta kwota.

Natomiast jeśli to musi być w kwocie do 200 zł to pewnym wyjściem jest wzmacniacz słuchawkowy BT 928 i do tego słuchawki za ok. 300 zł, np. AKG K540 lub ATH-AD300

Na pewno efekt będzie lepszy niż przy kupnie samych słuchawek za 500 zł... tylko do laptopa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mogę polecić Audinsta do laptopa. Sam tak używam i powiem szczerze do integry nie ma nawet porównania. Fakt, cena spora... sam przekracza budżet ale warto.

Z tańszych rozwiązań za około 350zł można nabyć FiiO E7. Może on być albo przenośnym AMPem słuchawkowym albo DACem po podłączeniu do komputera przez USB. No i zostaje wtedy jeszcze ciut budżetu na nienajgorsze słuchawki. To moim zdaniem lepsze wyjście niż kupić słuchawy za 5 stów które zagrają z integry po prostu źle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się