kochamma

Members
 • Content count

  132
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kochamma

 1. powiedz mi od strony czyto technicznej znasz sie na tych tranzystorach i innych pierdołach:P czy mój subwoofer jest gorszy technicznie od tego polka?
 2. Polk zagra lepiej od mojego suba ? ten Boston to zły sprzęt ?
 3. jbl es 250 będzie lepszy od mojego bostona 250 ? jbl ma dużo mocniejszy wzmaniacz.
 4. spotkałem się z opinią że sub podłączony do ampli gra dużo lepiej, bo niby ampli mu wydziela ścieżkę którą ma odtwarzać i niby dużo jest lepiej wtedy niż sub ma sam sobie wydzielać sygnał do grania. dudnienie suba jest spowodowane jego za małą mocą ?
 5. nie nie. chodzi mi o to czy wogule jakikolwiek sub może zagrać DOBRZE z wzmakiem
 6. witam juz wielokrotnie pisałem o kłopotach z subem na tym forum, teraz jednak trafił się kupiec i mam do was dwa pytania. pierwsze podstawowe - czy sub moze dobrze współpracować z wzmakiem, a wiec czy wymiana suba jest zasadna. drugie pytanko polk 125 czy jbl 250.
 7. kochamma

  wymiana suba

  opłaca się dopłacac do tego kabla purpe rain w kontekscie kabla hamy który podałem wyżej ? jest sens w jbl i denonie wymieniać zwykłe kable 2,5 na te z purple rain ?
 8. kochamma

  wymiana suba

  Niewiem dlaczego, ale gdy podłącze suba złączem LFE to sporo mniej dudni. z początku sadziłem ze jest to przez to ze w złączu LFE sub gra na pełnym zakresie a przy normalnym podłączeniu miałem go ustawionego na odcięcie 50 hz i sądziłem że gdy sub uderza basem poniżej 50 hz i następuje chwila dźwięku powyżej 50 hz to wtedy dudni, ale gdy ustawiłem przy zwykłym podłączeniu na najwyższe odcięcie to też sub dudnił. potrzebny jest specjalny kabel do subwoofera ? wzmacniacz do karty dźwiękowej mam połączony tym kablem http://www.saturn.pl/kabel-hama-proclass-2xcinch-2xcinch-1-5-m,id-928956, do suba też mogę kupić taki sam czy musi być jakiś specjalny ?
 9. kochamma

  wymiana suba

  subwoofer powinien być podłączony do wzmacniacza przez złącze LFE czy normalnie rca ? to są takie same złącza tylko jedno podwójne drugie pojedyncze czy różnią się czymś ?
 10. kochamma

  wymiana suba

  zamknięty sub z pasywna membraną sprawdzi się w kinie ? czy to jest możliwe żeby ten sub mój przy 40% głośności w zmaku( wszystkie ustawienia na 0, loudness wyłączony, zakres pracy suba na najniższy, głośnosć suba na 50%) żeby nie było uderzenia tylko buczenie ? do suba jest potrzebny specjalny kabel subwooferowy czy wystarczy zwykły lepszey rca-rca ?
 11. kochamma

  wymiana suba

  witam po wielu perypetiach nie udało mi się dojść do porozumienia z subwooferem boston 250. po awarii i oddaniu go do serwisu dźwięk się polepszył, ale w dalszym ciągu nie jest to dźwięk jakiego oczekuje. poważnie zastanawiam się nad wymianą suba na coś innego - póki co mam 4 typy : taga 200 , jbl 260 p, polk 125, klipsch 450. tutaj pojawiają się dwa pytania po pierwsze czy wymiana suba ma sens wogule i dwa który z tych modeli doradzacie. z tym bostonem już cuda wyczyniałem ustawiałem go po całym pokoju, zmieniałem kable, ustawienia suba i to wszystko jak krew w piach ;/ to że w muzyce czasami przydudni - ok przeżyje, ale że przy wybuchu albo sub jest nie słyszalny albo dudni tego nie przeżyje.
 12. kochamma

  awaria subwoofera

  polecasz coś konkretnego nie kosztującego majatku ?
 13. kochamma

  awaria subwoofera

  DAC to czasem nie to samo co karta dźwiękowa tylko zewnętrzna ?
 14. kochamma

  awaria subwoofera

  ok tak zrobię powiedz mi co sądzisz o tej karcie co w posćie wyzej ją umieściłem ? jest sens kupować ?