Lion50

Members
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Lion50

 1. Lion50

  Dylemat Hi-Fi

  O.K. bo tak patrzę , że ten wzmacniacz posiada własny przetwornik C/A to do czego ten mały ? Pytam bo w sumie to ja posiadam NuForce uDAC 3 ,ale może jest za cienki ?
 2. Lion50

  Dylemat Hi-Fi

  Czyli tak rozsądnie patrząc za używany sprzęt trzeba wybulić około 5 tyś. ,ale tu nie będzie DAC a za nowy pewnie najmniej 10 tyś.
 3. Lion50

  Dylemat Hi-Fi

  Taaak. Miałem 2 x 35 Watt i to o jakieś 20 Watt za mało a z tego co wiem 8 Ohm kolumny są lepsze niż 4 Ohm. Więc trzeba będzie się zastanowić nad czymś podobnym ,ale 2 x 50 Watt lub 2 x 75. Więcej to już przesada na pokój około 25 m 2. Wyższy model Onkyo za byłby O.K. ,ale to już 3 tyś. I do tego pewnie kolumny za jakieś 3 tyś. i mamy już 6 tyś. Masakra. A gdzie przewody ???
 4. Lion50

  Dylemat Hi-Fi

  Fajny sprzęcik ! 70 Watt/kanał przy 4 Ohm kolumnach tylko nie wiadomo ile przy 8 Ohm.
 5. Lion50

  Dylemat Hi-Fi

  Jeszcze takie naiwne pytanie do Pana Stanisława : czy Onkyo R-N855 (RN855) Amplituner stereo będzie grał dużo gorzej niż sam wzmacniacz + tuner w osobnych elementach ?
 6. Lion50

  Dylemat Hi-Fi

  Ja tylko zapytałem Szymonie czy nie lepiej ... Nie jestem w stanie podać modeli bo ostatnimi kolumnami jakie słuchałem były Technicsy 100 watt.20 lat temu. Ale tak sobie pytam bo czasem na Allegro itp. można kupić w cenie tych Polk Audio np. B&W 705 za 2.5 tyś. Oczywiście używane i nawet nie wiem jak grają. Choć podobno używane (wygrzane) grają lepiej od nowych.
 7. Lion50

  Dylemat Hi-Fi

  Witam ponownie i dziękuję za przykłady sprzętu ,który osobiście Pan by polecał. Rozumiem, idzie Pan takim tokiem myślenia, że skoro jest już DAC Nu Force-3 to wystarczy dokupić wzmacniacz i kolumny a w przyszłości zamienić przetwornik C/A na lepszy. Tak sobie myślę Panie Stanisławie iż skoro mi się aż tak nie spieszy to czy nie lepiej od razu uzbierać na lepszy wzmacniacz z C/A już zamontowanym np. taki tani przykład: http://allegro.pl/rotel-ra-11-i6911276709.html#thumb/1 Jak mniemam wyższej klasy od Cambridge ,z wyższą mocą portem usb i DAC. To tylko taka moja sugestia ... Druga sprawa to kolumny. Widzę (bez urazy),że wszystkim Pan poleca kolumny firmy Polk Audio amerykańskiej firmy z 40 letnim doświadczeniem jednak mało znanej i cenionej w naszym kraju. Czy nie lepsze byłyby jakieś tanie kolumny np. firmy Elac , Kef, Dali czy inne ?
 8. Lion50

  Dylemat Hi-Fi

  Moje preferencje to: Dire Straits - You and your friend VINYL Dire Straits - Once Upon A Time In The West DIRE STRAITS - Sultans of Swing (vinyl) DIRE STRAITS - Money For Nothing (vinyl) Toto - Africa (Vinyl) SPANDAU BALLET - True (vinyl) The Alan Parsons Project - SIRIUS & EYE IN THE SKY (Vinyl) COLDPLAY - The Scientist (vinyl) itd. itd.
 9. Lion50

  Ocena kolumn ...

  Witam Panie Stanisławie. To może zostawmy ten temat tutaj i przejdźmy do mojego tematu w Amplitunery i wzmacniacze.
 10. Lion50

  Dylemat Hi-Fi

  Witam Panie Stanisławie. Nie mam kompletnie pojęcia ile mógłbym wydać kasy na coś na czym bardzo mi zależy ? Na obecną chwilę budżet wynosi ,,0'' ,ale zbierając skrupulatnie i systematycznie małe sumki można zgromadzić znaczną sumę ... Wszystko zależy od tego czy na prawdę warto ? Ponieważ nigdy nie wydam tyle na kolumny ile kosztują B&W 805 więc pozostanę raczej w szarej strefie kolumn za 900-1000 złotych typu np. Taga Harmony B-40. W tym przypadku uzbieranie takiej kwoty jest realne. Jednak do tych kolumn przydałby się wzmacniacz lub amplituner zintegrowany z przetwornikiem DAC a tutaj zaczyna się kosmos chyba raczej nie do przeskoczenia prze ze mnie. Takowe sprzęty widziałem w cenie 5 tyś. złotych. Chyba,że np. TEAC AI-301DA za połowę tego. Ale to i tak 2,5 tyś.złotych. Nie wspominając już kompletnie,że dobre przewody głośnikowe oraz inne też sporo kosztują. Więc co by mi Pan mógł doradzić ? Szukać po sprzęcie używanym ? Z przetwornikiem CA raczej używek w niskiej cenie nie znajdę.
 11. Lion50

  Dylemat Hi-Fi

  Witam. Ostatnim sprzętem hi-fi ,którego posiadałem był zestaw Technics ze wzmacniaczem 2 x 35 Watt. A były to lata 1997-98. Od tego czasu minęło 20 lat a technika znacznie poszła do przodu, szczególnie w sferze PC. Siedzę sobie i tak myślę: jaki mógłbym stworzyć zestaw hi-fi, hi-end czy jak to tam inaczej nazwać ? I patrząc na różne nowinki techniczne dochodzę do wniosku,że jestem już tak oświecony ,że w końcu nie wiem już nic. Ze względu na marskość mojego portfela zakupiłem ostatnio wzmacniacz słuchawkowy Nu Force uDAC-3 i słuchawki Audio Technica ATH M-50 aby posłuchać sobie muzyki Flac z Youtube ,ale niestety jestem rozczarowany. Ani nie sprawiają mi przyjemności słuchawki na moich delikatnych ,wyrafinowanych uszyskach ani moc wzmacniacza. Po prostu wolę swobodną muzykę wydobywającą się z kolumn a słuchawki mogę używać raz na tydzień. I tu zaczyna się dylemat. Co tak na prawdę jest mi potrzebne w dodatku z prawie pustym portfelem ? Więc cała sprawa wygląda przyszłościowo ,ale i tak warto się dowiedzieć na co musiałbym zbierać zaskórniaki zamiast nowych skarpetek... Otóż : podobają mi się audiofile słuchający muzyki z gramofonu - niestety tutaj na gramofonie się kończy a kolekcjonowanie płyt od zera w moim wieku to już lekka przesada. Może zatem Wzmacniacz plus CD ? No tak,ale ze względu na tuner radiowy musiałby być amplituner np. Yamaha. Ok. tylko czy będzie mi się chciało nagrywać płyty, szukać ,kompletowa ? Szczególnie ,że na CD nie można już nic wymazać lub dograć ... Jednak najczęściej wybieranym sposobem na słuchanie muzyki jest pobieranie płyt w jakości Flac lub słuchanie muzyki z Youtube. Więc na jaki sprzęt musiałbym patrzeć aby mieć w miarę przystojny wzmacniacz lub amplituner 2x 60, 2x 75Watt , Dwie kolumny podstawkowe ,które takowe wzmacniacze obsłużą a wszystko to podłączone pod laptoopa. i aby na takim zestawie dało się posłuchać muzykę analogową ? Proszę o jakieś sensowne doradztwo w tej kwestii, ale odtwarzacze CD i gramofony odpadają. Czy bez gramofonu lub CD to jeszcze będzie muzyka audiofilska ?
 12. Lion50

  Ocena kolumn ...

  Witam. Dawno nie miałem do czynienia ze sprzętem hi-fi więc jestem bardzo zacofany w tym temacie, ale mam nadzieję, że potraficie mi sensownie wytłumaczyć różnice między kolumnami podstawkowymi. W czym rzecz ? Bardzo podobają mi się kolumny B&W 805 ,ale cena nie na moją kieszeń. Podobnie jest z odrobinę tańszymi Usher X-718 (to cena 5-6 tyś.) i w tym momencie chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na jakim poziomie w stosunku do dwóch poprzedników grają Taga Harmony B-40 ? Chodzi mi o procentowe dopasowanie do 100 % skali. Jeśli przypuśćmy B&W 805 grają w stosunku do innych konkurentów na poziomie 70 % to gdzie jest miejsce dla Taga Harmony ? Nie pytajcie o wzmacniacz ani o źródło dźwięku bo ich nie ma. Chodzi mi po prostu o Waszą ocenę tych kolumn.