Rezuter

Słuchawki rada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zakupiłem słuchawki AKG K512 po 2 tygodniach postanowiłem je sprzedać, nie z powodu jakości dzwięku lecz wyglądu bo sam dzwięk był super ale do rzeczy szukam kolejnego modelu ale po 1 żeby fajnie (w miarę) wyglądały bez wodotrysków no i żeby izolowały od dzwięków zewnętrznych lepiej niż AKG K512. Zastanawiałem się jaką kwotę na to przeznaczyć i wyszło mi że jakieś 300 zł (proszę nie pisać tekstów typu dorzuć jeszcze 200 i se kupisz fajne...) interesują mnie 2 modele :

Sennheiser HD215 II  Cena 240zł na allegro

SENNHEISER HD380 PRO Cena 319zł na allegro albo te lecz tu trochę ponad mój budżet :/

Do czego mi słuchawki... Do gry CS i do słuchania muzyki techno, hh

Na czym mi zależy na dobrej izolacji zewnętrznych hałasów jak na tą cenę oczywiście, na wyglądzie lecz jak wyżej bez cudów, cenie i wytrzymałości chociaż wytrzymałe nie muszą być bo bardzo dbam o swoje rzeczy.

Napiszę też że na danych się nie znam :/ ale coś wyczytałem ze im więcej Ohm tym gorzej dla mnie bo słuchawki będę podpinał tylko pod starego laptopa z zintegrowaną kartą dzwiękową.

Słuchawki Sennheiser HD 215 mają  32 Ohm a HD 380 54 Ohm i tu się boję kupić bo nie wiem czy mi ruszą na laptopie.

Proszę o jakąś radę no chyba że polecacie jakieś inne fajne słuchawki w stylu DJ zamknięte.

Pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Do Twojej muzyki i warunków źródła nadadzą się AKG K518DJ. Do CS... nie wiem, nie grałem w nich. No i musisz się przygotować na to że jak ich nie wyrobisz to będą gniotły w czachę. Ale pałąk się łatwo rozgina a raczej nie ma prawa pękać bo ma listwę z blachy w środku. Do tego K518 spokojnie wysterujesz z integry. A... przy okazji radzę poszukać o g-shock mod do nich... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Akg k518 miałem niestety komp mi nie uradzi działały fajnie ale pod mixerem :/ więc odpadają poza to bym bolał jakieś wokół uszne shure też są fajne ale szukam czegoś bardziej do tych modeli co ja podałem takie żeby się jakoś obracały te muszle. A co możecie mi powiedzieć o tych co ja podałem??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kurde sorry że tak pod postem piszę ale nie wiem jak mam edytować wcześniejszy tekst chciałem się jeszcze spytać o te Audio-Technica ATH-T500 one mają konstrukcję otwartą myślicie że będą izolowały halasy zewnętrzne??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kurde też mają 40 Ohm :/ pytałem się kolesia z allegro czy będą normalnie działały pod laptopem to mi powiedział że mogą grać ciszej wiem ze na 32 ohm były akg k512 ale tez k518 z tym że k512 działały bardzo głośno a k 518 już cicho i ocb??

Kurde nie wiem co mam wybrać żeby pieniędzy nie stracić te Audio-Technica ATH-T500 mi się bardzo podobają ale kurde co zrobię jak je podłączę pod laptopa a tu zonk idzie jakoś sprawdzić ile Ohm uciągnie moja karta dzwiękowa??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może tak w everescie wyczytałem coś takiego

Formaty dźwięku buforów dodatkowych 16-bitowy(a), Mono, Stereo

Min. / Maks. szybkość próbkowania buforów dodatkowych 44100 / 96000 Hz

To do dzwięku nie wiem czy te 16 bit to chodzi o 16 oHm? raczej nie bo jak na max podgłosiłem muze i AKG K512 na głowe to max 1 minute bym wytrzymał grało to bardzo głośno a one przecież na 32 Ohm to org. 2 razy głośniej by na bank nie grały...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze pomyślałem może jak mi laptop nie uciągnie tych Audio-Technica ATH-T500 to może idzie je jakoś podłączyć przez dvd albo wieżę ale ta wieża to jakaś dziwna jest bo po podłączeniu do niej jakichkolwiek słuchawek to graja o połowę ciszej niż na laptopie albo ostatecznie jakąś zewnętrzną kartę dzwiękową tanią oczywiście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

T500 mają konstrukcję zamkniętą.

Trochę mnie to dziwi bo macie sklep na allegro i sprzedajecie te słuchawki T400 i T500 na obu aukcjach jest napisane że mają konstrukcję otwartą a tu napisałeś ze zamkniętą?? to jaka jest bo chcę kupić dziś T400

 

Sorry za błąd ,,IMPEDANCJA''

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w opisach aukcji jest pomyłka. Zaraz to poprawimy.

A co do impedancji to jeśli karta muzyczna w laptopie to nie jakiś totalny złom to powinna bez większego problemu pociągnąć 40 Ohm. Przy 50 Ohm mogło by być to odczuwalne (spadek siły głosu), ale 40 Ohm raczej niewiele, wiec IMHO nie powinieneś mieć problemów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w opisach aukcji jest pomyłka. Zaraz to poprawimy.

A co do impedancji to jeśli karta muzyczna w laptopie to nie jakiś totalny złom to powinna bez większego problemu pociągnąć 40 Ohm. Przy 50 Ohm mogło by być to odczuwalne (spadek siły głosu), ale 40 Ohm raczej niewiele, wiec IMHO nie powinieneś mieć problemów.

Karta dzwiekowa to Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller  zintegrowana

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dobra już nie bd szukał zamawiam w poniedziałek te audio technica bo na bayerdynamic 900 nie uzbieram kasy a wątpię żeby ktoś miał na sprzedanie używane.

Tematu proszę nie kasować jak dostanę słuchawki do tam tu jakąś opinię jako 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się