mumia

Members
  • Zawartość

    65
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O mumia

  1. mumia

    jaka różnica w wyjściach głośnikowych

    Ampli pracuje w trybie 7.1, jednak nie potrafi go samodzielnie dekodować. 7.1 dostępne jest tylko po analogach po przełączeniu w pozycję "multichanel". SURR BACK SPEAKERS mogą być natomiast ustawione w tryb bi-amping i pracować równolegle z głośnikami przednimi.
  2. mumia

    głosniki 100 a 150 wattowy

    Błędne założenie, przyjmijmy, że obydwa głośniki napędzany mocą znamionową i wytwarzają one dokładnie po 90 dB, jakie natężenie wytworzą przy dostarczeniu mocy np 20W, czy aby na pewno 150W będzie mocniejszy?. Jakby to było takie proste to po co kupować 100W dopał jak 30 watami podłączonymi do 1kW głośnika można by było wybić pół osiedla? Bardzo często uzywam do zasilania wzmacniacza o 20% silniejszego, z uwagi na mniejszą możliwość złapana THD, Z nadmierną mocą głośniki sobie poradzą, choć może im się zrobić ciepło na cewce, ale za mała moc prowadzi do wzrostu THD pod koniec "skali" a to na pewno rozgrzeje cewki do czerwonośći.
  3. mumia

    jaki bezpiecznik ??

    10A max, to ustrojstwo na scalaku, i zapewnie nieśmertelnym toshiby. Wkładanie jakiegokolwiek prócz zwykłego samochodowego z oprawką /kpl za jakieś 3 zeta/ mija się z celem. Można także szklany taki jak do radii samochodowych, cena podobna. Używasz tego w domu czy autku? 2 suby 300? oddaj jeden za darmo a pod drugi podłącz jakiś normalny wzmacniacz. Nie musi mieć dumnego napisu 1kW, w zupełności wystarczy 150W, ale ma mieć te 150W a nie napis na opakowaniu.
  4. mumia

    PEIYING PY-PA250F4

    Sprawdzić napięcie na tranzystorach mocy, a także ich rodzaj.
  5. mumia

    Jaki amplituner lub wzmacniacz??

    Zagra trochę lepiej, ale nie oczekuj od niego zbyt wiele. AT9100 powstało wieki temu a konstrukcja zastosowanych końcówek mocy już wtedy nie była niczym nowatorskim. Praca z obciążeniem 4 omowym kończy się najczęściej spaleniem bezpieczników w zabezpieczeniu. A jak nawet przeżyją to i tak z biegiem czasu do wymiany pójdą BDP286,BDP285
  6. mumia

    PEIYING PY-PA250F4

    A jaki to wzmacniacz i jaką ma faktyczną moc ??. Nie mówię o napisie na obudowie/pudełku bo pisać to se każdy może. A VK nie należy do wyjątków w tej branży. Po przeróbkach zasilacza do kompa doskonale nadaje się on do pędzenia prądożernych wzmacniaczy. Problemem jest stabilizacja standardowo na 5V, która jest z punktu widzenia układu zbędna. Wystarczy przerobić stabilizację na 12V i można spokojnie pędzać nimi wzmacniacze. Nawet w firmówkach spotyka się PWM więc oprócz "zunifikowanego" wyglądu zasilacz taki spokojnie się sprawdzi. Kolejna istotna przewaga nad przetwornicą to układ zabezpieczeń. Sam do odpalania naprawionych wzmacniczy używam przetwornicy Modecom GTS z uwagi na doskonałe zabezpieczenie zwarciowe. Nie raz uratowało to IRFZ w przetwornicy przed zmianą stanu skupienia. Kabel dobiera się zależności od długości połączeń. Kto powiedział, że ma być 50mm^2 ?? A jak chciałbym go posłuchać z drugiej strony ogrodu? W lini prostej 70m. Co do głośników i skrzyń, można je zbudować tylko skąd wziąć do tych głośników T/S? ze strony producenta ?? Jego dane są wyssane z palca. Może kiedyś ktoś zrobił taklowe badania, ale było to dawno i nawet najstarsi pracownicy nie pamiętają czy na pewno ktoś wogóle je robił. Na internecie znajdziesz porady na temat budowy obudów do głośników "No name", a także kilka porad jak je póżniej stroić.
  7. mumia

    Jaki amplituner lub wzmacniacz??

    Niskiej jakości sprzęt zaopatrzony jest zasadniczo w malutkie kolumienki które nie mają prawa pracować <100Hz stąd konieczność stosowania dodatkowego suba. Przy wyższej klasie sprzętu wielkość głośników głównych jest najczęściej dużo większa, a w związku z tym brak ograniczeń w przetwarzaniu basu. Stąd właśnie brak prededykowanego wzmacniacza do basu bo i po co? żeby się niepotrzebnie grzał? Rozwiązanie takie ma także drugą pozytywną cechę. Można sobie kupić subika "na miarę",a chyba wszystkie wzmacniacze KD mają możliwość sterowania subem aktywnym. W większości przypadków mostkować wyjść w KD nie można, ale zależy to od konkretnego modelu. Nawet w CA nie wszystkie wzmacniacze dają się mostkować. KD i CA mają wspólne korzenie a zasada działania wzmacniacza jest jednakowa. Podział na klasy wzmacniacza w zależności od topologi układowej jest identyczny, a mostkowanie nadal odbywa się przez obrócenie sygnału w jednym kanale o 180 st. Co do jakości sygnału nie wiem czy np. Panas DP25 ustępuje wiele średniej jakości zestawom KD ale nie ma kilku podstawowych rzeczy, które na chwilę obecną są już standardem w przetwarzaniu sygnału w KD, a są radia / a w zasadzie już systemy nagłaśniające/ które potrafią powalić sprzęt KD za kilka kzł. Najtańszy zestaw w miarę markowego KD do CA to jednostka sterująca za jakieś 800zł + wzmacniacz 500 zł + kable przetwornica i inne pierdoły1500 minimum. Zestaw KD bez głośników cena podobna a masz wszystko w jednym maks dwóch kawałkach. Co do tego Denona ma on faktycznie cztery wyjścia ale przełączane. Wzmacniacze ma tylko dwa.
  8. mumia

    Czy warto kupić blue ray LG?

    Z kodekami sprawa nie wygląda już tak różowo jak to by się mogło wydawać. Nie za bardzo rozumiem jak można np dograć kodek mkv do BR?, jeżeli procesor nie został choćby wstępnie do niego przystosowany, to nie PC gdzie można sobie wszystko poukładać "po swojemu". Procesor pracujący w DVD czy BR ma swoje ograniczenia i nic nie jest w stanie tego zmienić. A w zasadność wymiany płyty głównej w BR jakoś nie do końca wierzę. ;D Dowcip polega na tym że 10 lat temu kupiłem DVD bez divx za spore pieniądze, później były różne wynalazki ale za to dużo tańsze a w chwili obecnej mogę kupić wczesnego powystawowego BR Szajsunga za 180 zeta. Fakt model o przestarzałej konstrukcji ale zaczyna się to robić bardzo tanie. I teraz jak mam kupić model z wysokiej półki ale bez mkv, to chwilowo wolę model za psie pieniądze i niech się skrystalizuje sytuacja na rynku formatów matroskowatych i divxHD. Dodatkowo zaczynają dochodzić do tego wszystkiego tzw. odtwarzacze sieciowe, tunery z HD z możliwością VOD etc.
  9. mumia

    Czy warto kupić blue ray LG?

    A ja radzę poczytać trochę o klonach BR, przemyśleć sprawę, kupić coś co wogóle chodzi i jak najszybciej przejść na BR. Spora część drogich odtwarzaczy nie obsługuje mkv i divx HD także po co wogóle sobie nimi zawracać głowę? a skalery? telewizory mają już je zaszyte i wbrew mniemaniu doskonale się spisują. W panasie wszystkie cuda mam wyłączone bo każdy film w dvd przypomina animację. Koniec cukierkowania. Dziwi mnie że niektórzy w dalszym ciągu myslą, że film VHS dorówna kiedykolwiek dvd tak samo ma się sytuacja z dvd kontra br. Z ... bata nie ukręcisz i albo kupisz dobry nośnik, albo o rozdzielczościach >32 cali można zapomnieć. Czy kupować drogi sprzęt? i czy jakość zależy od ceny?, teoretycznie powinna ale jest to tylko teoria. Nowsze bo droższe procesory wizji, tylko dlaczego jak nowsze to ktoś zapomniał o mkv? czy może tak stare, że mkv jeszcze raczkowało i nikt nie wiedział w którą stronę ewoluuje?. Kto na dzień obecny kupi DVD bez Divx?, A wogóle można takie jeszcze kupić?
  10. Ale SB ma wyjście po coaxialu, a laptop najczęściej tylko optykę. Należy się raczej zaopatrzyć w przejściówkę http://sklep.rms.pl/index.php?p370,przejsciowka-jack-optyczny-toslink-pjopt-pozlacana albo jakiś konwerter elektron->foton, a jak on będzie wyglądał i kto i z czego go tam stworzy jest "tajemnicą producenta".
  11. Jakoś nie mogę doszukać się składni w tym poście, ale SPdif jest w lapkach najczęściej wyprowadzony przez optykę w jacku i HDMI. Kabel który kupiłeś nijak ma się do optyki, a co za tym idzie nie za bardzo rozumiem jakich ustawień należałoby wogóle szukać. Standardowo w kompiku mam dwie karty dźwiękowe na grafie po HDMI /zanegowana/ i standardowa z wyjsciem optycznym. W większości kart przełączyć trzeba tylko rodzaj dżwięku z analoga na cyfrówkę i ew. jak to ma miejsce w SB poszerzyć ustawienie o dekodowanie strumienia DD/DTS przez zewnętrzny dekoder. Niestety w stacjonarce wyjście optyczne jest najczęściej wydzielone, czego nie można powiedzieć o laptopach. Co gorsza w większości laptopów nie ma wyjścia cyfrowego po koaksialu, do którego zakupiony został tematowy kabel. Jeżeli mój tok rozumowania Pańskiej odpwiedzi jest trafny należy dokupić albo przejściówkę jack->kabel optyczny, albo konwerter optyka do koaksiala.
  12. A na pewno można?, czy cyfrówka nie jest tylko wyprowadzona po optyce? /oprócz HDMI oczywiście.
  13. mumia

    Jaki zakupić Subwoofer?

    Każde kolumny mogą namieszać w fazie, a zakupując sobie dodatkowo subik w którym można ustawić fazę w dwóch zakresach 0 i 180% będziemy zmuszeni do biegania z nim po pokoju. Jeżeli dodać do tego fakt, że każdy materiał muzyczny jest troszeczkę inaczej zrealizowany, szybko się okaże, że możemy sobie wydeptać niezłą ścieżkę od przenoszenia naszego subika.
  14. mumia

    Odsłuchy w salonie RMS.pl listopad 2009

    Przy okazji mam pytanko, a jak wypadła różnica zworek w kolumnach?. Czy zastosowanie lepszych w miejsce fabrycznych wpłynie znacząco na poprawę brzmienia? I jak to jest z tym podłączeniem do góry czy do dołu?. Kiedyś w myśl zamysłów chyba Sonus Fabera rozdzieliłem drogi wysoką i niską na dwa kable z czego jeden był grubszy ale tańszy, drugi cieńszy ale droższy, Na chwilę obecną idzie toto w bi-amplingu, ale interesue mnie najlepsze możliwe podłączenie w singlu bo standard 7.1 HD zaczyna już być dobrze zauważalny na rynku płytowym i zaraz okaże się, że trzeba trochę posprzątać w kabelkach
  15. mumia

    Opinia na temat nowego Marantza nr1501

    Obciążenie z jakim powinien pracować wzmacniacz nie jest nigdy stałe, co za problem podłączyć do wzmacniacza przewidzianego do pracy w 8 om np 12? problem pojawia się gdy chcemy podłączyć np 6 om. W zasadzie każdy bez wyjątku wzmacniacz klasy AB można zmusić do pracy w trybach 2om pod warunkiem oczywiście że tranzystory prądowe i zasilacz wytrzymają. Co do zasilacza to HK chwali się od dawna że tą sekcję opanował, pozostaje wymiana tranów na mocniejsze i ew. delikatna korekcja dzielnika w zabezpieczeniu przeciwzwarciowym. Przy okazji wzrośnie także moc oddawana do głośników. Dobrym dodatkiem do "doskonale skonstruowanej" zasiłowni z HK będzie wtedy pakiecik kondensatorków w zasilaniu. Podstawowa wada tego amplitunera to brak zgodności z nowymi standardami HD tak audio jak i wideo. Za porównywalną cenę można już nabyć kilka sprzętów zgodnych z formatami HD opartych o przetworniki DSP z obozu Cirrusa a za niewiele więcej wchodzimy w wyprzedaże KD serii 5.1 i 7.1 zgodnych z standardami THX, czasami można nawet coś wyskrobać opartego o BB. .