Xalen86

Members
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Xalen86

 1. Xalen86

  Pomoc w wyborze zestawu

  Chłonę wiedzę jak szalony... a nie odrywając się za bardzo od ziemi. Jeśli dobrze zrozumiałem to zasilanie może być puszczone z dowolnego źródła tak ? Jeśli tak, to mam za kanapą listwę przeciwprzepięciową z wolnymi gniazdami, więc samo zasilanie nie jest problemem. Poczytam o tych produktach. I dziękuję za odpowiedź - przynajmniej teraz wiem, jak ugryźć temat.
 2. Xalen86

  Pomoc w wyborze zestawu

  Dziękuję za podpowiedź. Ciągle czytam na temat różnic między Soundbarami a kinem 5.1 i doszedłem do takich wniosków, że mieszkanie było remontowane 2 lata temu a ja nie będę prowadził kabli po podłodze ani tym bardziej kuł ścian. Doczytałem, że istnieją kina domowe bezprzewodowe - czyli, że głośniki tylne działają po BT. Dobrze zrozumiałem ? Czy może do metrażu 25 m^2 wystarczy wysokiej jakości soundbar z subwooferem ? ps. o kablach w narożach pod sufitem zapominamy.
 3. Xalen86

  Pomoc w wyborze zestawu

  Cześć, Jakiś czas temu nabyłem sobie TV do salonu - Panasonic TX65DX900. Minęło kilka tygodni i teraz równie chętnie chciałbym nabyć zestaw kina domowego z odtwarzaczem blu ray ultra hd (chciałbym móc wykorzystać efekt HDR). Niestety jestem laikiem jeśli chodzi o dźwięk. Nie słucham w ogóle muzyki poza kawałkami treningowymi z byle głośnika lub komórki. W tym jednak przypadku chciałbym coś wykrzesać z nowego zestawu. Salon ma jakieś 26 metrów, tv nie jest ustawiony centralnje - jest przesunięty w prawo w stronę jednej ze ścian. Poprzedni właściciel puścił w ścianach kable pod nagłośnienie do projektora także w każdym rogu salonu pod sufitem mam możliwość instalacji głośników. Nie znam się totalnie na firmach, parametracha zależy mi na ładnym dźwięku podczas oglądania filmów i seansów serialowych. Mam prośbę o podanie 2 zestawów, w cenie do 6000 i do 9000 tys zł. Czy może wystarczy mi soundbar + odtwarzacz blu ray ? Czy przy 26 metrach potrzebuję wzmacniacza/ amplitunera ? Czy rozmieszczenie głośników pod sufitem w narożach ma sens ? Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc.